Lechowy Flesz (14-28.12)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Kurmin sprzedany

Dawid Kurminowski nie wróci już do Lecha. Napastnik wypożyczony ostatnio na Słowację został wykupiony przez Zilinę za kwotę 250 tysięcy euro. „Kurmin” występował dotąd w rezerwach, do pierwszej drużyny czołowego słowackiego klubu zaczął przebijać się dopiero pod koniec jesieni.

Kędziora na wylocie

Ukraińskie media od kilkunastu dni donoszą o problemach Tomasza Kędziory na Ukrainie. Dynamo Kijów nie wyszło z grupy Ligi Europy, ma też niewielkie szanse na zdobycie mistrzostwa przez co władze klubu do lata chcą się pozbyć paru obcokrajowców. Na liście jest m.in. wychowanek Kolejorza.

Nowa umowa wychowanka

Obrońca Lecha do lat 17, Maksymilian Pingot w grudniu podpisał kontrakt z Fabryką Futbolu, a po paru dniach przedłużył umowę z Kolejorzem. Nowy kontrakt młodego lechity będzie obowiązywał przez 3 lata.

Skorża nie objął kadry ZEA

Były trener Lecha Poznań, Maciej Skorża był jednym z kandydatów do objęcia pierwszej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ostatecznie selekcjonerem ZEA został Serb, a Skorża pozostał przy pracy z reprezentacją do lat 23.

Dodatkowe dwa sparingi

Lech Poznań po powrocie z Turcji i już po inauguracji wiosny z Rakowem 8 lutego rozegra jeszcze 2 dodatkowe sparingi. 9 lutego rywalem Kolejorza przy Bułgarskiej będą Błękitni Stargard, a 22 lub 23 lutego dzień po spotkaniu z Lechią Gdańsk „niebiesko-biali” w Grodzisku Wielkopolski zmierzą się kontrolnie z Wartą Poznań.

Były trener nie żyje

22 grudnia w wieku 71 lat zmarł w Łodzi były trener Lecha Poznań, Jacek Machciński pracujący w naszym klubie krótko w połowie lat 80-tych.

Młodzi wylecą do Hiszpanii

Mateusz Wójcik, Bartosz Tomaszewski, Dawid Zięba, Antoni Kozubal, Norbert Pacławski, Jakub Antczak, Adrian Tymiński, Jerzy Tomal i Krzysztof Bąkowski, czyli aż 9 zawodników z akademii Lecha Poznań otrzymało powołania na zgrupowanie Talent Pro organizowane przez PZPN. Obóz dla młodych utalentowanych polskich piłkarzy odbędzie się w dniach 12-19 stycznia w Hiszpanii.

Wiek podajemy rocznikowo

Od 1 stycznia 2020 w naszych artykułach na KKSLECH.com będziemy podawać wiek zawodników rocznikowo. Co to oznacza? Na przykład Kamil Jóźwiak będzie już 22-latkiem, choć 22 lat skończy dopiero w kwietniu.

Wiele multimediów na Youtubowym profilu

Kibiców lubiących oglądać Lechowe filmiki na YouTube m.in. z dopingiem czy z oprawami kibiców zapraszamy do dania suba kanałowi „Kolejorz” -> TUTAJ. Kanał powstał niedawno, należy do jednego z fotografów, w 2020 roku regularnie będą wrzucane na ten kanał różne Lechowe filmiki.

Zawsze możesz nam pomagać

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas poprzez korzystnie raz dziennie codziennie z bannerów na tej witrynie bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie w trudnych czasach. Jest także możliwość przekazywania skromnych darowizn przez PayPal na adres: redakcja@kkslech.com. Wszystkim kibicom z góry dziękujemy za finansowe wsparcie. Dla Was korzystanie z reklam raz dziennie to dosłownie sekunda. Dla nas wielka pomoc dzięki której ten serwis istnieje. Dzięki!

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

  1. El Companero pisze:

    szkoda że Kurminowski odchodzi w siną dal, choć pewnie byłby lepszym 3 napastnikiem niż Tomczyk (drugiego byśmy dopiero musieli kupić) , mam nadzieję , że nie popełnią tego samego błędu z Norkowskim i chłopak latem wróci do Lecha.

  2. Bart pisze:

    Pingot – kolejny stoper z Konina. To jest naprawdę ciekawe że z ziemi konińskiej wyszło już 3 reprezentacyjnych stoperów (Kamiński, Bielik, Bednarek).

  3. mario pisze:

    co z tą zbiórką internetową? Zróbcie to wreszcie, bo jestem pewny, że wielu tu na nią czeka, żeby Wam pomóc.