Ucieczka spod gilotyny

O godzinie 13:00 na stadionie mieszczącym się przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie, początek meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Resovii Rzeszów a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

11:25 – Dzień dobry z Rzeszowa! Na miejscu pochmurno, chłodno, stadion jeszcze pusty. Celem Kolejorza jest dziś wygrać, awansować i spokojnie wrócić.

11:27 – Jak to bywa przed takimi meczami pod stadionem mnóstwo policji. Spodziewana frekwencja to komplet 3200 widzów.

11:30 – Przypomnijmy, że Lech na daleki mecz do Rzeszowa oddalonego od Poznania o 620 kilometrów wybrał się samolotem. Do stolicy Wielkopolski wróci już autokarem.

\

12:09 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Marchwiński.\

3 min. – Cywka już na początku meczu ma problemy zdrowotne. Resovia zmarnowała pierwszy rzut wolny.
4 min. – Za Cywkę musiał wejść Gumny.
7 min. – Resovia na razie przewaga. Jest bardzo groźna w powietrzu.
11 min. – Rzeszowianie siedzą na Kolejorzu. Grają szybko, z dużą determinacją.
15 min. – Starczy sił Resovii na cały mecz? Gospodarze grają bardzo ostro, wysokim pressingiem bardzo dużo biegając od 1 minuty.

17 min. – Lech powoli, powoli zaczyna odzyskiwać przewagę.
21 min. – Makuszewski nie ma już sił. Przed chwilą popełnił głupi faul po którym Resovia będzie miała rzut wolny.
25 min. – Słabe 25 minut w wykonaniu poznaniaków. Resovia gra lepiej, jest bardziej zdeterminowana i ma małą przewagę.
27 min. – Zagranie Jóźwiaka do Gytkjaera. Piłkę wybił stoper gospodarzy.
30 min. – Fatalna strata Marchwińskiego w środku pola, kontra Resovii, Krykun wymanewrował obrońców oddając na końcu niecelny strzał. Pachniało golem.

32 min. – Bramkarz wybronił pierwszy celny strzał Lecha w tym meczu. Sprytnie próbował Jóźwiak.
36 min. – Sporo kopaniny na boisku. Lech nie ma pomysłu na grę, Resovia już więcej gra z kontry wykorzystując straty poznaniaków w środku pola.
39 min. – W końcu! 1:0! Akcja Marchwiński – Tiba – Gytkjaer. Duńczyk z bliska trafia do siatki.

40 min. – Fatalny strzał Makuszewskiego z lewej strony.
43 min. – Kolejna akcja Lecha prawą stroną po której obrońcy szczęśliwie wybili piłkę na rzut rożny.
43 min. – Daniel dobrym wyjściem z bramki zapobiegł utracie gola. W ostatnich minutach Lech dominuje.
45 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Po rykoszecie piłka trafiła do Gytkjaera, który przelobował bramkarza! 2:0!

45+2 min. – Do przerwy 2:0 dla Kolejorza. Wynik lepszy niż gra.

46 min. – Resovia ostro zaczęła drugą połowę. Trener przeprowadził 2 zmiany w przerwie, gospodarze już mocno zaatakowali.
48 min. – 3:0! Koniec emocji w tym meczu?! Jóźwiak wypuścił Kostevycha po lewej stronie, który czubkiem buta zdobył gola.

53 min. – Bardzo mocny i niecelny strzał Jóźwiaka z dystansu.
54 min. – 4:0! Strata Resovii w środku pola, piłkę przejął Tiba, Jóźwiak dośrodkował ją w pole karne, a tam tylko nogę przystawił Marchwiński!

58 min. – Lech nadal atakuje. Tym razem strzał Gumnego wybronił Daniel.

64 min. – Kolejne fajne podanie Jóźwiaka do Tomczyka, jednak rezerwowy napastnik Lecha trafił tylko w boczną siatkę.
65 min. – Resovia już siadła, nie ma sił ani energii. Rzeszowianie przesadzili z tempem gry na początku spotkania.
70 min. – Niewiele się dzieje. Ten mecz skończył się już 3 golu.
72 min. – Akcja Ferta po prawej stronie zakończona złym strzałem.
74 min. – Strzał Krykuna z około 20 metrów wybronił Van der Hart.

