Dogrywka: Lech – ŁKS 2:0

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

90+2 min. – Akcja bramkowa na 2:0 wynikała z serii błędów ŁKS-u i przytomnej postawy 3 lechitów. Wszystko zaczęło się od ataku na piłkę Kamińskiego, który zmusił obrońcę rywala do złego podania. Piłkę przejął Jevtić, oddał ją do Kamińskiego, który wdał się w skuteczny drybling łatwo wymanewrowując zawodników ŁKS-u. Skrzydłowy ponownie podał do Jevticia, ten znów zagrał do Kamińskiego wypuszczając go na lepszą pozycję, a na końcu 17-latek idealnie zagrał futbolówkę w pole karne do Jóźwiaka, który zgubił stopera. Lechici w efektowny sposób wykorzystali masę błędów łodzian w kryciu oraz w ustawieniu się w polu karnym. Efektowna akcja zamknęła już emocje w tym spotkaniu pozwalając zdobyć gola na 2:0 dzięki wychowankom, którzy na dodatek weszli w sobotę z ławki rezerwowych. Dla „Kamyka” była to pierwsza asysta w seniorach.

Najgorsza akcja meczu:

Drugi raz nie było akcji za którą powinno zganić się Lecha. Zespół ŁKS-u był o klasę gorszy od poznaniaków, nie zasłużył na choćby remis ani nawet na gola. Łodzianie przez ponad 90 minut oddali na bramkę Lecha łącznie 3 celne strzały. Wszystkie z dystansu i wszystkie pewnie wybronił Mickey van der Hart. Defensywa nie miała w sobotę zbyt wiele pracy.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

5 – Joao Amaral zamknął usta Dariuszowi Żurawiowi, który już chciał zmienić Portugalczyka. Na szczęście efektowny gol po jeszcze bardziej efektownym rajdzie wydłużył występ Amarala o kilka minut. Sam piłkarz został doceniony przez internautów KKSLECH.com czy futbolowych ekspertów zajmujących się polska ligą. W sobotę to właśnie 28-latek znalazł się pod naszą obserwacją w ramach cyklu „Oko na grę”, gdzie można przeczytać więcej o jego bardzo dobrym weekendowym występie.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

2 – Christian Gytkjaer nie odstawał zbyt wyraźnie od drużyny. Rzadko był jednak pod grą, przez ponad 90 minut miał tylko 1 strzał, wykonał 16 podań i wygrał 2 pojedynki. „Gyt” w minioną sobotę nie miał nawet prawa zmęczyć się. Piłka rzadko szukała go w polu karnym, sam Duńczyk równie rzadko angażował się w rozgrywanie piłki.

Ocena pracy trenera:

4 – Efekty pracy Dariusza Żurawia są coraz bardziej widoczne i było je dobrze widać także w sobotę. Lech na boisku prezentował się solidnie. Dziwne były jedynie zmiany, które na szczęście obroniły się.

Ocena pracy sędziego:

5 – Daniel Stefański z Bydgoszczy był zupełnie niewidoczny. Obie drużyny popełniły razem nieco ponad 20 fauli dzięki czemu arbiter nie miał zbyt wiele pracy rzadko używając gwizdka. Był to 3 mecz Lecha sędziowany przez Stefańskiego w tym sezonie i 3 wygrany.

Poziom meczu:

4 – Za Lechem niezły mecz, który został wygrany jak najbardziej zasłużenie. Oprócz kwadransa między 61 a 75 minutą gry Lech przeważał mając pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wynik 2:0 w pełni odzwierciedla to co działo się na murawie, piłkarska jakość stała po stronie poznaniaków, którzy byli po prostu lepsi od łodzian w najważniejszych statystykach.