Dziesięciu z powołaniami do kadry. Nie wszyscy zagrają z Piastem

Zaraz po niedzielnym meczu Lecha Poznań z Koroną Kielce, który rozpocznie się o godzinie 15:00 przy Bułgarskiej rozpocznie się trzecia i ostatnia tej jesieni listopadowa przerwa na kadrę. Tym razem na obozy kadr narodowych zostało powołanych aż 10 zawodników trenujących na co dzień z pierwszą drużyną Kolejorza. Na listopadowe spotkania reprezentacji nominację otrzymało więcej naszych piłkarzy niż we wrześniu czy w październiku.Ważne pojedynki czekają niebawem Duńczyków z Christianem Gytkjaerem w składzie. Najpierw Dania zagra u siebie z Gibraltarem a potem na wyjeździe z Irlandią. Reprezentacja „Gyta” na razie jest druga w grupie eliminacyjnej mając tyle samo punktów co Irlandia oraz 1 oczko więcej niż Szwajcaria. Cały czas o Euro 2020 walczą też Słowacy z Lubomirem Satką.

Trzeci w swoje grupie Słowacy tracą 4 punkty do Chorwatów i 2 punkty do Węgrów, ale mają rozegrany jeden mecz mniej. W listopadzie reprezentacja naszych południowych sąsiadów zmierzy się na wyjeździe z Chorwatami oraz u siebie z Azerami. Ważny turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy U-19 czeka natomiast Polaków w kadrze z Jakubem Kamińskim oraz Filipem Marchwińskim.

Polska U-19 w Walii zmierzy się z gospodarzami, z Kosowem i z Rosją w ciągu raptem 6 dni. To oznacza, że zarówno „Kamyk” jak i „Marchewa” niemal na pewno nie wystąpią w kolejnym spotkaniu Lecha Poznań zaraz po listopadowej przerwie na kadrę. Więcej luzu czeka kadrę U-20 z Mateuszem Skrzypczakiem oraz Tymoteuszem Puchaczem. W ramach towarzyskiego turnieju „biało-czerwoni” spotkają się ze Szwajcarią w Chojnicach oraz z Norwegią w Bytowie.

W listopadzie o co grać ma Polska do lat 21 walcząca o awans do Mistrzostw Europy. Piłkarze Czesława Michniewicza w tym miesiącu rozegrają jeden mecz eliminacyjny z Bułgarią na wyjeździe, a potem sparing z Czarnogóra w Podgoricy. Nominację do reprezentacji U-21 otrzymali Paweł Tomczyk, Jakub Moder, Robert Gumny i Kamil Jóźwiak. Ten ostatni po potyczce z Bułgarami dołączy do obozu pierwszej kadry Polski, która kwalifikacje do Euro 2020 zakończy we wtorek, 19 listopada pojedynkiem ze Słowenią na Narodowym.

Wszyscy kadrowicze zameldują się na treningu Kolejorza dopiero w czwartek zaledwie dzień przed meczem z Piastem Gliwice. Konfrontacja z Mistrzem Polski odbędzie się w piątek, 22 listopada, o godzinie 20:30 przy Bułgarskiej.Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu w reprezentacjach – listopad 2019:

Christian Gytkjaer
eME, Dania – Gibraltar (piątek, 15 listopada, godz. 20:45)
eME, Irlandia – Dania (poniedziałek, 18 listopada, godz. 20:45)

Lubomir Satka
eME, Chorwacja – Słowacja (sobota, 16 listopada, godz. 20:45)
eME, Słowacja – Azerbejdżan (wtorek, 19 listopada, godz. 20:45)

Tymoteusz Puchacz i Mateusz Skrzypczak
Tow, Polska U-20 – Szwajcaria U-20 (czwartek, 14 listopada, godz. 16:00)
Tow, Polska U-20 – Norwegia U-20 (poniedziałek, 18 listopada, godz. 17:00)

Filip Marchwiński i Jakub Kamiński
eME U-19, Walia U-19 – Polska U-19 (środa, 13 listopada, godz. 13:00)
eME U-19, Polska U-19 – Kosowo U-19 (sobota, 16 listopada, godz. 13:00)
eME U-19, Polska U-19 – Rosja U-19 (wtorek, 19 listopada, godz. 13:00)

Kamil Jóźwiak*, Robert Gumny, Jakub Moder i Paweł Tomczyk
eME, Bułgaria U-21 – Polska U-21 (piątek, 15 listopada, godz. 17:00)
Tow, Czarnogóra U-21 – Polska U-21 (poniedziałek, 18 listopada, godz. 15:00)

* – Kamil Jóźwiak po meczu z Bułgarią dołączy do pierwszej reprezentacji

Kamil Jóźwiak
eME, Polska – Słowenia (wtorek, 19 listopada, godz. 20:45)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Seth pisze:

  Po tym co wczoraj pokazał Piast z Jaga to obawiam sie niezłgo lania na Bułgarkiej .Pytanie zasadnicze czy dalej trenerem bedzie Zuraw w tym meczu?

 2. 100h2o pisze:

  @Seth – Dziwne pytanie.
  Oczywiście że Żuraw będzie dalej trenerem.
  Chociażby dlatego, że zmiana TERAZ kompletnie nic nie zmieniłaby na plus. Młodzi nagle nie staliby się o niebo lepsi, a „starym” i tak wisi , czekają na Święta Bożego Narodzenia i już wykupili bilety na Dominkanę. A niektórzy już może pakują walizki i powoli sprzątają swoje szafki na Bułgarskiej.
  Zmiana dla zmiany? Żeby zobaczyć następnego mądralę na konferencji prasowej?
  Bez sensu teraz.
  Niech dogra do lata i wtedy się zobaczy.
  Co do powołań to sporo ich. Do tego niektórzy naprawdę mocno eksploatowani ( Puszka, Józiu!Guma,Gytkjaer,). Powołania na pewno przydadzą się Kamykowi, Skrzypie i Marchewie, którzy za wiele nie grają więc nieco pobiegają ( najpewniejszy Marchewa) i zmienią „klimat”.
  Co do zmęczenia… bez przesady. W końcu niektórzy to co najmniej 20-21 gracze a od takich wymaga się dobrej wydolności i przygotowania fizycznego.
  Problem może być co najwyżej z Gumą , choć moze Michniewicz wiedząc co i jak nie wystawi go w meczu towarzyskim a tylko tym eliminacyjnym z Bułgarią. A wiemy że Gumny w Lechu zmiennika po prostu nie ma. Choc np Satka w reprez. Słowacji grywa na prawej obronie !

  • Luna23 pisze:

   Co prawda wyzej napisalem że Zuraw nadal bedzie trenerem, ale gdyby w krotkiej przyszłości nastapila zmiana i przyszedl by prawdziwy TRENER to mlodzi mogliby satac sie lepsi, a i moze za starych by sie wziął. Mam tu na mysli kogoś jak Czerczesow w Legii, ale nie widzę takiego kogoś w naszej piłce…