76 min. – Niecelna główka Satki po wrzutce z rożnego.
82 min. – Mecz zrobił się bardzo otwarty. Resovia jeszcze resztkami sił próbuje coś stworzyć z przodu.
84 min. – Mocną bombę Kostevycha z dystansu wybronił Daniel.
84 min. – A teraz huknął Puchacz! Poprzeczka!
85 min. – I kolejny strzał celny. Obrona rzeszowian już od dawna niewiele pokazuje.
89 min. – Makuszewski marnuje kolejną dobrą sytuację. Niemożliwy jest dzisiaj ten piłkarz w negatywnym znaczeniu.
90 min. – Koniec. Lech gra dalej.

1/16 finału Pucharu Polski 2019/2020, wtorek, 29 października, godz. 13:00
CWKS Resovia Rzeszów – KKS Lech Poznań 0:4 (0:2)

Bramki: 39 i 45.Gytkjaer 48.Kostevych 54.Marchwiński

Asysty: 1:0 – Tiba 2:0 – bez asysty 3:0 – Jóźwiak 4:0 – Jóźwiak

Żółte kartki: Gumny, Marchwiński

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: ok. 3200

Resovia: Daniel – Zalepa, Kubowicz, Makowski – Geniec (60.Feret), Domoń, Krykun, Radulj (46.Kaliniec), Mikulec – Dziubiński, Świderski (46.Płatek).

Rezerwowi: Gnatek, Kantor, Kaliniec, Hajduk, Feret, Adamski, Twardowski, Frankiewicz, Płatek.

Lech: Van der Hart – Cywka (4.Gumny), Satka, Rogne, Kostevych – Muhar, Tiba – Makuszewski, Marchwiński, Jóźwiak (73.Puchacz) – Gytkjaer (53.Tomczyk).

Rezerwowi: Mleczko, Gumny, Dejewski, Moder, Puchacz, Kamiński, Tomczyk.

Kapitanowie: Domoń – Rogne

Trenerzy: Grabowski – Żuraw

Stan murawy: Przeciętny (miejscami nierówna płyta boiska)

Pogoda: +9°C, pochmurno

Miejsce: Stadion Resovii (ul. Wyspiańskiego 22, Rzeszów)

97 komentarzy

1. Grossadmiral pisze:

Wtorek 13.00 pogoda tez nie dopisuje jest cięzko

2. F@n pisze:

Szykuje się w łeb. Co do za skład. Gdzie Amaral i Jevtić? Znow VDH masakra.

3. Pawelinho pisze:

Ciekawy skład, ale nawet z takim składem Lech może mieć problemy, gdyż to Resovia będzie grała z większym zaangażowaniem i to w pierwszych minutach co nie powinno dziwić.

4. Peterson pisze:

Można otwarcie do powiedzieć. Resovia faworytem

5. inowroclawianin pisze:

