Sparing: Lech – NK Maribor 3:0

W trzecim i ostatnim meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/2020, Lech Poznań wygrał w tureckim Belek z Mistrzem Słowenii, NK Maribor 3:0 (1:0). Tym razem Kolejorz popisał się bardzo dużą skutecznością łatwo zdobywając pierwsze bramki w tym okresie przygotowawczym. Jutro „niebiesko-biali” zakończą zgrupowanie i wrócą do Polski.

1 min. – Początek meczu. W ostatniej chwili kontuzji doznał Kostevych. Na lewej obronie Puchacz, na skrzydle Letniowski.
4 min. – Pierwsza akcja Lecha lewą stroną zatrzymana przez Słoweńców.
7 min. – Lech na razie w ataku pozycyjnym.
10 min. – Groźna akcja Mariboru prawą flanką zakończona złym uderzeniem po ziemi z daleka.
13 min. – Setka dla Mariboru zmarnowana po niecelnym strzale z kilku metrów. Wcześniej Kamiński został ograny jak dziecko.

18 min. – Efektowna akcja Mariboru środkiem pola zakończona celnym, ale zbyt lekkim strzałem, który wybronił Van der Hart.
21 min. – Kolejna akcja Słoweńców zakończona złym strzałem. Ligowy średniak nie ma pomysłu na grę, Maribor wręcz przeciwnie. Co chwilę jest groźny.
23 min. – Nie klei się gra Lechowi. Zarówno w środku jak i na skrzydłach. Tiba sprawia wrażenie zrezygnowanego.
29 min. – W końcu coś konkretnego pod bramką. Płaski strzał Modera niestety wybronił bramkarz.

33 min. – Piłkarze Mariboru momentami z łatwością radzą sobie w środku pola. Muhar jest za wolny do takiej gry, zrezygnowany Tiba nie pomaga.
36 min. – Po dośrodkowaniu Tiby głową strzelał Moder. Nie trafił.
40 min. – Najlepsza szansa Lecha. Dośrodkowanie z prawej strony, zła interwencja bramkarza, dobitka Marchwińskiego z około 11 metrów była niecelna.
42 min. – Mocny strzał po ziemi w rękach Van der Harta.
43 min. – 1:0 dla Lecha. Podanie z lewej strony od Puchacza do Tiby, który sprytnym strzałem z ostrego kąta po ziemi pokonał bramkarza.
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi. Wynik lepszy niż gra, Maribor gra lepiej, składniej, stworzył duże zagrożenie pod naszą bramką. Widać kto ma lepszych zawodników.

49 min. – Bardzo dobry początek II połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki głową do siatki trafił Satka. 2:0.
50 min. – Odpowiedź Mariboru. Mocny strzał z około 20 metrów minął poprzeczkę.
52 min. – Lech ma teraz bardzo dobry wynik, może przećwiczyć grę z kontry. Bez nominalnych skrzydłowych…
53 min. – Błąd Mariboru, przejęcie piłki przez Modera, zły strzał Tiby.
54 min. – Rzut karny po faulu na Marchwińskim!
55 min. – 3:0. Zły strzał Gytkjaera z 11 metrów, ale jest kolejny gol.

61 min. – Maribor ponownie w ataku pozycyjnym.
64 min. – Kontra rywala po stracie piłki Tiby, dośrodkowanie z prawej strony, minimalnie niecelny strzał z powietrza.
66 min. – Van der Hart znów zapobiega utracie gola. Kolejny raz rywale łatwo przedostali się lewą stroną na której gra Puchacz.
71 min. – Jak na sparing tempo meczu jest całkiem niezłe, skuteczność Lecha świetna, Mariboru słaba. Do końca jeszcze 20 minut.
74 min. – Dobra interwencja Tiby zapobiegła kolejnej akcji Mariboru prawą stroną.
75 min. – Strzał Gytkjaera po prostopadłym zagraniu Letniowskiego zatrzymał bramkarz.

80 min. – Lech teraz ze spokojem kontroluje grę.
81 min. – Muhar oddał strzał z daleka w swoim stylu. Po co on się jeszcze na coś takiego decyduje?!
84 min. – Efektowna akcja Lecha środkiem kończy się świetnym podaniem Tiby, dośrodkowaniem z prawej strony i golem głową Szymczaka. Nie ma jednak bramki na 4:0 z powodu spalonego.
87 min. – Na boisko nadciągnęła mgła. Coraz mniej widać.
87 min. – Po wstrzeleniu piłki w pole karne Lecha uratowała boczna siatka.
90 min. – Koniec 3:0. Więcej z gry miał Maribor, za to Lech był bardzo skuteczny łatwo rozbijając przeciwnika. Jutro poznaniacy wrócą do Polski.

Trzeci zimowy sparing 2020 (wtorek, 28 stycznia, godz. 16:00)
KKS Lech Poznań – NK Maribor 3:0 (1:0)

Bramki: 43.Tiba 49.Satka 55.Gytkjaer – k.

Asysty: 1:0 – Puchacz 2:0 – Tiba 3:0 – bez asysty

Skład Lecha: Van der Hart – Kamiński, Satka, Rogne (46.Crnomarković), Puchacz – Muhar, Tiba – Letniowski, Moder, Marchwiński – Gytkjaer (81.Szymczak).

Rezerwowi: Szymański, Crnomarković, Smajdor, Niewiadomski, Dejewski, Bartkowiak, Karbownik, Szymczak.

Trenerzy: Żuraw – Milanić

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)