Lechowa młodzież – tydzień 12

W miniony dniach nawet jeszcze przed 1 listopada kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Trzy juniorskie zespoły Kolejorza wygrały, ponownie zawiedli jedynie juniorzy starsi, którzy w Centralnej Lidze Juniorów kontynuują wstydliwą serię zbliżając się powoli do strefy spadkowej.Wczoraj 2 z rzędu zwycięstwo w II-lidze odniosły rezerwy, które we Wronkach pokonały Bytovię Bytów 3:0. Po tym zwycięstwie Lech II Poznań awansował na 12. miejsce i ma teraz 5 oczek przewagi nad strefą spadkową. W sobotę, 9 listopada, o godzinie 13:00 podopiecznych Rafała Ulatowskiego czeka wyjazd do Stargardu na boj z Błękitnymi.

Już 6 spotkania z rzędu nie wygrali juniorzy starsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę. Tym razem Lech Poznań U-18 przegrywał z liderem w Lubinie po 30 minutach aż 0:3. Skończyło się 3:1 dla Zagłębia co oznacza, że Kolejorz nie wygrał 6 kolejnego meczu w CLJ (w tym czasie 3 przegrane, 3 remisy). Po kolejnej porażce Kolejorz spadł w Centralnej Lidze Juniorów na 10. miejsce. W sobotę o 12:00 zagra we Wronkach z szóstym aktualnie Śląskiem.

Dużo, dużo lepiej jeszcze przed weekendem poszło juniorom młodszym z grupy B CLJ U-17. Kolejorz sprał u siebie wicelidera Arkę Gdynia 4:0. Na 2 kolejki przed końcem rundy jesiennej ma 5 oczek przewagi nad „Arkowcami” przez co jest bardzo bliski zwycięstwa w swojej grupie. Już w piątek Lech Poznań trenowany przez Bartosza Bochińskiego zagra na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz (początek spotkania o 13:00).

Mistrzem jesieni w grupie B CLJ U-15 są już trampkarze starsi, choć mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie. Zawodnicy duetu Kardela & Łągiewka wyprzedzają w tej chwili FASE Szczecin o 7 punktów. 31 października Lech Poznań do lat 15 zapewnił sobie jesienną wygraną w grupie B właśnie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad FASE rezultatem 1:0. W sobotę o 11:00 lechitów czeka derbowy mecz z Wartą na boisku „Zielonych”.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Bytovia Bytów 3:0
CLJ U-18: Zagłębie Lubin – Lech Poznań 3:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia 4:0
CLJ U-15: FASE Szczecin – Lech Poznań 1:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Błękitni Stargard – Lech II Poznań (sobota, 9 listopada, godz. 13:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Śląsk Wrocław (sobota, 9 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-17: Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań (piątek, 8 listopada, godz. 13:00)
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 9 listopada, godz. 14:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Ostu pisze:

    Ciągle mam w uszach słowa Marka Śledzia, że po roczniku 2020 akademia będzie mieć duże problemy…
    Zresztą ilość odejść ważnych trenerów i współpracowników akademii – tych którzy decydowali o jakości szkolenia w akademii – do innych drużyn i akademii najlepiej swiadczy o upadku „Naszego Oczka w Głowie…”