Skład bardzo eksperymentalny, obawiam się odpadnięcia. Znów Hart w bramce…

6. Siodmy majster pisze:

Pytam się pana trenera Żurawia :
    – co robi na bramie pogromca kebsów ?
    -co robi na boisku tryzub zamiast Puchacza ?
    -dlaczego znów nie gra Tomczyk ?
    -co robi na boisku Makuszewski ?
    A może na te pytania trener nie może odpowiedzieć tylko ma to zrobić święta trójca , która ustala mu skład , co ? Chcecie opylić Duńczyka ? No to niech kurwa gra RAZEM z Tomczykiem przeciwko takim cieniasom . Chcecie opylić Duńczyka ? To jak ma go kurwa potem zastąpić Tomczyk jak kompletnie nie gra ?Kiedy ma złapać ogranie , formę i doświadczenie ? Opylicie wikinga zimą i wtedy powiecie młodemu : możesz se teraz grać całą wiosnę tylko żebyś z 15 goli nastrzelał .Jak on ma to zrobić bez gry teraz ?
    Kostewycz też na sprzedaż ? Niech idzie z Bogiem ale wystawianie go w każdym meczu nie podnosi jego ceny tylko zaniża bo on prawie każdy mecz zawala .Jak potencjalny kupiec to widzi to go nie weźmie ! Na ławce niczego nie spierdoli i może jakiś frajer zapłaci choć ze 200 tysi ojrosów
    Każdego dnia łudzę się ,że może to dziś , może od teraz mój Kolejorz kroczek po kroczku , cal po calu , punkcik po punkciku zacznie stawać się znów klubem sportowym. Ale nie , kurła , nie ma tak dobrze .Kubeł lodowatej wody na łeb i poprawka z liścia z okrzykiem : WITAMY W PIEKLE !

7. kksjanek pisze:

Ostatnio pisałem, że po co trzymać takich piłkarzy jak Makuszewski i Cywka, którzy mają jedne z wyższych kontraktów w klubie, a nic do niego nie wnoszą. No to mam ich w pierwszym składzie. Czyżby Klimczak starał się udowodnić, że się mylę?

8. macko9600 pisze:

Cywka już się nagrał….

9. Peterson pisze:

Cywka już kontuzja odnotujmy 1 minuta

10. Ostu pisze:

Wychodzimy na pewniaka…
    Drugim składem – z „gwiazdami” na sprzedaż…
    Promocja trwa – ceny konkurencyjne…

11. inowroclawianin pisze:

To się nagrał emeryt.. Sprzedać ich k…a! Cywke, Makuszewskiego, Muhara, Harta, Żamaletdinowa i kupić w ich miejsce chociaż jednego porządnego zawodnika.

12. Grossadmiral pisze:

Makuszewski i jego fikołek przy przyjęciu ;d

13. inowroclawianin pisze:

Lech za tego zarządu stał się klubem memem tak jak gts 🙁

14. inowroclawianin pisze:

Jak Resovia(trzeci poziom rozgrywkowy) gniecie Lecha(wielokrotny MP i uczestnik europejskich pucharów) to ja nie wiem co ten zarząd jeszcze robi na swoich stanowiskach….

15. Peterson pisze:

Makuszewski to piłkarski śmieć już

16. Marecki60 pisze:

„Słabe 25 minut w wykonaniu poznaniaków. Resovia gra lepiej, jest bardziej zdeterminowana i ma małą przewagę.” CZEMU MNIE TO NIE DZIWI!!!

17. TheQ pisze:

Preasing w naszym wykonaniu to jest skandal…. No rzesz kurwa… ten zespół noe man zgrania za grosz…

18. Peterson pisze:

Jeśli ktoś w zarządzie miałby choć trochę honoru to w przerwie złożyłby rezygnacje. Ale sami wiemy jak jest

19. inowroclawianin pisze:

Na ch.j tam jechali skoro nie chce im się nawet zapierdalac z piłką?! Trza było w domu zostać i wysłać juniorów.

20. Peterson pisze:

I to ma być złoty Talent naszej akademi Marchwiński? To będzie maks drugi Janota

21. inowroclawianin pisze:

Był karny dla Resovii?

22. leftt pisze:

No i co? Chuja się znacie, dobrze jest! Oglądam w radiu to wiem.

23. Pawelinho pisze:

0:1 Gytkjaer niby nie widoczny, ale tam, gdzie napastnik powinien być. Bardzo ważny gol dla Lecha.

24. inowroclawianin pisze:

W końcu jakiś pozytyw. Powinien wejść Tomczyk i zwiększyć siłę ognia.

25. TheQ pisze:

Muhar jak Skrzypczak…

• Grimmy pisze:

Na podstawie wyłącznie spotkania z Zagłębiem, to Muhar jest lepszy od Skrzypczaka. Co nie zmeinia faktu, że obydwaj nie nadają się na Lecha jakiego chcieliby oglądać kibice. Jeden jest cholernie słaby, drugi tylko słaby.

