Zhamaletdinov walczy o pozostanie

23-letni napastnik Timur Zhamaletdinov od kilku dobrych dni przebywa na zgrupowaniu Uralu Jekaterynburg podczas którego walczy o swoje. Rosjanin robi wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować się trenerom dziewiątej obecnie drużyny Premier Ligi i zostać w niej na dłużej. W ciągu paru dni zapadnie oficjalna decyzja co dalej z wychowankiem CSKA Moskwa, któremu tej zimy idzie na razie nieźle.Ural Jekaterynburg aktualnie przebywa na obozie w cypryjskim Pafos. Zgrupowanie trwa od 14 stycznia do 27 stycznia. Podczas niego Rosjanie mają w planach rozegrać 2 mecze kontrolne. Timur Zhamalatdinov będący jednym z dwóch testowanych zawodników przez Ural zdążył już zaliczyć 60 minut w towarzyskiej potyczce z Rakowem Częstochowa. Ural pokonał Polaków 3:1, a jedną z bramek na początku drugiej połowy strzelił właśnie Zhamaletdinov.

23-letni wychowanek CSKA w ekipie z Jekaterynburga spotkał byłego lechitę i naszych rodaków. W rosyjskim zespole od tego sezonu grają bowiem Michał Kucharczyk i Rafał Augustyniak. Od paru dni obrońcą Uralu jest też Maciej Wilusz. Konkurencja w ataku dziewiątego klubu ligi rosyjskiej nie jest aktualnie zbyt duża co ułatwia Timurowi walkę o pozostanie. Konkurentami 23-latka są Artem Yusupov (rówieśnik Zhamaletdinova), 37-letni Pavel Pogrebnyak oraz 26-letni Andrey Panyukov. 7 stycznia ekipę opuścił Vladimir Iljin dzięki czemu zrobiło się miejsce dla wychowanka CSKA Moskwa.

Zespół Urala Jekaterynburg tej zimy zaplanował sobie aż 3 obozy podczas których rozegra 9 sparingów. Po zgrupowaniu w Pafos, które zakończy się 27 stycznia następny obóz rozpocznie się 31 stycznia i potrwa do 13 lutego, a trzeci od 17 lutego do 28 lutego. Decyzja w sprawie Timura Zhamaletdinova ma zapaść pod koniec tego miesiąca. 23-latek pod żadnym pozorem nie chce wracać do Polski. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że CSKA skróci jego wypożyczenie i odda Timura do Urala, jednak jeśli tak się nie stanie wtedy prawonożny napastnik nadal będzie szukał sobie nowego klubu.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. Lolo pisze:

    Gdyby dostawał tyle szans co Czarnymarek i Muhar to kt wie

  2. Grossadmiral pisze:

    Może ktoś wie czy za wypożyczenie Timura klub płacił czy był to ruch darmowy?