Nowi na zimowym obozie

Ta zima jest pierwszą od 2012 roku podczas której Lech Poznań nie kupił żadnego zawodnika. Wtedy do Kolejorza aż do końca lutego nikt nie przyszedł, teraz na razie do drużyny dołączyli tylko juniorzy sztucznie łatający wąską i słabą kadrę. Spośród 26 zawodników trenujących obecnie w tureckim Belek aż 15 piłkarzy nie ma ukończonych 22 lat posiadając dzięki temu status młodzieżowca.Tacy młodzieżowcy jak Miłosz Mleczko, Krzysztof Bąkowski, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Juliusz Letniowski, Mateusz Skrzypczak, Michał Skóraś, Tymoteusz Puchacz, Filip Marchwiński, Jakub Kamiński i Filip Szymczak są już znani kibicom przez co nie trzeba ich przedstawiać. Ci zawodnicy grają od dawna, jesienią trenowali pod okiem Dariusza Żurawia, mieli szansę debiutu w pierwszej drużynie czy kolejny raz przebywają na obozie pierwszej drużyny Lecha Poznań. Sztab szkoleniowy tej zimy dodatkowo włączył do zespołu 4 zawodników ekipy rezerw, którzy nie są na razie rozpoznawali przez kibiców.

Pierwszym z nich jest Karol Smajdor będący najbardziej „doświadczonym” z wychowanków akademii Lecha Poznań dodatkowo włączonych tej zimy do pierwszego Kolejorza. Jest to 19-letni boczny obrońca, który na obozie w Turcji przebywał już 12 miesięcy temu za kadencji Adama Nawałki. Prawonożny defensor pochodzi z Nowego Sącza. Do akademii Lecha Poznań trafił latem niespełna 5 lat z miejscowej Sandecji. Młodzieżowy reprezentant Polski ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski U-17 w 2017 roku i Mistrza Polski U-18 rok później wygrywając wtedy Centralną Ligę Juniorów.

Karol Smajdor trenujący przed laty biegi narciarskie debiut w rezerwach Kolejorza zanotował już w maju 2018 roku grając potem jesienią w Młodzieżowej Lidze Mistrzów przeciwko Hercie Berlin. 19-latek jesienią był podstawowym zawodnikiem II-ligowych rezerw występując często na lewej flance obrony. To właśnie ten piłkarz zdobył pierwszego gola dla rezerw Lecha Poznań na 3 froncie w naszym kraju. Podczas minionej rundy jesiennej zanotował łącznie 12 spotkań. Z pierwszą drużyną Lecha Poznań ćwiczy nieprzerywanie od grudnia.

Kolejnym anonimowym jeszcze młodym lechitą w Turcji jest Jakub Niewiadomski. 18-latka zapewne nie byłoby teraz w Belek gdyby Kolejorz miał w kadrze nominalnego prawego obrońcę. Obecność młodzieżowego reprezentanta Polski na zgrupowaniu pierwszej drużyny to trochę niespodzianka, gdyż defensor urodzony w 2002 roku jesienią długo leczył kontuzję. Niewiadomski pochodzi z Koła, swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w Zrywiu Dąbie, następnie grał w Górniku Konin, a od lata w 2015 roku w Lechu Poznań. Piłkarz, który w lipcu przedłużył swoją umowę o 3 lata jesienią głownie przez kontuzję zanotował raptem 2 spotkania w II-lidze grając na tym froncie ostatni raz we wrześniu.

Trzecim anonimowym na razie młodzieżowcem w Belek jest Jakub Karbownik. 19-latek urodził się w Bełchatowie trenując na początku w miejscowym GKS-ie. W Lechu Poznań występuje od lata 2015 roku. Młodzieżowy reprezentant Polski grający ostatnio na lewej pomocy zdobył z Kolejorzem tytuł Mistrza Polski U-17 w 2017 roku i U-18 rok później wygrywając Centralną Ligę Juniorów Starszych. Grał też w Młodzieżowej Lidze Mistrzów przeciwko Hercie Berlin mając już doświadczenie zarówno z III-ligowych jak i II-ligowych boisk. Jesienią na 3 froncie w naszym kraju zaliczył 16 spotkań najczęściej wchodząc na boisko z ławki. Z pierwszym zespole zagrał już we wrześniu w sparingu z KSZO trenując z pierwszą drużyną nieprzerywanie od grudnia.

Czwartym dodatkowo zabranym na zimowy obóz wychowankiem jest mający najdłuższy staż z wyżej wymienionych piłkarzy Bartosz Bartkowiak. 20-latek ze Środy Wielkopolski stawiający pierwsze kroki w futbolu w miejscowej Polonii ćwiczy w Kolejorzu od prawie 6 lat. To kolejny mistrz Centralnej Ligi Juniorów z 2018 roku grający później w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Bartkowiak w ubiegłym sezonie wywalczył z rezerwami awans do II-ligi. Jesienią w 14 ligowych spotkaniach zdobył 2 gole. Mierzący zaledwie 173 cm wzrostu i najstarszy z nowych lechitów na zgrupowaniu gra na pozycji ofensywnego pomocnika.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Ostu pisze:

  Poszedłem sobie wtedy na ten mecz z Hertha by na własne oczy zobaczyć Tych Młodych…
  Różnica w fizyczności, technice użytkowej, sposobie grania była OGROMNA…
  A jeśli spojrzymy na to że praktycznie nikt z tych młodych berlińczyków nie zrobił jak na razie jakiejkolwiek „kariery” to widać wyraźnie gdzie leży problem polskiej piłki…
  Było też widać że kilku „naszych” Młodych mogłoby grać lepiej ale nerwy ich zjadały – w ogóle widać było brak pewności w graniu – a więc jeszcze raz głowa…
  Zobaczmy czy ci młodzi wykonali duży skok mentalny i fizyczny przez te 2 lata…

  • inowroclawianin pisze:

   Ponoć Hertha zagrała nieco starszym składem w tym meczu. Ja tam na cuda żadne nie liczę, niech się po prostu rozwijają chłopaki. Może nawet któryś zadebiutuje, bo mamy olbrzymie braki kadrowe. Życzę im powodzenia w każdym bądź razie.

 2. Siodmy majster pisze:

  Kuźwa co za moc . Podrasować im życiorysy , napisać na koszulkach KARLO SMAJDOROVIĆ , KUBO NEVJADOMIĆ , KUBO KARBOVNIĆ i BARTKO BARTKOVIĆ i w świat za gruby szmal !!!
  Klimczak , nie musisz dziękować za pomysł .