26. Pawelinho pisze:

0:2 po asyście piłkarza Resovii drugi gol dla Lecha autorstwa Gytkjaer’a.

27. leftt pisze:

To pogramy na dwóch napastników czy wzorem Czesia pamiętamy, że 2-0 to niebezpieczny wynik?

28. kri$$ pisze:

rezerwy tez prowdziły w rzeszowie 2:0 i pamietamy jak sie to skończyło. Trzeba trzymać koncentrację na wysokim poziomie do końca meczu!

29. inowroclawianin pisze:

Ponoć wbili Resovii pod kasy przed meczem.. 🙂

30. Peterson pisze:

A ja nadal jestem niezadowolony. Lech w meczu z 2 ligowcem powinien wejść załadować 3 bramy mieć posiadanie 60% i co najmniej 10 strzałów celnych. Powinien tak gnębić przeciwnika żeby ten w przerwie wysłał kapitana by ogłosił walkower dla nas. Teraz Lech TYLKO SZCZĘŚCIEM wygrywa.

Powienien. Dobrze zarządzany i mądrze budowany Lech tak właśnie powinien. Czy jest dobrze zarządzany i mądrze budowany. Nie jest. To czemu Cię dziwi, że obecny Lech gra właśnie tak jak jest budowany? Mnie by akurat dziwiło, gdyby w tym meczu grał tak, jak właśnie napisałeś w swoim komentarzu.

Poza tym, musimy patrzeć realistycznie. A realistycznie patrząc, różnice pomiędzy Ekstraklasą, pierwszą ligą czy nawet drugą, z roku na rok się zacierają. Nie dałbym sobie głowy uciąć czy Lech dałby radę wygrać pierwszą ligą, a jeśli zrobiłby to, to pewnie nie byłoby żadnej miażdzącej przewagi. Dodatkowo, w meczach pomiędzy zespołem takim jak Lech, a jakimś z drugiego czy trzeciego szczebla dochodzi jeszcze podejście mentalne do meczu. Zdecydowanym faworytom łatwo jest zlekceważyć przeciwnika, a tamte drużyny wychodzą na takie spotkanie jak na mecz życia. Gra na dużej ambicji potrafi często zniwelować pewne różnice, a jeszcze jeśli faworyt wyjdzie z nastawieniem, że mecz sam się wygra, bo przyjechali Panowie Piłkarze – i nieszczęście jest na wyciągnięcie ręki.

Nasi strzelili pierwszą bramkę i cała Resovia się posypała. Uleciał nich cały animusz, cała wiara w zwycięstwo, przestali grać i biegać na 120% i widać już różnice w jakości pomiędzy jednym, a drugim zespołem. Takie mecze zazwyczaj są trudne dla faworyta dopóki nie strzelą bramki na 1-0.

• leftt pisze:

Lech w tym roku już wygrał z pierwszą ligą i nie było miażdżącej przewagi.

31. Pawelinho pisze:

Kostevych na 0:3

32. inowroclawianin pisze:

No to chyba awansowali. Ciekawe kto w kolejnej rundzie.

33. Pawelinho pisze:

Marchwiński zasłużył na gola w tym meczu.

Powienien grać w pierwszym składzie w lidze na „dziesiątce”.

W środku jest Tiba, Moder, Jevtić, Marchwiński, Muhar i Skrzypczak. Grać może trzech. Teraz pytanie, których trzech powinno grać.

• inowroclawianin pisze:

Tiba, Jevtic, Marchwinski.

Skrzypczak nie nadaje się na Ekstraklasę. Muhara moim zdaniem można poświęcić. Jevtić i tak odejdzie po sezonie. Zostaje nam Tiba, Moder i Marchwiński. Moim zdaniem można ich trzech zmieścić w pierwszym składzie. Zwyczajnie Tiba z Moderem muszą grać obydwaj jako 6/8. Jevtić może wchodzić na drugą połowę, i tak ma siłę góra na 30 minut. Zostaje nam jeszcze Amaral. Ale moim zdaniem, z korzyścią dla drużyny byłoby ustawianie go na lewym skrzydle. Mógłby się zmieniać pozycją z Marchwińskim w trakcie meczu.

