Tak strzelał Lech jesienią i w 2019 roku

Piłkarze Lecha Poznań przez cały 2019 rok strzelili na szczeblu Ekstraklasy łącznie 50 goli z czego 17 wiosną (17 meczów) i 33 bramki jesienią (20 spotkań). Ten przeciętny rezultat pozwolił Kolejorzowi zająć fatalne wiosną 8. miejsce w LOTTO Ekstraklasie 2018/2019, dopiero 5. pozycję po rundzie jesiennej w PKO Ekstraklasie 2019/2020 oraz raptem 11. lokatę w ligowej tabeli 2019 roku złożonej z 37 kolejek.

Wiosną 2019 gole dla Lecha strzeliło 10 różnych piłkarzy i tylu samo różnych zawodników trafiało do siatki także jesienią. Przez cały zeszły rok w lidze co najmniej 1 bramką dla Kolejorza zdobyło 14 różnych graczy. Najwięcej trafień (14) zaliczył Christian Gytkjaer. Po 7 goli zanotowali Kamil Jóźwiak i Darko Jevtić, a 5 bramek strzelił Joao Amaral. Padły też 2 samobóje autorstwa Kamila Drygasa z Pogoni oraz Błażeja Augustyna z Lechii (oba wiosną).

Na uwagę zasługuje tylko 1 bramka strzelona przez cały 2019 rok między 61 a 70 minutą gry. Dla odmiany Lech Poznań aż 17 goli w lidze zdobył po 81 minucie meczów będąc szczególnie groźny w ostatnich minutach spotkań jesienią. W minionej rundzie po 81 minucie Kolejorz zdobył aż 13 bramek. Nie ma w lidze innego zespołu, który w końcówkach byłby aż tak groźny dla swoich przeciwników.

W minionych 12 miesiącach lechici nie byli zespołem aktywnym na początku meczów. Raptem 5 goli w pierwszych 20 minutach to słaby rezultat. Poniżej pełne strzeleckie podsumowanie Kolejorza w lidze w 2019 roku.