Wypożyczeni – roczne podsumowanie

W 2019 roku wypożyczonych do innych klubów z Ekstraklasy, I i II-ligi, a także zagranicznych ekip było łącznie 13 różnych piłkarzy. Trzech graczy z tego grona nie jest już związanych kontraktem z Lechem Poznań. Kolejorz latem ściągnął do siebie 4 wypożyczonych zawodników. Tej zimy na Bułgarską wrócili kolejni wypożyczeni gracze. Jeden z nich zasilił pierwszy zespół.Aktualnie nigdzie nie gra bramkarz Bartosz Przybysz. 20-latek wiosną 2019 był wypożyczony do Puszczy Niepołomice rozgrywając w I-lidze 2 mecze. Latem Puszcza przedwcześnie zakończyła jego wypożyczenie a Przybysz przez ostatnie pół roku nigdzie nie występował rozpoczynając tej zimy treningi z rezerwami Kolejorza. W grudniu sprzedany na Słowację został z kolei Dawid Kurminowski. 21-letni napastnik zeszłej zimy w ramach wypożyczenia przeszedł z Zemplina do Ziliny przebijając się do pierwszej drużyny tego klubu dopiero jesienią. Zilina miała prawo pierwokupu „Kurmina”, kupiła go za 250 tysięcy euro i zamierza na niego odważniej postawić. Dziś prawonożny snajper zdobył 2 gole w sparingu.

Na Bułgarską nie wróci też Maciej Orłowski przebywający na wypożyczeniu przez rok w Górniku Łęczna. II-ligowiec walczący o awans ma prawo pierwokupu 26-latka, aktualnie trwają rozmowy w sprawie ceny, wkrótce „Orzełek” na stałe powinien dołączyć do górników. Wiosną 9 meczów w GKS-ie Jastrzębie rozegrał środkowy pomocnik Marek Mróz. I-ligowiec postanowił latem wykupić 20-latka, który jesienią poczynił kolejne postępy. Teraz Mrozem interesuje się m.in. Raków Częstochowa oraz Piast Gliwice i niewykluczone, że wychowanek Kolejorza trafi wkrótce do Ekstraklasy.

Latem 2019 nasz klub postanowił ściągnąć wypożyczonych wiosną Tymoteusza Puchacza, Miłosza Mleczko, Jakuba Modera i Pawła Tomczyka. Pierwsza dwójka przed powrotem na Bułgarską grała regularnie. Moder mniej, Tomczyk już bardzo mało notując wiosną 2019 roku tylko 53 minuty w 4 meczach Piasta Gliwice, który wywalczył Mistrzostwo Polski. Wiosną w I-ligowej Termalice Nieciecza grał za to prawy pomocnik Michał Skóraś, jesienią już w ekstraklasowym Rakowie Częstochowa, gdzie prezentował się na tyle dobrze, aby tej zimy wrócić do Poznania.

Zimą do Lecha wrócił także napastnik Hubert Sobol. 20-latek wiosną w Warcie Poznań zanotował tylko 13 minut w 1 spotkaniu. Jesienią w Odrze Opole było równie słabo – 8 meczów na 2 frontach. 20-latek wrócił więc do klubu będąc teraz w kadrze rezerw Lecha Poznań, którym ma pomóc utrzymać się w II-lidze. Różne połówki 2019 roku miał natomiast Bartosz Mrozek. 19-letni golkiper wiosną był rezerwowym w słabej Elanie Toruń, ale już jesienią był podstawowym bramkarzem walczącego o awans do I-ligi GKS-u Katowice w którym na dodatek wyróżniał się.

W 2019 roku byli również młodzi lechici wypożyczeni do innych klubów od lata. 20-letni Łukasz Norkowski jest czołowym defensywnym pomocnikiem I-ligi notując jesienią w GKS-ie Jastrzębie łącznie 22 spotkania na 2 frontach. Od lata w AS Romie jest jeszcze Wiktor Pleśnierowicz. 19-letni stoper rozegrał dotąd 7 meczów we włoskiej Primaverze i 1 spotkanie pucharowe. Prawonożny obrońca stracił niedawno miejsce w wyjściowym składzie Romy zajmującej 4. lokatę. Włosi mają po sezonie prawo wykupu tego piłkarza.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <