Przed meczem: Resovia – Lech

Pojutrze we wtorek, 29 października, o godzinie 13:00 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski sezonu 2019/2020, Lech Poznań zmierzy się w Rzeszowie z miejscową Resovią. Rywal Kolejorza znajduje się obecnie w bardzo wysokiej formie, jest liderem II-ligi i zrobi we wtorek wszystko, aby sprawić niespodziankę eliminując „niebiesko-białych” z rozgrywek.Resovia Rzeszów dla której jest to 2 z rzędu sezon w II-lidze to prawdziwa rewelacja trwających rozgrywek. 10 zespół zeszłego sezonu w tym gra bardzo dobrze przegrywając u siebie tylko raz dnia 1 września z Olimpią Elbląg 0:1. Aktualnie „biało-czerwoni” mają na swoim koncie passę 7 kolejnych meczów bez porażki w tym 6 ligowych. Podopieczni Szymona Grabowskiego w minionych 5 spotkaniach zawsze zdobywali co najmniej 2 gole.

Resovia awansowała do 1/16 Pucharu Polski po wyeliminowaniu Hutnika Kraków. Jeszcze w 120 minucie dogrywki rzeszowianie przegrywali na wyjeździe 1:2, jednak w doliczonym czasie potrafili zdobyć aż 2 gole, wygrać i awansować do kolejnej fazy. Doświadczona ekipa z Podkarpacia w tym sezonie często strzela bramki w końcówkach zawsze grając i walcząc do samego końca.

Po 15 kolejkach II-ligi 2019/2020 pucharowy przeciwnik Kolejorza z dorobkiem 31 punktów i bilansem 9-4-2, gole: 28:12 po sobotniej wygranej nad Elaną Toruń 2:1 jest liderem. 7 bramek w lidze strzelił dotąd Daniel Świderski. Po 4 trafienia na swoim koncie mają Szymon Feret oraz Kamil Radulj. Więcej o klubie Resovia Rzeszów pisaliśmy choćby 10 października przy okazji meczu rezerw, które prowadząc w Rzeszowie do przerwy 2:0 przegrały 2:3 (materiał przedstawiający Resovię dostępny jest -> TUTAJ).

Dziś warto przypomnieć, że Resovia Rzeszów na tle innych ekip z II-ligi to doświadczony zespół oparty na kilku zawodnikach 30-letnich. Jedynym piłkarzem z ekstraklasową przeszłością (2 mecze w Widzewie Łódź) jest 28-letni Sebastian Zalepa. Kiedyś o Ekstraklasę ocierali się za to m.in. 31-letni obrońca Dawid Kubowicz (dawniej Wisła Kraków) czy jego rówieśnik grający w linii pomocy Kamil Radulj (kiedyś Korona Kielce). Oprócz nich ważnymi postaciami Resovii są 27-letni pomocnik Adrian Dziubiński, inny pomocnik 23-letni Serhij Krykun z Ukrainy czy wspomniany już 25-letni napastnik Daniel Świderski.

Początek meczu 1/16 finału Pucharu Polski 2019/2020, Resovia Rzeszów – Lech Poznań we wtorek, 29 października już o godzinie 13:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport. W Rzeszowie gościliśmy podczas niedawnego meczu rezerw, będziemy w tym mieście także we wtorek przeprowadzając szczegółowe relacje na KKSLECH.com.

>> Przedstawienie Resovii przy okazji rywalizacji z rezerwami (artykuł z 10 października)Resovia Rzeszów w sezonie 2019/2020:

Resovia Rzeszów – Elana Toruń 2:1 (0:0)
Bramki: 53.Radulj 87.Feret – 75.Sokół
Skład: Daniel – Geniec, Zalepa, Kubowicz, Mikulec – Feret, Domoń, Radulj (90.Twardowski), Krykun (85.Adamski), Płatek – Dziubiński (76.Świderski).

Górnik Polkowice – Resovia Rzeszów 2:2 (1:1)
Bramki: 10 i 59.Bancewicz – 18.Świderski 83.Krykun
Skład: Daniel – Geniec, Zalepa, Kubowicz, Mikulec – Feret (78.Twardowski), Kaliniec (77.Makowski), Radulj, Płatek (85.Hajduk) – Dziubiński, Świderski (58.Krykun).

Resovia Rzeszów – Lech II Poznań 3:2 (0:2)
Bramki: 54.Świderski 63.Radulj – k. 88.Płatek – k. – 10.Szymczak 25.Letniowski
Skład: Majchrowicz – Geniec, Zalepa, Kubowicz, Mikulec – Gancarczyk (38.Świderski), Kaliniec, Domoń (38.Płatek), Krykun, Radulj (76.Adamski) – Dziubiński (90.Twardowski).

