Przygnębiający czas. Zostały dwa tygodnie do wiosny

Dokładnie za 2 tygodnie o godzinie 17:30 zespół Lecha Poznań rozpocznie bardzo ważną dla siebie i jednocześnie ciężką rundę wiosenną 2020 składającą się z 18-20 spotkań w zależności od rozstrzygnięć w Pucharze Polski. Patrząc realistycznie to ostatnia runda na jakiś czas podczas której Kolejorz realnie będzie w stanie zdobyć krajowy puchar bądź zająć miejsce w pierwszej czwórce PKO Ekstraklasy.Nastroje wśród kibiców i atmosfera wokół klubu jest obecnie porównywalna z tą sprzed 12 miesięcy. Mimo wszystko wtedy Lech miał na papierze lepszy skład niż obecnie zajmując po rundzie jesiennej wyższe miejsce w tabeli. A teraz? Teraz każdy widzi jak to wszystko wygląda, co się dzieje oraz w jakim kierunku to zmierza. Zostały jeszcze 2 tygodnie, by do potyczki z Rakowem Częstochowa spróbować coś zmienić.

Zero transferów

Zimowe okno 2020 jest pierwszym zimowym okienkiem transferowym od 2012 w którym do Lecha Poznań nikt nie przyszedł. Tej zimy klub cały czas planuje ściągnąć chociaż dwóch piłkarzy w tym Alana Czerwińskiego. Ewentualne przyjście dwóch zawodników i tak byłoby tylko kroplą w morzu potrzeb. Lech w tej chwili potrzebuje prawego obrońcę, bocznego pomocnika, napastnika oraz co najmniej tak dobrego ofensywnego pomocnika, jak Darko Jevtić, który jesienią zaliczył 6 bramek i 5 asyst. Tylu zawodników zimą nie przyjdzie na Bułgarską przez co Lech wiosną kadrowo nie będzie lepszy. Dwa tygodnie przed startem wiosny jest dużo, dużo słabszy.

Rezerwy i CLJ na obozie

Kibice nie rozpoznają już zawodników biorących udział w zimowych przygotowaniach seniorskiej drużyny. Zdecydowanie przesadzono z doborem piłkarzy na zgrupowanie na którym ćwiczy tylko 25 piłkarzy z czego 15 to młodzieżowy. Lech to teraz drużyna rezerw i CLJ uzupełniona paroma seniorami głównie zza granicy. Temu zespołowi brakuje zarówno jakości jak i doświadczenia co bez trudu dało się zaobserwować już w pierwszym sparingu. Kibice są wręcz wściekli widząc taki zespół nie podzielając w większej części zdania garstki nawiedzonych fanów stawiania hurtem na mityczną, waleczną młodzież.

Już wiele wiadomo

24 stycznia Lech jest na identycznym etapie przygotowań jak za Adama Nawałki w 2019 roku. Wtedy także był dopiero po pierwszym zimowym sparingu mając przed sobą jeszcze cztery gry kontrolne. Tym razem do inauguracji wiosny poznaniacy zaliczą jeszcze trzy mecze towarzyskie, które za wiele nam nie powiedzą. Ze względu na bardzo wąską kadrę i brak jakości na ławce rezerwowych wyjściowy skład Kolejorza znany jest właściwie już teraz. Bez trudu da się złożyć najmocniejszą na papierze jedenastkę już dziś.

Van der Hart – Satka, Dejewski, Rogne, Kostevych – Muhar, Tiba – Jóźwiak, Marchwiński, Puchacz – Gytkjaer.Przygnębiające nastroje

Atmosfera wokół klubu jest fatalna, a nastroje wśród kibiców wręcz grobowe. Kibice dosłownie w każdym miejscu (KKSLECH.com, media społecznościowe Lecha Poznań, codzienne prywatne rozmowy) są coraz bardziej zażenowani tym co się dzieje w klubie mającym inne priorytety niż sportowe i brak pomysłu co dalej robić. Zimą odeszło 2 ofensywnych zawodników, którzy jesienią dali 9 goli i 10 asyst, nikt nie przyszedł, a dwa ewentualne transfery niewiele zmienią siłę słabej kadry wypchanej hurtem juniorami byle tylko zarząd zszedł z kolejnych kosztów a trener może kogoś wypromował. Grobowa atmosfera przekłada się oczywiście na sprzedaż karnetów, którymi jest bardzo słabe zainteresowanie. Już dziś wiadomo, że stadion 8 lutego podczas inauguracji wiosny z Rakowem Częstochowa będzie świecił pustkami. Frekwencja będzie podobna do tych mających miejsce w końcówce poprzedniej rundy.

