Top 10 (14-20.11)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: 07 do newsa: Śmietnik Kibica

„Mimo, że od meczu rezerw minęło już trochę czasu to dopiero teraz go skomentuję. – Zmieniają się trenerzy, zawodnicy, – nie zmienia się podejście grojków do zawodu. Mogę śmiało napisać Ekstraklasowy Lech zaledwie zremisował z Olimpią Elbląg. Szok po którym nic się nie zmieni. Tam Rutkowski po meczu powinien wejść z futryną na ramionach….. Niestety…. pomarzyć można. Oglądając ten mecz doszedłem do 2 wniosków – a w zasadzie 3. 1- Na pozycję Gumnego mamy już transfer wewnętrzny – Klupś Tymoteusz. Jestem o tym przekonany. 2 – Najlepszy gracz na boisku w barwach Lecha to niejaki Juliusz Letniowski – gość którego już wielu skreśliło, a facet wychodzi w 2 połowie i dogrywa lepsze piłki niż Tiba. 3- szkoda , że nasz reprezentant Makuszewski nie wymienił się koszulką i nie wsiadł do autokaru w stronę Elbląga….”

Autor wpisu: J5 do newsa: Jeden z najgorszych sezonów w ostatnich latach

„Nie przeraża tak bardzo miejsce w tabeli, ilość zgromadzonych punktów oraz strata do lidera jak jakość i styl podwórkowy gry, mała ilość dobrych piłkarzy, czy słaby trener i brak umiejętności wyszukania pilkarza o odpowiednich umiejętnościach oraz zarząd nie znający się na pilce nożnej i właściciel któremu nie zależy na sukcesie sportowym. Te straty punktowe można odrobić, ale do tego potrzeba fachowców a nie dyletantów. Przy lepszej jakości kadrze potrafili to robić zarówno trener Skorża jak i trener Bjelica. Nawet Nawałce udało się zameldować na trzecim stopniu pudła. Ale w tej chwili odrobienie jakiejkolwiek straty wydaje się niemożliwe. Udaremnia to kolejna strategia zarządu która zaklada grę nawet bardzo młodymi wychowankami, kosztem doświadczonych piłkarzy którzy w liczbie bodajże jedenastu opuścili latem klub, a w ich miejsce przyszlo tylko czterech o porównywalnych umiejętnościach. Tak grać się nie da i bilans 5-5-5 doskonale o tym świadczy. Na drodze do jakiejkolwiek poprawy bilansu stoi tylko i wyłącznie minimalistyczny właściciel z jego niekompetentnym organem wykonawczym, zarządem i posłusznym temuż zarządowi trenerem, który wykonuje politykę mu narzuconą dodatkowo wykazując się kiepskim warsztatem trenerskim. Tego sabotażu nie przeżyje żaden zespół. Jesteśmy chyba świadkami agonii drugiego na liście najbogatszego klubu piłkarskiego w Polsce. To jest smutne, ale miejmy nadzieję że ze zgliszczy amikorskich kuchenkorzy odrodzi się nasz nowy Lech.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Maja i Piotr Rutkowski z udziałami w klubie

„W sumie wolałbym oczywiście przeczytać inną informację, ale trudno. To było do przewidzenia, że Stary przekaże klub młodemu. Chociaż muszę przyznać, że obstawiłbym, że tylko Piotruś będzie jedynym właścicielem, bo nawet nie wiedziałem, że Stary Rutek ma córkę i że ona też pracuje u niego. Ale mniejsza z tym.
Moim zdaniem są teraz dwie możliwości, w jaką to pójdzie stronę:
a) Piotruś dalej nie wyciągnie wniosków ze swoich błędów i jeszcze bardziej pociągnie klub na dno (bo przecież on się nie podda i będzie dalej walczył), niezależnie od tego, czy siostra będzie mieć coś do powiedzenia, bo nasz klub to jego zabawka od 8 lat i gość tu zostanie do końca, nie opuszczając Titanica
b) Okaże się, że Maja będzie mieć dość dużo do powiedzenia i będzie lepiej zarządzać klubem lub dobierze sobie odpowiednich ludzi, bijąc ojca i brata na głowę
Moim zdaniem raczej będzie to opcja a), bo Piotruś jest jak car Iwan Groźny, będzie chciał dzielić i rządzić. On wie wszystko najlepiej i dalej będzie miał gdzieś kibiców. A to będzie oznaczać pójście na dno, bo przez te 8 lat gość w ogóle nie wyciągnął wniosków ze swoich licznych błędów i już tego nie zrobi. I bardzo prawdopodobne, że będzie tak, jak mówi kolega @Ostu i kilku innych.
Natomiast inną kwestią jest Maja, o której ja nie wiem zbyt wiele, poza tym, że pracuje w Amice. Może będzie tak, że Piotruś się zajmie klubem, a Maja Amicą, a Stary tylko sobie będzie to nadzorował skupiając na Amice i dając wolną rękę synkowi. Czyli jak do tej pory. Natomiast czy Maja dała by sobie lepiej radę prowadzić taki klub jak Lech? Może tak, może nie. Może się tego nie dowiemy. Obawiam się jednak, że w obecnej sytuacji władzę dalej będzie dzierżył Piotruś i będzie co raz gorzej.
Tyle razy to omawialiśmy, że jedyna droga do poprawy sytuacji jest prosta – albo zmiana właściciela albo po prostu oddanie władzy w ręce odpowiednich ludzi. To pierwsze będzie ciężko zrealizować na razie, ale nie jest to niemożliwe. Natomiast druga opcja jest jak najbardziej aktualna. Ja pozostanę przy opcji, że Rutki mają odejść i dalej u mnie jest aktualne hasło: „Mam kurwa dosyć!!!”.
P.S. Po przeczytaniu tego posta, wyobraziłem sobie sytuację, w którym to Maja zarządza klubem i bije na głowę i ojca i brata. W tej sytuacji mina Piotrusia i jego zazdrość byłaby bez cenna :)
Tak, wiem że to raczej nie możliwe, ale jednak w obecnej sytuacji, nawet takie rzeczy przychodzą człowiekowi do głowy.”

Autor wpisu: Tadeo do newsa: To jeszcze nic

„Mowa tutaj o transferze Jóźwiak, pytanie tylko kto tego Jóźwiak weźmie za miliony. W zachodnich klubach piłkarzy z takimi umiejętnościami jak Jóźwiak mają na pęczki. Prawda jest taka, że oprócz walki i szybkości, Jóźwiak za dużo nie potrafi. Podobna rzecz ma się do Gumnego, widać jak pilnuje w dół. Druga sprawa, to żeby młodzi, zdolni nie uciekali z Lecha do innych klubów, podobnie jak z Marchwinskim.Rutkowscy jeszcze na tej swojej polityce ostro się przejadą.Szkoda tylko że na tym cierpi mój ukochany klub, Lech Poznań. Człowieka serce boli jak się patrzy co tę Wronieckie ścięta wyprawiają z tym klubem.,Oby prędzej czy później banda tych nieudaczników, doczekała się sprawiedliwości i bankructwa.”

Autor wpisu: Grimmy do newsa: II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 1:1

„Straszna nędza, szkoda poświęconego czasu. Amaral wyglądał, jakby wracał po półrocznym rozbracie z piłką, Tiba jakby był myślami zupełnie gdzie indziej, Jevtić człapał jak człapie w pierwszej drużynie, Makuszewski sprawia wrażenie, że nawet w oldbojach mógłby sobie nie poradzić, Klupś sprawia wrażenie, że w ogóle nie nadaje się do piłki, Kostevych identycznie jak w pierwszej drużynie, Muhar z Rogne najlepiej z ekstraklasowych posiłków, ale też popełniali błędy (szczególnie Muhar). Wszystkich naszych pomocników czapką nakrył Letniowski, oby dostał szansę w pierwszej drużynie, bo na tle Jevticia, Amarala czy Tiby, to wyglądał w tym meczu jak Pan Piłkarz. Nie wiem czy im się nie chce grać w rezerwach, czy w takiej słabiej formie są. Jeśli nie chce im się, to po co ich tam brać? Jeśli są w tak słabej formie, to – znowu – po co ich tam brać, raczej formy dzięki temu nie odzyskają.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Żuraw punktuje już najgorzej w lidze