Garbarnia Kraków – Resovia Rzeszów 0:2
Resovia Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:0
Hutnik Kraków – Resovia Rzeszów 2:3 d. (PP)
Stal Rzeszów – Resovia Rzeszów 1:1
Resovia Rzeszów – Skra Częstochowa 2:0
Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 2:1
Resovia Rzeszów – Olimpia Elbląg 0:1
Błękitni Stargard – Resovia Rzeszów 1:2
Resovia Rzeszów – Bytovia Bytów 1:1
Gryf Wejherowo – Resovia Rzeszów 0:3
Resovia Rzeszów – Znicz Pruszków 3:0
Pogoń Siedlce – Resovia Rzeszów 0:0
Stal Stalowa Wola – Resovia Rzeszów 0:1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <7 komentarzy

 1. piotrx pisze:

  Obojętność jaka towarzyszy mi w związku z tym meczem przeraża mnie.
  Wygrają to wygrają, przednią no i co z tego. Nie pierwszy i ostatni raz. To nie jest drużyna na zdobycie pucharu to po pierwsze. Gdyby jednak zdobyli jakimś cudem to tych dwóch kretynów miało by paliwo aby dalej wciskać ludziom gówno do głów o swoim planie, sukcesach i tak dalej. No i te nieszczęsne puchary – kroplówka podawana trupowi, niepotrzebnie podtrzymująca nadzieje kibiców, a finalnie i tak boleśnie zweryfikują nas jacyś pasterze, rybacy czy listonosze.
  Nie jest lekko kibicować temu klubowi :(

 2. Piknik pisze:

  Jeśli Lech przegrał by z liderem 2 ligi to byłby to kolejny blamaż Kolejorza w PP. Co więcej dołączył by do innych klubów z ekstraklasy, które odpadły z niżej notowanymi przeciwnikami. (Śląsk Wrocław, Wisła Kraków Arki Gdynia ) Po takiej ewentualnej porażce trener powinien honorowo podać się do dymisji. O zarządzie klubu nie będę nic pisał bo inni użytkownicy tego serwisu już na ten temat wszystko napisali. Dla piłkarzy Resovii te spotkanie to będzie ich małe Wembley, mecz życia i na pewno będą maksymalnie zaangażowani. Czy wysoko opłacane gwiazdeczki naszej drużyny będą tak zaangażowani czas pokaże?
  Drużyna musi zapomnieć o porażkach z Legią i Zagłębiem, kopacze muszą się maksymalnie skupić na grze i nie dać się zjeść już legendarnej presji w naszym klubie. (To podobno właśnie przez tą presje od paru lat nie możemy wygrać żadnego trofeum.) Kibice rywala mają szczelnie wypełnić swój stadion, a wiadomo że nasi piłkarze nie lubią grać przy pełnych trybunach. Obiekt Resovi to mały stadion trochę powyżej 3 tyś. miejsc siedzących, lokalni kibice chcą wykorzystać spotkanie z Lechem do nagłośnienia swoich problemów, ponieważ od wielu lat Resovia stara się o wybudowanie nowego obiektu. Rywale są klubem wielosekcyjnym i chcą nowego stadionu dla swoich piłkarzy i zawodników lekkoatletyki. Co prawda Rzeszów ma nowoczesny stadion miejski, ale na nim swoje mecze rozgrywają piłkarze Stali Rzeszów i kibice Resovii nie chcą aby ich piłkarze grali na tym samym obiekcie co odwieczny znienawidzony rywal. Rzeszów to taki mały kociołek polskiej klubowej piłki kopanej, lokalna anegdota mówi że prasa w metropolii Rzeszów nie piszę o starciach kibiców obu klubów, ponieważ temat jest tak powszechny, że znudził już czytelników. Do tego kociołka będzie jechał Lech i życzę trenerowi Lecha, aby jego drużyna wygrała ten mecz. Piknik pozdrawiam.

 3. 07 pisze:

  Budżet na ten weekend który miałem to wydałem na Retro motor show. Władze Lecha przegrały z M.T.P. Sądząc po frekwencji wiele osób zrobiło podobnie. Długo zajmie im odzyskanie zaufania.
  Co do meczu z Resovią to zdaje się jest to jedyna droga do pucharów. Przez ligę nie mamy najmniejszych szans. Tą trzeba szukać w P.P. Po wyczynach kadry I zespołu we Wronkach ze Zniczem mam obawy czy Nasze asy poradzą sobie z Resovią……

  • foxi85 pisze:

   Piszesz o rzeczy niemożliwej , ale ok – zakładając, że wszyscy przeciwnicy zesrają się w gacie ze strachu przed wielkim Lechem rutkowskich i będą mieli splątane nogi łącznie z przeciwnikiem w finale – to za przeproszeniem po co te preeliminacje do pucharów? Prezentują gó…no w buraczanej lidze i z tym śmierdzącym łajnem mamy odnosić się w preeliminacjach do pucharów, aby dostać łomot od jakiś kelnerów, rybaków, szewców itp. ? Życzę z całego serca, aby Piast Gliwice po raz 2 zaorał tę śmieszną ligę.

 4. Pawel68 pisze:

  Drugi budżet ligii ze strachem i przerażeniem jedzie do 2 ligii po bęcki!Kebab,pasztet,kaszana na pewno pomoże nam…wygrać…

 5. Marecki60 pisze:

  Do czego to doszło! Gramy w PP z klubem z 2 ligi, a mało kto wierzy w pozytywny wynik. Po prawdzie moim zdaniem wynik tego meczu dla nas nie ma większego znaczenia (oprócz kolejnego wstydu na całą Polskę). Co za różnica, czy odpadniemy teraz, czy trochę później. Szansa na zdobycie PP licząc w procentach to jakieś 0,0001 %.
  Tak słabego organizacyjnie, sportowo Kolejorza nie mieliśmy, jeśli nie nigdy to na pewno bardzo dawno.
  W meczach jak graliśmy w 3 lidze więcej było zaangażowania, jakości. Osobiście uważam, że niestety zarządzającym naszym klubem potrzebny jest porządny wstrząs. Takim po ich zachowaniu jest tylko spadek do 1 ligi. Nie będzie gdzie promować młodych to może się obudzą, chociaż oni są niereformowalni, przekonani o swojej mądrości itd.