Trener i zespół zagrają o spokój

Jutro po 20:30 w Poznaniu zespół Lecha zakończy w swoim wykonaniu nieudany 2019 rok. W czwartek wieczorem przeciwnikiem Kolejorza będzie bardzo niewygodna ostatnio Arka Gdynia, która latem zabrała nam 2 punkty. Teraz remis zepsułby całą zimę i kolejny raz sytuację w ligowej tabeli. Trener Wielkopolan, Dariusz Żuraw zdaje sobie sprawę z istotności potyczki z „Arkowcami” doskonale wiedząc o co jutro zagra jego drużyna.O Arce

„Arka przeciwko Zagłębiu rozegrała najlepszy w tym sezonie. Arka zagrała agresywnie, solidnie w defensywie i nieźle z przodu. Arka to ciekawy zespół, który gra od tyłu. Czeka nas ciekawe spotkanie, zobaczymy jak będzie wyglądał ten mecz, naszym celem jest oczywiście zwycięstwo, by dobrze zamknąć ten rok. Arka po zmianie trenera złapał wiatr w żagle, paru piłkarzy w składzie się zmieniło, zespół gra ofensywniej na co musimy zwrócić uwagę.”

O sposobie gry w czwartek

„Jutro będziemy chcieli robić wszystko, abyśmy to my jak najczęściej mieli piłkę, więcej atakowali i stwarzali więcej sytuacji. Arka na wyjazdach gra trochę gorzej niż u siebie, nasi zawodnicy są bardzo zdeterminowani, walczymy o trzy punkty, o spokojne święta oraz o zimowy czas. Zrobimy wszystko, żeby wygrać.”

O powrocie Skórasia i transferach

„Zabiegałem o powrót Michała Skórasia, bo już latem widziałem w nim ogromny potencjał. Na letnim obozie zaprezentował się bardzo dobrze, wtedy było dużo ludzi na skrzydłach, więc wypożyczyliśmy go do Rakowa. Tam Michał zrobił duży postęp, dlatego wrócił do nas. Skóraś może być alternatywą na dwie pozycje. Na prawą obronę i na skrzydło. Na „6” oprócz Karlo Muhara może grać Mateusz Skrzypczak i Tomasz Cywka. Nie wiem czy stać nas na zatrudnienie kolejnego zawodnika. Są ważniejsze pozycje do obsadzenia.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. Sapuaro pisze:

  Taaa, najbardziej Cywka „może grać”…

 2. John pisze:

  Na 6 oprócz Karlo Muhara może grać Skrzypczak i Cywka.;-)))
  Tak naprawdę to nawet Gytkjear może zagrać na 6,kto komu zabroni,zagrać może każdy.
  Problem w tym,że żaden na Lecha się nie nadaje do tej gry,do tego co Żuraw chciałby grać.
  Już mogli tego Norkowskiego ściągnąć, daje radę w 1lidze, może gorszy by nie był.
  Game over,Muhar będzie grał zawsze kiedy będzie do gry.
  To nawet nie chodzi o to czy Lecha stać czy nie,Żuraw mówi mam 3 a Kryg będzie 4 na te pozycje.

 3. F@n pisze:

  Ja też mogę zagrać na „6”. Takie pierdolenie, oczywiście, że każdy tam może zagrać, tylko nie o to w tym chodzi kto może, tylko kto potrafi.

 4. wagon pisze:

  im bardziej dziwna wypowiedź Żurawia przed meczem tym lepszy wynik,

 5. J5 pisze:

  Lepiej jak by zagrali o zwycięstwo, agresywnie i walecznie przez 90 minut gry, a nie o spokój

 6. El Companero pisze:

  Arka wiadomo jak zagra, podwojonym pressingiem jak większość drużyn w Poznaniu. Z takimi drużynami Żuraw nie potrafi grać bo brak mu pomysłów. A wystarczy wyprzedzić pressing rywala, szybko biegać na skrzydłach i opanować środek boiska. Wtedy Arka nie będzie wiedziała jak grać i pozostanie jej faulowanie. Jeśli jutro tak zagramy, obstawiam z 5 żółtych kartek dla Arki, a może nawet i czerwoną. Szkoda tylko, że trener zawsze każe wymieniać milion podań i półmarszem podchodzić pod pole karne przeciwnika. A strzelania z dystansu nikt się na treningu nie nauczył, no chyba że Darko z rzutu wolnego.