Też tak myślałem. Trochę szkoda Tiby na szóstce, ale on pewnie i tak się stąd zwinie.

@leftt,
        Nie na 6, tylko żeby razem z Moderem mieli tyle samo zdań ofensywnych jak defensywnych i się wymieniali. Tak się często gra w lepszych ligach. Trzymanie takiego stricte defensywnego piłkarza jak Muhar jest przestarzałą myślą taktyczną.

Jesteś na tym forum krótko (chociaż Twoje elaboraty przysporzyły Ci pewne grono zwolenników) i dlatego zapomniałeś, że nasza myśl taktyczna jest przestarzała. Jeżeli w ogóle jest.

I Ty, lefttcie, przeciwko mnie? #teambombardier?
        A tak poważnie, to niezmiernie śmieszy mnie wyciąganie tego groteskowego argumentu przeciwko mnie w tutejszych przepychankach. Tak jakby mnie to cokolwiek obchodziło, co ktoś myśli na temat moich komentarzy. A już szczególnie, kiedy robią to osoby pokroju @Bombardier. Jego teksty ważą kilogramy, a często grama merotyrki w nich nie ma. Źdzbło w oku bliźniego widzą, a belki we własnym nie dostrzegają.

• Siodmy majster pisze:

@Grimmy – brawo MEROTYRKA , bezcenne . Kuźwa , genialne słóweczko ;)))

@Siódmy majster,
        :):):)

Merotyrka jest to praca, wykonywana przez francuskich burmistrzów.

Albo przy naprawie mercedesa czyli merola w slangu handlarzy aut 😉

• Pawelinho pisze:

Jetić’ia i tak już pewnie nie będzie w następnym sezonie więc generalnie jako zmiennik Amarala powinien być dalej wprowadzany do pierwszego jak składu jak teraz i jak dalej będzie się tak rozwijał to będzie ok.

O… A Amaral będzie?

Amaral to ofiara promowania młodzieży. Gdyby decydowały tylko względy sportowe, to grałby, na przykład, kosztem młodziutkiego Kamińskiego. Jest na tyle dobry, że powinien w każdym meczu wychodzić w podstawie. Na jednym ze skrzydeł, na 10, może jako podwieszony napastnik. Grać jednak nie będzie, bo głównym celem trenera jest zrobienie wyniku. Jednak nie sportowego, a finansowego. Dlatego na siłę będzie stawiać na niegotowych jeszcze piłkarzy jak właśnie Kamiński. Im każda przypadkowa bramka czy asysta będzie dodawać zer do kwoty wyceny. Tutaj w pełni zgadzam się z punktem widzenia Pana Djaczenki.
        „Amaral, jeden z najlepszych piłkarzy ligowych zagrał od początku tylko dlatego, że chorobę zgłosił Jevtić. Dobry szkoleniowiec znajduje miejsce w drużynie obu tak dobrym zawodnikom. Trener Lecha ma inne zmartwienie. Staje na głowie, by w drużynie zmieścić jak największą liczbę juniorów. Ustalanie składu zaczyna od nich. Pozostałych traktuje jako kłopotliwy dodatek – jakby nie wiedział, że spotkań nie wygrywa się potencjałem rozwojowym, ale piłkarskimi umiejętnościami. W Lechu sportowa jakość poszła na bok. Liczy się młodość, czyli to, co można sprzedać”

• Ja pisze:

Dokładnie, w ostatnim meczu też się zastanawiałem dlaczego taka kolejność zmian. Kasa kosztem wyników i kibiców. Ale jesteśmy liderem co prawda drugiej grupy ale to ich pewnie zadowala.

34. Wlkp. pisze:

Po zmianie teraz Tomczyk powinien załadować ze 3 bramki !!!

