Wyróżnienia dla lechitów po 17. kolejce

Lech Poznań po 2 z rzędu zwycięstwie i 3 kolejnym meczu bez straty gola wskoczył do górnej ósemki PKO Ekstraklasy. Zawodnicy, którzy najmocniej przyczynili się do pokonania Wisły Płock 2:0 zostali docenieni przez dziennikarzy oraz futbolowych ekspertów zajmujących się polską ligą. Po 17. kolejce zostało wyróżnionych aż 4 obcokrajowców Lecha Poznań.Pedro Tiba po zaliczeniu 4 asysty w tym sezonie znalazł się po raz 2 w jedenastce kolejki według Ekstraklasy SA. Przypomnijmy, że Portugalczyk asystował przy trafieniu Christiana Gytkjaera na 2:0.

Innych lechitów po minionym weekendzie wyróżnił Canal Plus Sport. W jedenastce 17. kolejki PKO Ekstraklasy znalazło się miejsce dla Thomasa Rogne oraz asystenta przy bramce w Płocku na 1:0 – Joao Amarala. Dla Portugalczyka także była to już 4 asysta w tym sezonie ligowym. W dodatku na profilu Canalu Plus Sport na FB można jeszcze głosować na gola kolejki. Nominowane jest trafienie Tymoteusza Puchacza.

Piłkarze Kolejorza zostali wyróżnieni również przez TVP Sport w magazynie piłkarskim Gol Ekstra. Po raz 4 w jedenastce kolejki znalazł się Pedro Tiba, a już po raz 5 najlepszy obecnie strzelec PKO Ekstraklasy, Christian Gytkjaer. Przy okazji warto przypomnieć, że Telewizja Polska pokaże na żywo 2 najbliższe pojedynki Kolejorza z ŁKS-em Łódź oraz ze Śląskiem Wrocław.

Ponadto najlepszym młodzieżowcem w listopadzie może zostać Tymoteusz Puchacz. 20-latek został nominowany do nagrody PKO Banku Polskiego wraz z Bartoszem Białkiem z Zagłębia Lubin i Patrykiem Klimalą z Jagiellonii Białystok. W lipcu statuetka sponsora tytularnego Ekstraklasy przypadła innemu wychowankowi Lecha Poznań, Robertowi Gumnemu.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <