1/8 finału Pucharu Polski – podsumowanie

W dniach 3-5 grudnia na łącznie 8 stadionach odbyła się 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2019/2020. W ostatniej jesiennej fazie pucharu krajowego wystąpił 1 klub z III-ligi, 3 drużyny z II-ligi, 4 zespoły z I-ligi i łącznie 8 ekstraklasowiczów w tym Lech Poznań, który do III rundy Pucharu Polski dotarł pierwszy raz od 2016 roku.We wtorek, 3 grudnia zaprezentowały się dwie ekipy warszawskiej Legii. Najpierw III-ligowe rezerwy Legii Warszawa nie dały rady Mistrzowi Polski ulegając w Ząbkach gliwickiemu Piastowi 0:2. Później wieczorem wicelider II-ligi Górnik Łęczna łatwo przegrał u siebie z pierwszą Legią Warszawa 0:2. Pozostałe mecze 1/8 Pucharu Polski odbyły się w środę, 4 grudnia oraz w czwartek, 5 grudnia.

W środę już o 12:15 w Boguchwale kompromitacji uniknął Lech Poznań, który po ciężkim boju wygrał ze Stalą Stalowa Wola 2:0. Następnie w jednym z hitów tej fazy obrońca trofeum, Lechia Gdańsk mimo przegrywania do przerwy z Zagłębiem Lubin 0:2 zwyciężyła 3:2 awansując tym samym dalej. Na koniec dnia GKS Tychy okazał się lepszy od ŁKS-u Łódź triumfując u siebie 2:0.

W czwartek, 5 grudnia rywalizacja także zaczęła się o 12:15. Wówczas rewelacja Pucharu Polski z sezonu 2014/2015, czyli Błękitni Stargard nie dali rady I-ligowej Stali Mielec ulegając 1:2. Później w boju I-ligowców Miedź Legnica po rzutach karnych wyrzuciła za burtę Stomil Olsztyn. Gospodarze gola na 1:1 zdobyli w 93 minucie gry dzięki czemu doprowadzili w ogóle do dogrywki. Na koniec 1/8 finału Cracovia wygrała po rzutach karnych z Rakowem Częstochowa (w regulaminowym czasie było 0:0).

Losowanie par 1/4 pucharu krajowego odbędzie się w czwartek, 12 grudnia, o godzinie 12:00 w Warszawie (transmisja na kanale PZPN – „Łączy nas piłka” na YouTube). Ćwierćfinały będą miały miejsce już w marcu 2020 roku.Wyniki 1/8 finału Pucharu Polski 2019/2020:

Wtorek, 3 grudnia

Legia II Warszawa – Piast Gliwice 0:2
Górnik Łęczna – Legia Warszawa 0:2

Środa, 4 grudnia

Stal Stalowa Wola – Lech Poznań 0:2
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 3:2
GKS Tychy – ŁKS Łódź 2:0

Czwartek, 5 grudnia

Błękitni Stargard – Stal Mielec 1:2
Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:1 k.4:3
Cracovia Kraków – Raków Częstochowa 0:0 k.4:1

Uczestnicy 1/4 finału Pucharu Polski 2019/2020:

Lechia Gdańsk
Lech Poznań
Legia Warszawa
Piast Gliwice
Cracovia Kraków
Miedź Legnica
Stal Mielec
GKS Tychy

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <11 komentarzy

 1. Max Gniezno pisze:

  Kogoś nieźle popierdoliło.Czy to jest sparing, czy mecz w 1/8 PP.?
  Bo jeśli sparing to wszystko rozumiem, piłkarze ćwiczą ustawienia, schematy, taktykę itd czyli grają dla siebie w celu podniesienia umiejętności piłkarskich. Natomiast to jest mecz o stawkę rozgrywany przede wszystkim dla publiczności. Środek tygodnia godzina 12.30 brawo!!! Oklaski tym większe że nie gramy na boisku gospodarza tylko na obiekcie zastępczym w Boguchwale.Jesli stadion gospodarzy nie nadaje się do grania to obowiązkiem organizatora powinno być znalezienie obiektu na którym można rozegrać spotkanie dla ludzi wieczorem z oświetleniem. PZPN znów dał ciała zgadzając się na taką propozycję. Promocja futbolu po taniości.

  • El Companero pisze:

   a w Boguchwale mają jupitery? Bo raczej nie. O 15 będzie już szaro a godzinę później ciemno jak w d…u ,,inżyniera,,…

   • Kosi pisze:

    Czepianie sie godziny jest chore. To nie nikogo wina, ze w Boguchwale nie ma swiatel

   • Zlapany na ofsajdzie pisze:

    Popieram tutaj Maxa. Rozumiałbym gdyby mecz miałby odbyć się na boisku Stali- ok, fajna promocja dla klubu, a jeśli nie ma oświetlenia- trudno, trzeba zagrać wcześniej. Ale w sytuacji, kiedy i tak mecz musi być rozegrany w innym miejscu, to powinien to być stadion, który daje możliwość zagrania o normalnej porze. Dla kogo oni tam grają? No bo chyba nie dla kibiców, którzy w 80 procentach będą o tej porze w pracy (tyczy się to zarówno widzów, którzy mogliby być obecni na stadionie, jak i tych przed tv)

   • Luna23 pisze:

    Tej zlapanyna ofsajdzie, a tobie zawsze w życiu sie wszystko zgadza co do dnia i godziny? Nieraz ttrzeba isc na kompromisy zważywszy ze to byla dopiero jednaktóraśtam finału, a mecz podobno i tak był kiepskim widowiskiem więc idź sie wysmarkac w rękaw do mamy i skończ te gorzkie żale…

 2. Piknik pisze:

  Gdyby Lech przegrał spotkanie w PP no byśmy mieli do czynienia z jednym z większych blamaży naszego klubu w historii. Takie kompromitacje Kolejorza w różnych rozgrywkach się niestety zdarzały, chociażby porażka z Olimpią Grudziądz w PP, słaby dwumecz z Błękitnymi Stargard, odpadnięcie z Pucharów Europejskich z takimi potęgami piłki kopanej jak Stjarnan, czy Żalgiris Wilno. Co ciekawe
  „Duma Wielkopolski” w sezonie 2009/2010 spotkała na swojej drodze, w PP, właśnie Stal Stalową Wolę. Drużyna Lecha z takimi zawodnikami jak Lewandowski, , Peszko, Stiliczem, czy Djurdjeviczem odpadła z rozgrywek PP. Po 90 minutach Lech remisował z Stalówką, dogrywka też niczego nie rozstrzygnęła, a karne lepiej wykonywali piłkarze z Stalowej Woli. Także nie chcę straszyć (bo właściwie to nie ma czym
  nie gramy z Bayernem, Realem czy Barcą tylko z drużyną walczącą o utrzymanie w 2 lidze ) bo ewidentnym faworytem meczu jest Lech, jednakże nie możemy sobie pozwolić na zlekceważenie rywala. Nasi piłkarze muszą być skoncentrowani z różnych powodów rozgrywki PP w tym sezonie dla Lecha jest szczególnie ważne i liczę, że nie będę musiał oglądać kolejnego blamażu naszej drużyny, bo historia jest po to aby wyciągać z niej jakieś wnioski i nie popełniać ciągle tych samych błędów.

 3. wagon pisze:

  będzie pewna wygrana Lecha nawet w częściowo rezerwowym składzie,

 4. John pisze:

  Awans po ciężkiej przeprawie.
  Pora meczu,zmiany w składzie,do tego słabszy rywal na którego ciężko się zmotywować,tak już jest.
  Mecze rezerw to pokazują.

 5. deel pisze:

  Skoro po przejęciu części udziałów przez PR i MR nastąpił efekt „nowej miotły” w postaci dwóch zwycięstw w lidze (wcale nie oczywistych) to możemy być spokojni o zaangażowanie piłkarzy. Pytanie tylko czy to wystarczy? Widzieliśmy w przerwie na kadrę „popis” naszych ekstraklasowych piłkarzy. We Wronkach nie dali rady Olimpii. Czy dadzą radę Stali na wyjeździe? Niby powinni ale wciąż pamiętamy białe getry Rengifo…

 6. fox pisze:

  Jest jeszcze jeden aspekt tego meczu.Murawa w Boguchwale na pewno nie jest podgrzewana a temperatura będzie minusowa więc będzie twardo ,oby uniknęli kontuzji.