„Żuraw nie powinien zostać trenerem pierwszej drużyny Lecha Poznań. Czterdziestosiedmioletni szkoleniowiec powinien mieć już swój styl, powinien umieć przygotować drużynę do sezonu, być dobrym motywatorem i taktykiem. To już jest człowiek dojrzały, i w tym wieku powinien doświadczeniem robić różnicę nawet jeśli byłby to pierwszy zespół prowadzony w Ekstraklasie. Tymczasem Żuraw nie panuje nad niczym. Drużyna nie ma siły biegać, zagraniczni piłkarze zdziwieni są bardzo słabym poziomem treningów, obrona nie wie jak ma bronić, a ofensywa nie wie jak atakować. Piłkarze którzy pod rządami takich trenerów jak Probierz , Stokowiec czy Fornalik byliby liderami swoich drużyn i jednymi z najlepszych na swoich pozycjach w lidze, błąkają się po boisku jak niewidomy i to w dodatku we mgle. Ten trener niczego nie potrafi, choć pracował z ll drużyną złożoną głównie z wychowanków, nie potrafi nawet wprowadzać młodych do drużyny. Wielokrotnie w ostatnich latach mieliśmy trenerów przechodzących kryzysy, ale nawet Urban był lepszy od Żurawia, a Rumak przy nim to pan trener. Posłuszny piesek zarządu Dariusz Żuraw razem ze swoim panem, Piotrem Rutkowskim i suwerenem Jackiem Rutkowskim, zmierza wprost do największej kompromitacji w prawie stuletniej historii Lecha , zmierza ku degradacji w czasach największego bogactwa klubu. Tego to nawet największy idiota z dziekanki by nie wymyślił. To wymyślił jeden z najbogatszych biznesmenów w regionie. Precz z wroniecką bandą!”

Autor wpisu: deel do newsa: Czas na IV i ostatni etap jesieni 2019

„Z Piastem u siebie raczej nie wygramy. Dlaczego? Oglądając występ przeciwko Olimpii Elbląg, a skład był niby ekstraklasowy, możemy powiedzieć właściwie jedno: zabrakło Jóźwiaka. To jest na tę chwilę jedyny motor napędowy. Możemy go oceniać różnie. Prawda jest jednak taka, że bez niego gra ofensywna nie istnieje. Chłopak wróci do klubu z bagażem blamażu z Bułgarią i może epizodem w pierwszej reprezentacji. Oby bez urazu! Dobrze mu życzę, ale myślę że nie da rady pociągnąć Lecha do zwycięstwa z Piastem. Zwłaszcza, że reszta wraz z zarządem ustaliła już minimalną pozycję w lidze. Mniej więcej 8-10 miejsce. Niby walczymy, docieramy się, będzie lepiej, za rok. Nie sądzę. Za chwilę miejsce Jevtica, Gytkjaera, Amarala i Tiby zajmą kolejni „szczęśliwcy” z Akademii. To jest pomysł władz klubu, a właściwie jego brak. Kiedyś za Rudniewsa trzeba było zapłacić 300 koła euro. Dzisiaj to będzie 1 mln. Ale my nadal kupujemy za 300 koła. Rutkowscy czasu nie liczą, oni go naginają. Tanio kupić, drogo sprzedać. Jasne. Ale naprawdę nikt się w klubie nie zorientował, że ceny skoczyły o 300%? Zawodnik za 300 tys. euro jest wart dzisiaj tyle co 10 lat temu 50 tysięcy? Świat „nie znosi próżni”. Za parę lat większe szanse widzę w Warcie Poznań niż w Lechu. W nadchodzącym, IV etapie możemy wygrać wszystko, ale możemy też finalnie zdobyć 2 punkty. Maksymalnie. To, że trener jest do zmiany wie już chyba każdy kibic Lecha. I nie dlatego, że on nie wie jak zespół powinien grać. Wie! Ale układy w klubie niweczą jego pracę. Zgodził się na to! Jest kolejną wydmuszką zespołu Piotr Rutkowski & consorces. Marzymy o dobrym trenerze/menago z europy. To nigdy nie nastąpi dopóki PR jest we władzach klubu. Tych sportowych. „Ja wiem czego Wam palanty trzeba” i ja to zrobię. Nigdy się nie poddam, chociaż nie mam pojęcia o czym mówicie! Dam radę. Jestem Rutkowski! Piotr, współwłaściciel, ostoja klubu… Poczekajcie ze 30 lat, może coś mądrego wymyślę… A może nie chcemy czekać aż tak długo? Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur…”