Klub blokuje materiały

Lech już zupełnie stracił rozum i głowę nie wiedząc w jaki sposób odzyskać zaufanie kibiców, przyciągnąć ich na stadion czy udobruchać czymkolwiek. Coraz częściej kłamie w najprostszych rzeczach, stosuje ruchy doskonale pasujące do korporacji, popełnia coraz więcej błędów, nie ma odwagi się do niczego przyznać będąc jednocześnie coraz dalej od kibiców. Klub tej zimy niespodziewanie, praktycznie z dnia na dzień, zamknął transmisję sparingów przenosząc je na inną, zacinającą się w dodatku platformę dostępną tylko po zalogowaniu. Kibice działania Lecha zaczęli nawet porównywać do działań Gazety Wyborczej. Klub tracąc już kontrolę nad dosłownie wszystkim posunął się nawet do ukrycia treści pierwszych materiałów publikowanych na oficjalnej stronie. Żeby przeczytać wywiad z Filipem Marchwiński trzeba dołączyć do klubowego programu.

null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <26 komentarzy

 1. mario pisze:

  równia pochyła i spadek ruchem jenostajnie przyspieszonym. Jak można było tak bardzo to spierdolić?

 2. kibol z IV pisze:

  To są debile ! Kompletnie kogoś w tym klubie pojebało ….Pojebało i to mocno. Logować sie do jakiegoś programu by przeczytać wywiad ? To jest podejscie klubu do kibica ? Co za kretyn to wymyślił ? Mam gdzieś ten wasz wywiad…Poziom głupoty w tym klubie to coś nad czym warto pochylić się wybitnym psychiatrom…Otóż stając się członkiem programu Lechici , stajemy się jednocześnie członkami ….uwaga , uwaga :D:D AKADEMII KIBICA !!!! Wiara , kibole…cyrk to za mało ? Karolku , Piotrusiu…wy bedziecie nas edukować w zakresie kibicowania ??? :D :D…W tym klubie ktoś ma naprawdę ….mocno z deklem :D
  Jest to przypadek mocno skomplikowany i niespotykany…To My kibole z tej strony proponujemy wam na początek tej akademii…mały sprawdzian z wiedzy o LECHU… Tylko co będzie jesli uczniowie na pierwszej lekcji przewyższą ….belfrów :D :D :D ???

 3. leftt pisze:

  Przecież dołączył znany piłkarz. Wesley Smajdor.

 4. Ostu pisze:

  Nadszedł czas nauki…
  Nauki dla wszystkich – również dla kibiców – MUSIMY nauczyć się nazwisk i twarzy nowych zawodników 1 drużyny i rezerwowych…

 5. Bigbluee pisze:

  Chuja się znacie. Dobrze jest! Jest tak wręcz zajebiście, że nawet klubowe trole pochowały sie do nor i nie muszą nas oświecać i tłumaczyć zarządu.

  • Siodmy majster pisze:

   Mają się dobrze.Co chwila któryś wypełza i mokry nosek wystawi by pan mógł posmyrać za uchem.

 6. Pawel68 pisze:

  Należy się pogodzić ,że jesteśmy średniakiem,a będzie jeszcze gorzej…Tak jak ktoś napisał powyżej to są debile i wybitni specjaliści psychiatrii nie poradziliby sobie na pewno w tym przypadku…Może chociaż po wzmocnieniach zimowych Warta da nam trochę radości i awansuje!Pozdro!

 7. Krzysztof pisze:

  Strzelają sobie w kolano bo jak inaczej nazwać te ich głupie działania. Ja mam tylko nadzieje, ze reszta kibicowi którzy jeszcze do tej pory odwiedzała Bułgarska pójdzie wreszcie po rozum do głowy i przestanie teraz na jakiś czas to robić. Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie!

 8. Ekstralijczyk pisze:

  Żenujące i skandaliczne aby blokować treść artykułow.

  Powinna być dostępna dla każdego bez wymogu rejestracji.

 9. Angus pisze:

  To co się dzieje to nic innego jak dywersja i jak to odczuwam to nic innego, że tym debilom zależy wyłącznie na zniszczeniu klubu.

 10. Rafik pisze:

  Wszyscy jesteśmy Lech Poznań! Po karnety i do ,,nowych kiosków” ze smacznymi przekąskami. Nie marudzić, tylko wspierać klub w trudnym momencie. Wszscy do kotła… Tak poważnie to i może dobrze że jest tak źle? Niech to wszystko jebnie i zaczniemy od początku. Przynajmniej byłoby wiadomo o co gramy a tak tylko ciągle niespełnione obietnice i nadzieje.

  • Siodmy majster pisze:

   „Wszyscy do kotła” -zawołał wódz ludożerców na widok uratowanych z tonącego statku , którzy dopłynęli wpław na jego wyspę ;)

 11. Ostu pisze:

  „Co by tu jeszcze spieprzyć panowie…
  Co by tu jeszcze…”
  Że się posłużę znanym cytatem Mistrza Młynarskiego

  • Siodmy majster pisze:

   Jeszcze się kurła zdziwimy co oni potrafią !!! W spieprzaniu to nie ma lepszych , a pan Wojciech to z grobu powstanie i szyderczo będzie bił im brawo .

 12. Marecki60 pisze:

  Bardzo jestem ciekawy jaka będzie frekwentacja na pierwszym meczu, spodziewam się godnego podziękowania zarządowi za przygotowanie drużyny do rundy wiosennej. Na Kocioł to raczej nie można liczyć.
  Obyśmy się w większości mylili co do jakości naszych piłkarzy, bo w innym przypadku górna ósemka to jest dla nas sufit, a z tego co się aktualnie dzieje to bardziej prawdopodobna jest walka o utrzymanie się w granicach dziesiątego miejsca, o gorszej wersji nawet nie chce myśleć, ale specjalnie nie będę zdziwiony.

 13. Peterson pisze:

  Początek końca wronieckiego okupanta. Teraz my, kibice Lecha musimy być twardsi niż kiedykolwiek. Nieważne jak by bolały kolejne porażki, nieważne jakimi twarzami Wronkowce zachęcały by nas do powrotu na stadion, nieważne jakiej retoryki by nie użyli. My musimy stać twardo przy bojkocie, wiem że Lech w odmętach dolnej tabeli będzie boleć ale to jedyny sposób by przejść tą chorobę. Jak przykładało sie rozżarzoną stal do rany by zdezynfekować tak i my musi podobny ból wytrzymać dla dobra Lecha. Jeszcze 2-3 lata i Rutki wyniosą sie z Lecha który znów stanie się naszym klubem SPORTOWYM

 14. El Companero pisze:

  mam nadzieję że na prezentacji przed sezonem (w Galerii Malta , na l. Wolności czy ciul wie gdzie) nikt nie nabierze się na te brednie klubu i pokaże co myśli o całej sytuacji

 15. J5 pisze:

  Od dawna już czekam na zakopanie truchła obrzydliwego wrnieckiego pasożyta kiedy ten wreszcie wyzionie ducha . Chwila ta zbliża się coraz większymi krokami, jak nie w tym sezonie, to już chyba w nastęnym . Na tych debili nie da się ani patrzeć ani ich słuchać . Będą ciężkie chwile dla naszego klubu, ale fajnie będzie popatrzeć jak powstanie z amikarskiego popiołu.
  Nie pomogą już żadne transfery, bo zawodnicy którzy ewentualnie by tu przyszli nie zdążą przygotować się do sezonu, i mogli by być co najwyżej klientami rehatrupiarni. W cuda nie wierzę, tak jak i w to że młodzi nagle odpalą. Lech niczego w tym sezonie nie wygra, będzie walczył o utrzymanie

 16. John pisze:

  No dramat na ten moment.
  Brak Jevticia,Amarala,nawet Tomczyka,który jest kontuzjowany, Skóraś też.
  Tak na siłę, można znaleźć jeden mały pozytyw tej sytuacji, nie ma tej całej masy przepłaconych i słabych obcokrajowców.
  Ostatnio przy okazji rewolucji kadrowej,większość którzy tu trafili byli zaraz do wyje*ania,prawie sam szrot,gdzie później nie wiadomo co z nimi zrobić.

 17. Gorac pisze:

  Hmm, byłem święcie przekonany, że media klubowe pragną poczytności.
  Pragną klikania w artykuły, cytowania, odwoływanie się do nich.
  Pragną maksymalnego zainteresowania ich treściami, co przekłada się na ekwiwalent reklamowy sponsorów, który rosnąc pozwala z kolei podnosić ceny za reklamę.
  O budowie marki już nie będę wspominał.

  Użyję wiec cytatu, który przytoczył @Ostu:
  „Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie?”

  • Siodmy majster pisze:

   Media klubowe pragną by mieć święty spokój. Byśmy nie patrzeli im na łapy , by nie musieli się tłumaczyć ze swych samobójczo-dywersyjnych czynów. Pragną abyśmy się od nich odpierdolili :(

 18. arek z Debca pisze:

  Nie chce się nawet komentować tego wszystkiego. Powiem tylko, że plan 2020 klaruje się na naszych oczach. To właśnie ten wymarzony dream team Rutka się wyłania. Trzeba się jeszcze pozbyć Gytka Jóźwiaka i Rogne i będziemy mieli akademię Lecha w ekstraklasie z posiłkami złomem z Bałkanów. Po co nam utrzymywać drogi zespół skoro można przenieść akademię na Bułgarską. Swietny plan Rutka i spółki. Żeby jeszcze ta młodzież grała za darmo to byłoby lepiej niż super.

  • Siodmy majster pisze:

   Zapomniałeś o TIBIE czy celowo go zostawiłeś by młodzież miała się od kogo uczyć ;) ?