Lechowa młodzież – tydzień 15

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały dwie z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Dwa juniorskie zespoły Kolejorza zakończyły jesienne zmagania już tydzień temu, dwie ekipy grały w sobotę oraz w niedzielę i żadna z nich nie potrafiła wygrać na swoim boisku.Rezerwy Lecha Poznań nie przegrały 4 kolejnego meczu w II-lidze, ale też nie potrafiły wygrać 2 z rzędu spotkania u siebie. Remis 1:1 z liderującym dotąd Górnikiem Łęczna można by uznać za niezły rezultat gdyby nie bardzo niekorzystne wyniki innych pojedynków 19. kolejki. Podopieczni Rafała Ulatowskiego są obecnie na 12. pozycji mając raptem 4 oczka przewagi nad strefą spadkową.

W ostatniej tegorocznej kolejce rezerwy Kolejorza w niedzielę, 1 grudnia, o godzinie 13:00 zmierzą się w Częstochowie z tamtejszą szesnastą aktualnie Skrą. Wcześniej w środę Skra rozegra zaległe spotkanie po którym niebezpiecznie może zbliżyć się do Lecha. Niedzielny bój poznaniaków w II-lidze będzie starciem za tzw. „6” punktów”.

Fatalną jesień zakończyli już juniorzy starsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę. Wczoraj Lech Poznań niespodziewanie przegrał we Wronkach z będącym w strefie spadkowej Gwarkiem Zabrze 1:2. Kolejorz w ostatnich 9 spotkaniach CLJ wygrał raptem 1 raz. Zespół do lat 18 po rundzie jesiennej jest na dopiero 9. miejscu ze stratą 16 punktów do Legii Warszawa i z tylko 4 oczkami przewagi nad strefą spadkową CLJ. Przez to wiosną Kolejorza czeka trudna walka o uniknięcie spadku.

Przypomnijmy, że tydzień temu jesienne zmagania w grupie B CLJ U-17 i CLJ U-15 zakończyli odpowiednio juniorzy młodsi oraz trampkarze starsi. Lech Poznań wygrał jesienną rywalizację w grupie B. Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy dopiero w połowie marca 2020 roku, gdy w ligach juniorskich ruszy runda wiosenna. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Górnik Łęczna 1:1
CLJ U-18: Lech Poznań – Gwarek Zabrze 1:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Skra Częstochowa – Lech II Poznań (niedziela, 1 grudnia, godz. 13:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

 1. Ostu pisze:

  Miał rację Śledź, że po roczniku 2002 Lech będzie miał olbrzymie problemy w akademii…
  Choć pewnie nie przewidywał, że dołożą się do tego problemy finansowe akademii…
  Nie wiem jaki jest pomysł władz Lecha na to by spróbować ściągać do akademii najlepszych chłopaków – choćby z regionu…
  Podgryza nas nie tylko szkółka Pogonii ale także zaczyna szkółka Zagłębia…
  Czyżby rdzeń projektu Rutkow też poszedł w pi..du…?