Autor wpisu: Bart do newsa: Na chłodno: Smutno

„W Lechu sukcesy odnosił np duet Kadziński-Pogorzelczyk i duet Klimczak- Rutkowski wygląda przy nich na kompletnych amatorów. Kadziński z Pogorzelczykiem zbudowali konkretny ranking UEFA który Klimczak z Rutkiem w kilka lat przepierdolili. Przecież za moment przepadną nam punkty za fazę grupową LE z sezonu 2015/2016. Z trenerów też w Lechu pracowali trenerzy z sukcesami w cv (vide Smuda, Skorża, Bjelica czy nawet Urban). Problemem jest tylko że trener z dobrym cv bez potrzebuje albo władzy absolutnej albo ogarniętego prezesa i dyrektora sportowego. Bez jednej z tych rzeczy wszystko kiedyś spektakularnie pierdolnie, tak jak spektakularnie pierdolnęło na koniec pracy Skorży czy Bjelicy. Fachowcy są i fachowców można znaleźć, tylko trzeba chcieć skorzystać z ich pomocy i mieć w sobie na tyle pokory by rozumieć że nie ma osoby która się zna na wszystkim i że gdy jakaś dziedzina nie jest naszym konikiem to warto sugerować się opinią ludzi mądrzejszych w danej dziedzinie.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Na chłodno: Smutno

„Niestety smutno jest już od bardzo dawna, a to wszystko przez osoby zarządzające tym klubem. Piotruś i Karolek – ten duet od lat rozwala Lecha praktycznie wszystkimi swoimi genialnymi pomysłami i strategiami. Kolejnym winnym jest oczywiście dotychczasowy, a teraz już ustępujący właściciel, czyli Jacek Rutkowski, który sam sobie kopał grób, pozwalając, by synek i Karolek doprowadzili klub do obecnej, beznadziejnej sytuacji. Cała trójka można powiedzieć jest tak samo winna. Teraz będzie dwóch właścicieli – wspomniany już wcześniej przeze mnie Piotruś oraz jego siostra Maja. O Mai, tak jak już wcześniej w innym komentarzu wspominałem, nie wiem zbyt wiele, ale skoro pracuje u ojca w Amice, to bardzo prawdopodobne, że tam na razie zostanie, a Piotruś zostanie dalej „panem i władcą” w tej firmie, zwanej przez Rutków Lechem Poznań. Dla mnie osobiście to w sumie dobra wiadomość, bo teraz mam większą pewność, że z Piotrusiem u sterów to wszystko za jakiś czas jebnie. To oczywiste, skoro gość przez 8 lat nie wyciągnął żadnych wniosków ze swoich błędów ani nawet nie potrafił dobrać sobie ludzi, którzy znają się na pewnych rzeczach i mogliby pomóc podnieść się Lechowi. Oczywiście Piotruś, czyli Pan „ja się nie poddam, ja będę walczył” dalej będzie realizował swój plan, czyli będzie walczył, z kibicami oczywiście oraz dalej rozwalał klub czy to z Karolkiem czy z kimś innym do spółki z Rząsą. Nigdy nie życzyłem źle swojemu klubowi. Klubowi, któremu kibicuje. Ale dla wszystkich będzie najlepiej, jak Rutkom ich plan nie wyjdzie i trafi go szlag. Bo tak jak pisze redakcja – każdy ich plan, który będą chcieli realizować jebnie. Lepiej jest zacząć wszystko od zera, z nowymi właścicielami, zarządem, nawet kadrą piłkarzy i trenerem wraz ze sztabem. Bo na obecną chwilę to nie jest klub, tylko jakaś pieprzona firma zarządzana przez idiotów, dla których klub to tylko maszynka do zarabiania pieniędzy, a kibice to tylko klienci. Rzygać mi się chce już na to wszystko. Czasami aż nie chce się już pisać. Podsumowując – jest słabo, źle, może być jeszcze gorzej, ale tym razem może to nam wyjść tylko na dobre. Bo po burzy wychodzi słońce. Rutki nie będą tu zawsze, za to my kibice na zawsze będziemy z tym klubem, na dobre i na złe.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz