Najczęstsze plusy i minusy jesienią

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w każdym z 23 meczów Lecha Poznań były mankamenty, które przekładały się na minusy w danych spotkaniach. Po 3 jesiennych meczach nie wyszczególniliśmy w naszych analizach żadnego plusa w grze czy w postawie poszczególnych zawodników Kolejorza, którzy w spotkaniach bez plusów najczęściej mocno zawodzili.Żadnego plusa nie dostrzegliśmy jesienią w słabych zawodach z Cracovią 1:2, z Jagiellonią 1:1 i z Legią 1:2. Zespół Lecha w minionej rundzie zwykle nie zachwycał. Rzadko wygrywał po równej grze przez całe spotkanie przez co najczęściej jako plus wymienialiśmy samo zwycięstwo poznaniaków. Wśród jesiennych plusów najczęściej wymienialiśmy też kontynuowanie dobrych pas jeśli takowe były czy zmniejszanie strat punktowych w danej kolejce do najlepszych w Ekstraklasie.

Po wybranych meczach indywidualnie na plus zasługiwali konkretni zawodnicy mający przebłyski dzięki którym notowali ważne gole czy asysty. Nie brakowało także dość regularnych plusów po meczach za liczbę stworzonych sytuacji. Poznaniacy po rundzie jesiennej mają w końcu 2 najlepszą ofensywę w lidze oddając w całej PKO Ekstraklasie najwięcej strzałów (343) co daje średnią 17,1 uderzeń na mecz.

Z kolei najwięcej uwag przy wystawianiu minusów mieliśmy do boiskowej kontroli drużyny Lecha Poznań. W wielu meczach, nawet w tych wygranych Kolejorz często nie kontrolował boiskowych wydarzeń mając w poszczególnych fragmentach trochę szczęścia. Lechici regularnie zbierali jesienią punkty w pojedynkach w których to rywal optycznie wyglądał lepiej mając większe posiadanie piłki. Często wystawialiśmy również minusy za nieefektywne ofensywne stałe fragmenty gry oraz te w defensywie z których obroną Lech miał problemy.

Mankamenty w grze czy w postawie poszczególnych piłkarzy dostrzegliśmy jesienią w każdym z 23 spotkań na 2 frontach. Lech Poznań dopiero pod koniec jesieni potrafił grać na równym poziomie w obu połowach rozgrywając choćby bardzo udany mecz przeciwko Piastowi Gliwice wygrany 3:0. Wtedy minusami były jedynie kontuzje Kamila Jóźwiaka oraz Roberta Gumnego.

Korzystając z okazji warto poinformować, że analizy 4 zimowych sparingów Lecha Poznań będą okrojone. Z tradycyjnymi analizami pomeczowymi oraz z wyszczególnianiem plusów i minusów wrócimy na KKSLECH.com po pierwszej wiosennej kolejce.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

    Przepraszam, że nie na temat, mam nadzieje, że moderacja potraktuje mnie ulgowo :) Dzisiaj w pracy tak sobie dużo rozmyślałem o klubie, całej tej sytuacji i o przyszłości. Zawsze staram się szukać rozwiązań na różne problemy i tak sobie myślę, że klub będący w kryzysie będzie łatał budżet w taki sposób, który najmniej nam kibicom się podoba, czyli wyprzedażą wartościowych zawodników co spowoduje tylko coraz gorszy wynik sportowy. Zacząłem kombinować jakiego cudu potrzeba by chociaż trochę wrócić na odpowiednie tory i żeby nie było już, tylko coraz gorzej. No i tak pewnie dość naiwnie, lecz upatruje małe światełko w tunelu poprzez zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Wiemy jak bardzo niechętnie nasi prezesi wydają pieniądze na wzmocnienia pierwszej drużyny, ale puchary mogą ich odrobinę, chociaż do tego zmusić. W przeciwnym przypadku na koniec sezonu kilku zawodnikom solidnym skończą się kontrakty i odejdą, kogoś pewnie sprzedadzą, by łatać dziurę w budżecie, no i następstwem tego będzie … eh nawet nie chce myśleć co może być dalej. Tyle mojego pierdzielenia, tak czy siak uważam, że to jedyny mały cud, który troszkę może coś zmienić (Lepszym byłaby chyba tylko zmiana właściciela może, ale już prędzej wygram w lotto). Pozdrawiam.