II-liga: Błękitni Stargard – Lech II Poznań 2:2

W meczu 17. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, rezerwy Lecha Poznań zremisowały na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 2:2. Mimo przerywania po 49 minutach rezultatem 0:2 rezerwy Kolejorza umiały na trudnym terenie ugrać 1 oczko. Ważną zdobycz ułatwili rywale, którzy od 78 minuty musieli radzić sobie w „10” po tym jak jeden z zawodników przeciwnika ostro potraktował Grzegorza Wojtkowiaka.

Mecz w Stargardzie mimo grząskiego boiska od początku był ciekawy i otwarty z obu stron. W 17 minucie po jednej z kilku akcji i to byłych lechitów zespół Błękitnych wyszedł na prowadzenie. Wtedy Sanocki dobrze dograł piłkę do Kurbiela, który z kilku metrów pokonał Radlińskiego. W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali przebieg spotkania nie dopuszczając lechitów do groźnych sytuacji. Po interesujących pierwszych minutach meczu z upływem czasu gra obu ekip wyglądała gorzej, jednak do szatni na przerwę ze skromnym prowadzeniem zeszli Błękitni Stargard.

Krótko po zmianie stron Błękitni podwyższyli prowadzenie strzelając tym razem gola z rzutu karnego. Po tej bramce lechici nie obudzili się. Ekipa ze Stargardu przeważała będąc 2-krotnie bliska zdobycia bramki na 3:0. Dopiero w 70 minucie po akcji Letniowskiego dobrze w pole karne wbiegł Tomasz Kaczmarek, który strzelił kontaktowego gola dającego nadzieję na chociaż remis. Od 78 minuty Błękitni grali w „10” po tym jak sędzia wyrzucił z boiska jednego z zawodników dyktując jeszcze rzut karny dla Lecha. Jedenastkę na gola zamienił Letniowski dzięki czemu Kolejorz przegrywając 0:2 doprowadził do remisu. Ostatecznie po bardzo interesującej drugiej połowie rezerwy wywiozły ze Stargardu cenny 1 punkt.

Rezerwy Lecha Poznań po 17 kolejkach II-ligi 2019/2020 mając 21 punktów na swoim koncie są na 12. miejscu w ligowej tabeli mając obecnie 6 oczek przewagi nad strefą spadkową (ta kolejka dopiero się rozpoczęła). Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 16 listopada, o godzinie 13:00 z Olimpią Elbląg we Wronkach.

17. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 9 listopada, godz. 13:00
KP Błękitni Stargard – KKS Lech II Poznań 2:2 (1:0)

Bramki: 17.Kurbiel 49.Fadecki – k. – 70.Kaczmarek 79.Letniowski – k.

Asysty: 1:2 – Letniowski 2:2 – bez asysty

Żółte kartki: Fadecki, Łysiak, Sanocki, Kurbiel, Krawczun, Paczuk – Klupś, Szymczak, Smajdor

Czerwona kartka: 78 min. – Ostrowski (za brutalny faul)

Widzów: ok. 200

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Błękitni: Rzepecki – Szrek, Ostrowski, Sadowski, Sitkowski – Sanocki (74.Bochnak), Łysiak, Karmański (87.Paczuk), Cywiński (80.Krawczun), Fadecki – Kurbiel (88.Bednarski).

Lech II: Radliński – A.Kaczmarek (70.Tupaj), Wojtkowiak, Dejewski, Smajdor – Letniowski, Skrzypczak, Yatsenko (58.Kaczmarek) – Klupś (83.Kryg), Szymczak, Karbownik (70.Janiak).