Średnia zdobycz średniaka

O godzinie 20:00 na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie, początek meczu 14. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy zespołem Pogoni Szczecin a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Pogoń Szczecin – Lech Poznań (02.11.2019):

2 min. – Pierwsza akcja Lecha i pierwszy strzał. Uderzenie Jóźwiaka zostało zablokowane.
5 min. – Na razie w ataku pozycyjnym są „Portowcy”.
8 min. – Lech gra podobnie jak w Rzeszowie. Broni się w pierwszych minutach.
9 min. – Celny strzał Tiby z daleka wyłapał Stipica.
10 min. – Bombę Puchacza z daleka z problemami sparował przed siebie bramkarz! Dobra próba!
12 min. – Odpowiedź Pogoni. Płaski strzał zdołał wybronić Van der Hart.

16 min. – Strzał Kozulja z wolnego trafił tylko w boczną siatkę.
19 min. – Środek pola Lecha ma duże problemy. Jest wolny, mało zwrotny.
22 min. – 1:0 dla Pogoni po strzale Spirdinovicia z daleka. Piękny gol, przewaga szczecinian została zamieniona na bramkę.
24 min. – Niecelny strzał Jóźwiaka po wcześniejszym rzucie wolnym.
30 min. – Pogoń dużo częściej utrzymuje się przy piłce i jest zespołem bardzo konkretnym.

35 min. – Kto nie ogląda tego meczu nic nie traci. Występ gorszy niż z Zagłębiem.
38 min. – Lechici biegają za piłką. Zespół nie istnieje mentalnie i taktycznie. Nic nie funkcjonuje.
40 min. – Dobra interwencja Van der Harta po uderzeniu Kowalczyka.
43 min. – Jóźwiak fajnie wypatrzył Puchacza, który zamiast uderzać wolał podać.
45+1 min. – Do przerwy 1:0 dla Pogoni. Gra Lecha wygląda fatalnie.

48 min. – Dobre podanie Modera do Tiby i równie dobry strzał z trudem obroniony przez bramkarza.
53 min. – Na razie początek II połowy dla Lecha. Są jakieś akcje.
58 min. – W grze Lecha jest sporo niedokładności.

65 min. – Lech nastawił się na grę skrzydłami, która nie przynosi efektów.
67 min. – Świetne podanie Tiby do Puchacza, który popsuł kolejną dobrą akcję.
71 min. – Wygląda na to, że w ostatnich minutach to poznaniacy będą atakować. Pogoń nastawiła się na kontry.
75 min. – Słabemu Lechowi zostało 15 minut, by uratować chociaż 1 punkt.

78 min. – Kolejorz ma optyczną przewagę z której nic nie wynika. Za dużo jest wrzutek do nikogo i pchania się na siłę skrzydłami.
81 min. – Stipica zatrzymuje strzał Tiby.
82 min. – GOOOOL! 1:1! Po dośrodkowaniu Jevticia z wolnego głową do siatki Rogne!
85 min. – Lech szuka kolejnego gola. Znów strzelał Tiba!

88 min. – Lech po przerwie zasłużył na gola, ale musi uważać, by przez głupi błąd nie stracić chociaż 1 punktu.
90 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+1 min. – Stipica dobrym wyjściem z bramki uprzedził Tomczyka.
90+5 min. – Koniec. 1:1.

14. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, sobota, 2 listopada, godz. 20:00
MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 22.Spiridonović – 82.Rogne

Asysty: 1:1 – Jevtić

Żółte kartki: Kozulj, Stec – Gumny, Jóźwiak, Rogne

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 3697

Pogoń: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – Podstawski, Kozulj (86.Łasicki) – Kowalczyk, Listkowski (76.Hostikka), Spiridonović (90+3.Kozłowski) – Frączczak.

Rezerwowi: Bursztyn, Nunes, Łasicki, Dąbrowski, Hostikka, Wędrychowski, Manias, Kozłowski.

Lech: Van der Hart – Gumny, Satka, Rogne, Kostevych – Muhar (78.Tomczyk), Tiba – Jóźwiak, Moder (66.Jevtić), Puchacz (86.Kamiński) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański, Crnomarković, Kamiński, Makuszewski, Jevtić, Amaral, Tomczyk, Zhamaletdinov.