35. Grimmy pisze:

Fajnie gra ta nasza młodzież. Pograją ze sobą kilka miesięcy, okrzepną, nabiorą doświadczenia, wypracują automatyzmy…I zarząd powyprzedaje większość z nich. Świetlana przyszłość nas czeka.

36. Wlkp. pisze:

Powinni dobić rywala i wynik powinien skończyć się z 0:8 jak nie wyżej

37. Grossadmiral pisze:

Makuszewski to ja nie wiem czy by w tej resovii sobie na chwilę obecną dał rade straszny kolejny występ

38. Grimmy pisze:

Przyjemny mecz. Tym smutniejsze jest to, że takie mecze przytrafiają się nam od wielkego dzwonu.

39. Siodmy majster pisze:

Cytując klasyków powiem ,że CHUJA SIĘ ZNAM .Namarudziłem , nastrzelałem z dupy a tu proszę ! Rywal , który spędzał sen z powiek od kilku dni , znokautowany na własnym stadionie gdzie znów cytując klasyka Lech na takim to jeszcze nie grał i piłkarze mieli prawo nie czuć się komfortowo 😉
    Tak na poważnie : TO ZWYCIĘSTWO NIC NIE ZMIENIA ,ZARZĄDOWI DO WIDZENIA :(((

40. inowroclawianin pisze:

Wygrali, ale Rutki won z Lecha!

41. Peterson pisze:

Cieszy tylko wynik

42. kilo82 pisze:

Pierwsze 25-30 minut ciężkie, potem już w miarę łatwo i przyjemnie. Cywka to jednak ma pecha.

43. Wlkp. pisze:

Prawda Futbolu – Kołtoń przeprowadził wywiad z trenerem Żurawiem wywiad po wygranym meczu z Resowią

44. Ostu pisze:

Wyszliśmy drugim składem i proszę…
    Gdy wyjdziemy pierwszym….
    Bój się Pogonio !

45. mr_unknown pisze:

Wygrana to wygrana ale PP i tak nie zdobędziemy ani też pkt w lidze za dzisiejszy mecz nie dostaniemy.

46. tylkoLech pisze:

W końcu miła odmiana. Co prawda to tylko drugoligowiec, ale fajnie wygląda, gdy Lech coś strzeli, złapie luz i gra w piłkę.

47. Wlkp. pisze:

Na stronie polsatsport .pl jest skrót z tegoż meczu 😛 cale 7 minut 😀

48. Erwin pisze:

Obejrzałem pierwszą połowę (całą) i drugą fragmentami, Resovia początek miała ambitny i w sumie to można by kogoś ściemnić, że to oni grają w e-klapie, a Lech w 2 lidze, moją żona by uwierzyła, a już patrząc np. na poczynania Makiego, jego operowanie piłką, przyjęcia to już całkiem, pewnie gdyby Resovia strzeliła bramkę, to byłaby nerwówka, głupie błędy i moglibyśmy drzeć o wynik do końca, strzelił Lech, dołożył drugą przed końcem pierwszej połowy i dwie szybko po rozpoczęciu drugiej i było pozamiatane, wtedy różnica klas była widoczna i tak naprawdę Lech zrobił tylko to co do niego należało i nie skompromitował się po raz kolejny, teraz mecz z poważnym przeciwnikiem w Szczecinie.

To dlatego, że Twoja żona ma za krótki staż na tutejszym forum. @Leftt, nie dziękuj.

Dziękuję. Masz za krótki staż na tym forum, żebyś dyktowal mi, co mam robić. I Twoi zwolennicy też.

Moi zwolennicy niedługo przejmą kontrolę nad tutejszym forum i zablokują możliwość pisania wszystkim, których staż jest dłuższy od mojego. I nie, nie wynika to z kompleksów w stosunku do tych, którzy mają dłuższy…staż.

Ja protestuję, mam tu najdłuższy staż, więc mnie Twoi ludzie wytną na dzień dobry!