Dużo minut większości wypożyczonych

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie siedmiu zawodników Lecha Poznań w tym dwóch piłkarzy mających za sobą już debiut w pierwszej drużynie Kolejorza. Spośród siedmiu wypożyczonych graczy dwóch piłkarzy występuje za granicą, jeden w Ekstraklasie, dwóch w I-lidze oraz dwóch zawodników w II-lidze.Podczas jesieni 2019 roku raz na 2-3 tygodnie sprawdzamy, jak poza Lechem Poznań wiedzie się wypożyczonym zawodnikom. Dziś VII część w sezonie 2019/2020, kolejna po 19 listopada.

Wiktor Pleśnierowicz (AS Roma)

Wiktor Pleśnierowicz zagrał dotąd w 3 meczach włoskiej Primavery. Po 3 spotkaniach wygranych przez Romę, które obejrzał z ławki młody zawodnik wystąpił przez 77 minut w meczu z Interem Mediolan rozegranym 1 listopada. Ekipa z Rzymu z 18-latkiem w składzie zwyciężyła 4:2.

Minuty: 244
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MSK Zilina II)

Dawid Kurminowski w 12 jesiennych meczach słowackiej II-ligi (2 poziom rozgrywkowy) strzelił 9 goli i zaliczył 4 asysty. Dnia 27 października po dobrych występach w rezerwach Ziliny otrzymał szansę gry w pierwszym zespole notując 24 minuty w konfrontacji ze Spartakiem Trnava (1:0). „Kurmin” ujrzał wtedy żółtą kartkę. Rezerwy Ziliny zajmują 5. miejsce.

Minuty: 928
Mecze: 12
Gole: 9
Asysty: 4
Kartki: 2

Michał Skóraś (Raków Częstochowa)

Michał Skóraś już we wrześniu zaczął grać więcej notując dotąd 3 pełne mecze. Jego pozycja w Rakowie Częstochowa jest coraz mocniejsza. W dodatku 19-latek zaliczył dotąd 3 asysty w spotkaniach z Arką, Wisłą Płock i ze Śląskiem dzięki czemu plasuje się w czołówce klasyfikacji najlepszych asystentów Ekstraklasy. Lech bacznie obserwuje Skórasia zastanawiając się nad jego powrotem.

Minuty: 524
Mecze: 10 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 3
Kartki: 2

Hubert Sobol (Odra Opole)

Hubert Sobol po uporaniu się z problemami zdrowotnymi początkowo zaczął grać więcej. Od początku października znów nie występuje w I-lidze notując jedynie 90 minut w pucharowej konfrontacji z Legią II Warszawa w której Odra przegrała. Ekipa z Opola zajmuje obecnie ostatnie miejsce na zapleczu Ekstraklasy będąc w coraz gorszej sytuacji. Samo wypożyczenie 19-latka do Odry to na razie nieporozumienie.

Minuty: 451
Mecze: 8 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Lukasz Norkowski (GKS Jastrzębie)

Łukasz Norkowski w I-lidze radzi sobie bardzo dobrze. Jego GKS Jastrzębie Zdrój zajmuje wysokie 5. miejsce m.in. dzięki grze 19-latka, który jest podstawowym defensywnym pomocnikiem GKS-u. „Norek” w trwającym sezonie nie opuścił jeszcze ani jednego spotkania. Środkowy pomocnik rozwija się z miesiąca na miesiąc.

Minuty: 1162
Mecze: 18 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 3

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

Maciej Orłowski cały czas regularnie gra w walczącym o awans II-ligowym Górniku Łęczna. „Orzełek” wystąpił dotąd we wszystkich 16 spotkaniach ligowych notując 11 pełnych meczów. W grudniu będzie miał okazję zagrać przeciwko Legii w Pucharze Polski. Dotąd zaliczył 2 asysty.

Minuty: 1334
Mecze: 17 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek w czołowym zespole II-ligi gra cały czas. W 17 meczach puścił 15 goli zachowując 5-krotnie czyste konto. 19-latek opuścił tylko jedno spotkanie w GKS-ie Katowice ze względu na obowiązki reprezentacyjne.

Minuty: 1590
Mecze: 17 (1 w PP)
Puszczone gole: 15
Czyste konta: 5
Kartki: 2

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. El Companero pisze:

  w przypadku Skórasia nie wiem nad czym oni się zastanawiają, chłopak powinien wracać i tu jestem pewny, że gorszy od Modera nie będzie. Kurminowskiego trzeba będzie latem sprawdzić, ma liczby nie gorsze od Tomczyka, no i Norkowski, chłopak może się rozwinąć. Reszta poniżej poziomu i raczej stracona. Po rewolucji letniej i tak zostaniemy w większości z młodymi, więc ktoś musi wracać. Zimą bym dał na wypożyczenie Skrzypczaka i kogoś z rezerw, przyda im się rok gry o szczebel lub dwa wyżej.

 2. Jakub Stanecki pisze:

  Dla mnie nieporozumienie te wypożyczenia…

  Ze skrzydłowymi bieda – a my Skórasia wypożyczamy…
  Z napastnikami bieda – i kontraktujemy Timura – a Sobol – przez kolejne pół roku go niszczą… Na ławce mógł u nas siedzieć… Nie rozumiem sytuacji Kurminowskiego – jeśli taki talent – to czemu gra w rezerwach? Jeśli nie talent – to po co go jeszcze trzymać na wypożyczeniu??
  Orłowski… Zamiast „wymiatać” na wypożyczeniu – mógł grać u nas w rezerwach – i tam akurat by się raczej sprawdził…
  A Pleśnierowicz to oddzielny temat.. Co takiego zobaczyli w nim skauci Romy – a co nasi skauci zobaczyli w Crnomarkowicu – tego nie potrafię zrozumieć… Jak można puścić taki „talent” a sprowadzić w zamian „genialnego” stopera…

  Poza Norkowskim i Mrozkiem – nie widzę logiki…

 3. Dula pisze:

  Niech grają jak najwięcej po następnych odejściach ktoś w przyszłym sezonie musi grać.