Lechowa młodzież – tydzień 14

W minionych dniach kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Dwa juniorskie zespoły Kolejorza pewnie wygrały. Na swój poziom powrócili za to juniorzy starsi przegrywając już kolejne spotkanie. W dodatku nic do ekipy rezerw nie wnieśli zawodnicy z seniorskiego Kolejorza.Rezerwy nie przegrały 4 kolejnego meczu, jednak remis u siebie z Olimpią Elbląg 1:1 w składzie ekstraklasowym nie jest dobrym wynikiem. Zawodnicy z pierwszego zespołu zastępowali w ten weekend młodzież i nic nie wnieśli do gry. Przez stratę 2 punktów Lech II Poznań zajmuje 12. miejsce w II-lidze mając 6 oczek nad strefą spadkową. W sobotę, 23 listopada o 13:00 ponownie we Wronkach przeciwnikiem rezerw będzie liderujący Górnik Łęczna.

Znów w CLJ zawiedli juniorzy starsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę. Tym razem Lech Poznań przegrał na wyjeździe z aktualnym Mistrzem Polski, Koroną Kielce 1:2. Juniorzy starsi z bilansem 5-5-5 i z 20 punktami na swoim koncie są na 9. miejscu w tabeli CLJ mając 7 oczek przewagi nad strefą spadkową. W niedzielę, 24 listopada, o godzinie 12:00 na koniec jesieni drużyna U-18 zmierzy się we Wronkach z przedostatnim Gwarkiem Zabrze.

Jesienne zmagania zakończyli już juniorzy młodsi trenowani rzez Bartosza Bochińskiego. Na koniec rundy Lech Poznań U-17 ograł u siebie spadkowicza Arkę Gdynia SI rezultatem 3:1. Kolejorz już wcześniej zapewnił sobie jesienne zwycięstwo w grupie B wyprzedzając drugą Arkę Gdynia o 8 punktów. Wiosną punkty zostaną wyzerowane i rywalizacja zacznie się na nowo.

Runda jesienna dobiegła końca również w grupie B CLJ U-15. Trampkarze starsi Kolejorza szkoleni przez duet Kardela & Łągiewka najpierw w zaległym meczu wygrali na wyjeździe z UKS Lotos Gdański 3:2 a potem w weekend też na wyjeździe ograli Chemika Bydgoszcz 2:0. Lech Poznań do lat 15 zdominował zmagania grupy B zaliczając jesienny bilans 13-0-1, 52:8. Nic to nie znaczy, ponieważ wiosną punkty zostaną wyzerowane i gra rozpocznie się na nowo. Jeśli Kolejorz znów wygra grupę B wtedy awansuje do półfinału finału CLJ do lat 15 w którym nigdy jeszcze nie grał.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 1:1
CLJ U-18: Korona Kielce – Lech Poznań 2:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia SI 3:1
CLJ U-15: UKS Lotos Gdański – Lech Poznań 2:3
CLJ U-15: CWZS Bydgoszcz – Lech Poznań 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Górnik Łęczna (sobota, 23 listopada, godz. 13:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Gwarek Zabrze (niedziela, 24 listopada, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. J5 pisze:

    Widać że juniorzy starsi przygotowują się pod kątem przyszłych występów w pierwszej drużynie. Forma taka sama, to samo miejsce w tabeli i nawet bilans5 -5 -5 jest identyczny. Ciekawe, czy juniorzy starsi i seniorzy w tym samym sezonie spadną do niższej ligi. Widać że trener Wędzonka pilnie wypełnia polecenia z góry, i razem z trenerem Żurawiem ida łeb w łeb. Toż to czysta doskonałość w Lechu Poznań, a wokół tyle narzekań…

Dodaj komentarz