Wielu byłych lechitów zmieniło zimą kluby

Zimowe okienko transferowe 2020 w całej Europie trwa w najlepsze. Dużo dzieje się ostatnio u byłych piłkarzy Lecha Poznań, którzy zmieniają kluby zarówno u nas w kraju jak i za granicą. Jedni robią krok naprzód, drudzy muszą się odbudować w słabszych ekipach, a jeszcze inni szukają obecnie nowych zespołów po tym jak na przełomie roku odeszli ze swoich drużyn.W ciągu ostatnich kilkunastu dni kluby zmienili wychowankowie akademii Lecha Poznań. Napastnik Piotr Kurbiel po dobrej jesieni w Błękitnych Stargard odszedł do klubu z tej klasy rozgrywkowej, ale za to walczącego o awans do I-ligi GKS-u Katowice. Obrońca Błażej Cyfert po rozwiązaniu umowy ze Stalą Rzeszów powędrował do III-ligowej Wisły Puławy, a inny niedawny gracz tego samego klubu Dominik Chromiński występujący w linii pomocy przeniósł się do Stali Stalowa Wola.

W nowych klubach są jeszcze kolejni wychowankowie, którzy nie poradzili sobie w Ekstraklasie. Lewy obrońca Marcin Grabowski został wypożyczony z Wisły Kraków do Termaliki Nieciecza, natomiast pomocnik Mateusz Spychała z Wisły Płock do Chojniczanki Chojnice. Dużo dzieje się jeszcze u byłych lechitów występujących w ostatnim czasie za granicą. Bramkarz Maciej Gostomski zupełnie nie poradził sobie w norweskim FK Haugesund i odszedł z tego klubu. Za to umowa z Maciejem Wiluszem, który jesienią nie zagrał w żadnym spotkaniu FK Rostov została rozwiązana za porozumieniem stron. 32-latek cieszy się niezłą renomą w Rosji, więc ma pozostać w tym kraju.

Na początku stycznia po zaledwie paru miesiącach spędzonych w Norwegii z kraju znów wyjechał Muhamed Keita. 30-letni skrzydłowy wybrał się do saudyjskiego klubu Ohod Al-Medina podpisując na razie półroczny kontrakt. W nowej drużynie jest też inny boczny pomocnik Mario Situm, który powędrował z Dinama Zagrzeb do ostatniego w tureckiej ekstraklasie Kayserisporu.

Fot. Twitter
null
null

Z grupy obcokrajowców Mistrza Białorusi, Dynamo Brześć opuścił napastnik Oleksiy Khoblenko, choć w ubiegłym sezonie 2019 miał duży wpływ na wywalczenie tytułu przed Dynamo. Ukrainiec wrócił w styczniu do ojczyzny podpisując umowę z SK Dnipro-1. Wrócić z wypożyczenia do cypryjskiego Pafos z rodzimego FK Riga musiał jeszcze Deniss Rakels. Nadal w piłkę gra 37-letni napastnik Hernan Rengifo, który na początku stycznia przeszedł do CSD Alianza z Cusco FC.

To raczej nie koniec zmian klubów byłych piłkarzy Lecha Poznań tej zimy. Za granicą sporo mówi się o możliwej zmianie otoczenia choćby przez Davida Holmana, Tamasa Kadara, Łukasza Teodorczyka czy Semira Stilicia, który po tym jak odżył w Bośni zwrócił na siebie uwagę zespołów z Turcji. Dodatkowo w Polsce nowej drużyny szuka sobie Sławomir Peszko. Nadal gra w piłkę nawet Elvis Kokalović, który po 2 latach rozłąki z piłką wrócił do futbolu będąc od września w kadrze chorwackiego klubu NK Novigrad.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <