Boguchwała czeka na Lecha. Murawa nie jest najgorsza (FOTO)

Dokładnie za 17 dni Lech Poznań po raz drugi tej jesieni zawita na Podkarpacie. Tym razem nie w Rzeszowie a pod Rzeszowem o awans do 1/4 finału Pucharu Polski powalczy ze Stalą Stalowa Wola. II-ligowiec chciał przełożyć mecz z Kolejorzem na wiosnę m.in. ze względu na zły stan murawy na obiekcie Izolatora Boguchwała. Trawa przynajmniej kilkanaście dni przed starciem pucharowym wcale nie wygląda aż tak źle.Stal Stalowa Wola od kilku miesięcy nie potrafi otworzyć nowego obiektu co chwilę przekładając termin oddania do użytku nowego stadionu. Po wylosowaniu w Pucharze Polski ekipy poznańskiego Lecha klub będący aktualnie w strefie spadkowej II-ligi bardzo nalegał na przełożenie spotkania z Kolejorzem na luty 2020 roku, gdy obiekt w Stalowej Woli już na pewno ma zostać otwarty. Między innymi przez napięty terminarz rundy wiosennej Lech Poznań oczywiście nie zgodził się na żadne przełożenie meczu. Przeciwny był również Polski Związek Piłki Nożnej.

Aktualne zdjęcie IZO Areny w Boguchwale
null

Stal Stalowa Wola obecnie swoje domowe mecze musi rozgrywać na obiekcie IZO Arena w Boguchwale na którym gościliśmy wczoraj podczas meczu IV-ligi grupy podkarpackiej, Izolator Boguchwała – Polonia Przemyśl 3:1. Na miejscu okazało się, że stan nawierzchni na której na co dzień gra Izolator, zespół kobiecy i Stal wcale nie wygląda tak źle, jak początkowo straszono. W dodatku Izolator zakończył już tegoroczne zmagania, Stal do spotkania z Lechem rozegra w Boguchwale tylko jedno spotkanie ze Zniczem Pruszków 23 listopada, dlatego przy przyzwoitej pogodzie jaka jest zapowiadana w najbliższym czasie murawa powinna jakoś wytrzymać.

Wczorajszy mecz Izolatora w Boguchwale, gdzie Stal podejmie Lecha
null

Lecha Poznań na początku grudnia czeka bardzo interesująca wyprawa w jeszcze ciekawszy rejon odległego Podkarpacia. Boguchwała leży na południe od Stalowej Woli i jest oddalona od tego miasta o 85 kilometrów, a także o 10 kilometrów od Rzeszowa w którym niedawno poznaniacy rywalizowali z Resovią. Stadion „IZO Arena” w 6-tysięcznej Boguchwale składa się z dwóch trybun w tym jednej zadaszonej (około 500 miejsc), jest otoczony zielenią i ma łączną pojemność 943 widzów. Kameralny obiekcik nie posiada sztucznego oświetlenia. Wokół niego znajduje się sklep sieci Biedronka, domy jednorodzinne, blok mieszkalny, stacja kolejowa oraz siedziba IV-ligowego Izolatora.

Puste trybuny IZO Areny (mecze Stali w Boguchwale ogląda średnio tylko około 200 osób)
null

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski 2019/2020, Stal Stalowa Wola – Lech Poznań odbędzie się w środę, 4 grudnia już o godzinie 12:15. Tego dnia oczywiście przeprowadzimy komplet relacji z Boguchwały. Poniżej znajdują się aktualne zdjęcia obiektu IZO Arena i murawy wykonane wczoraj.Stadion w Boguchwale (16 listopada 2019)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 5

  1. aaafyrtel pisze:

    raduje się serce, że obok tego obiektu sportowego w owej boguchwale jest kolej… stadion na dymbcu i związane z nim wspomnienia z dzieciństwa się przypominają… przykre, że obecnie to gemyla…

  2. Ostu pisze:

    Po tym co przeczytałem wczoraj w Waszych komentarzach, na temat występu drużyny „rezerw” to mam wątpliwości co do tego jak ten mecz się ułoży – chyba grając drużyną prawdziwych rezerw mieli byśmy większe szanse…

  3. inowroclawianin pisze:

    Murawa nawet zielona jest. Zresztą to bez znaczenia bo nawet nasze rezerwy powinny taki mecz wygrać. Awans to obowiązek, ale przy grze rutkowego tworu wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz