Ekstraklasa z kolejną nową piłką

W przyszłym 2020 roku piłkarze 16 klubów występujących na co dzień w PKO Ekstraklasie będą grali nową, kolejną już piłką wyprodukowaną przez firmę Adidas. Wczoraj spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA zaprezentowała nową piłkę o nazwie Uniforia. Lech Poznań pierwszy mecz nową futbolówką rozegra w dniach 7-9 lutego 2020 roku.Ekstraklasa SA współpracuje z Adidasem już od lata 2014 roku. Wtedy ekstraklasowicze grali piłką o nazwie Brazuca, teraz przez cały przyszły rok od lutego do grudnia 2020 będą rywalizowali piłką „Uniforia”. To już 7 model piłki Adidasa w Ekstraklasie w ciągu ostatnich lat. Uniforia została wykonana z wysokowydajnej struktury i wykorzystuje materiał „Hi-White” dzięki któremu futbolówka będzie bardziej widoczna dla zawodników.

Piłka Uniforia na mecze Ekstraklasy w 2020 roku
null

Nazwa nowej piłki Adidasa nawiązuje do jedności i euforii, a więc do uczuć, które towarzyszą wielkim wydarzeniom piłkarskim. Nowa piłka jest bogata w paletę różnych kolorów, ale dominującymi kolorami są biały oraz czarny. Piłką „Uniforia” będą grali również zawodnicy uczestniczący w Mistrzostwach Europy 2020.

Nowa futbolówka firmy Adidas zadebiutuje w PKO Ekstraklasie w piątek, 7 lutego 2020 roku, gdy na najwyższym froncie w naszym kraju rozpocznie się runda wiosenna. W 21. kolejce Lech Poznań w pierwszym spotkaniu z piłką „Uniforia” zagra przed własną publicznością z beniaminkiem Rakowem Częstochowa.Kilka poprzednich piłek w Ekstraklasie:


Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. John pisze:

    To ci dopiero news, może dzięki tej piłce nauczymy się w nią grać,i będzie ona słuchać graczy ekstraklasy.
    Kiedyś oglądałem film o magicznych butach,dzięki którym chłopak lepiej grał w piłkę, a grał lepiej tylko dlatego,że w to wierzył.;-)

  2. piotr06 pisze:

    „…piłka będzie bardziej widoczna dla zawodników”- no to w końcu może będą w nią trafiać, a nie kopać się po czołach.