II-liga: Lech II Poznań – Górnik Łęczna 1:1

W meczu 19. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, rezerwy Lecha Poznań zremisowały we Wronkach z liderującym Górnikiem Łęczna 1:1 (0:0). Kolejorz po wyrównanych zawodach zdołał ugrać 1 cenny punkt w walce o utrzymanie na 3 froncie w naszym kraju. Inne wyniki II-ligi ułożyły się w ten weekend bardzo źle przez co rezerwy nie poprawiły swojej sytuacji, a nawet ją pogorszyły.

Mecz od początku był wolny i bardzo wyrównany. W końcu w 13 minucie w sytuacji 1 na 1 po podaniu Klupsia znalazł się Tomczyk, ale w trudnej sytuacji trafił tylko w bramkarza. Górnik odpowiedział dopiero w 26 minucie gry, kiedy po zagraniu Leandro strzał z paru metrów Stasiaka doskonale nogami i na linii wybronił Szymański. Później z boiska wiało nudą, mecz był wolny, brakowało sytuacji podbramkowych, a gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w 45 minucie na strzał z daleka zdecydował się Moder, którego uderzenie z trudem sparował bramkarz. Pierwsza słaba i wyrównana połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem 0:0.

Po zmianie stron tempo było szybsze. W 54 minucie groźnie w naszym polu karnym główkował Wojciechowski, którego zatrzymał Szymański. Po 2 minutach rezerwy objęły prowadzenie po tym gdy po ładnej akcji Tomczyka i Wojtkowiaka do siatki trafił Letniowski. Pomocnik po przyjęciu futbolówki na klatkę oddał strzał z powietrza po którym piłka szczęśliwie wturlała się do siatki tuż przy lewym słupku bramkarza Górnika. Po tym golu łęcznianie od razu ruszyli do przodu i w 60 minucie po wrzutce z rzutu rożnego doprowadzili do remisu.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał przez co znów brakowało strzałów, a nawet groźnych sytuacji podbramkowych. Dopiero w 80 minucie po dobrym podaniu przed jeszcze lepszą szansą stanął rezerwowy Bartkowiak, lecz z nieznanego powodu nie uderzył na bramkę tylko dryblował tracąc na końcu piłkę. Po 6 minutach z wolnego niebezpieczny strzał oddał Orłowski, który zatrzymał Szymański. W 88 minucie lechici mieli masę szczęścia po tym jak Stromecki trafił w słupek, natomiast dobitka Banaszaka była zła. Ostatecznie poznaniacy zremisowali z Górnikiem Łęczna 1:1.

Rezerwy Lecha Poznań po 19 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 23 punktami na swoim koncie są na 12. miejscu w ligowej tabeli mając obecnie tylko 4 oczka przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz kolejne i ostatnie jesienne spotkanie rozegra w niedzielę, 1 grudnia, o godzinie 13:00 ze Skrą w Częstochowie.

19. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 23 listopada, godz. 13:00
KKS Lech II Poznań – Górnik Łęczna 1:1 (0:0)

Bramki: 56.Letniowski – 60.Midzierski

Asysty: 1:0 – Wojtkowiak

Żółte kartki: Kryg, Wojtkowiak – Orłowski

Widzów: ok. 100

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Lech II: Szymański – Smajdor, Nawrocki (70.Pawlicki), Crnomarković, Wojtkowiak – Moder, Kryg, Letniowski – Klupś (74.Kaczmarek), Tomczyk, Karbownik (74.Bartkowiak).

Rezerwowi: Radliński, Andrzejewski, Pawlicki, Kaczmarek, Friska, Białczyk, Bartkowiak, Yatsenko, Durda.

Górnik: Kostrzewski – Orłowski, Midzierski, Pajnowski, Leandro – Goliński (67.Lewandowski), Stromecki, Wójcik (76.Korczakowski), Tymosiak – Stasiak, Wojciechowski (82.Banaszak).