Wybrali inną drogę i różnie sobie radzą

Jeszcze 2, 3, 4 lata temu akademia Lecha Poznań produkowała lepszych zawodników z dużo większym potencjałem od tych, którzy obecnie stanowią o sile juniorskich drużyn czy trafiają do pierwszego zespołu trochę przedwcześnie i na siłę. Nie tak dawno trzech wychowanków z bardzo dużym potencjałem postanowiło zrezygnować ze ścieżki rozwoju wytyczonej przez klub i wyjechać za granicę.



W lipcu już prawie 3 lata temu do Włoch udał się blisko 19-letni urodzony w Poznaniu napastnik Olaf Kobacki. Kilka lat temu ten piłkarz zapowiadał się świetnie. Nie było szans zatrzymać go w Lechu, rodzice dostali lukratywną ofertę dla swojego syna i postanowili oddać go do Atalanty Bergamo. Bardzo utalentowany swego czasu zawodnik gdzieś przepadł. Nie jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, w tym sezonie Primavery zanotował raptem 60 minut w 1 meczu 25 stycznia. Wcześniej Kobacki nie łapał się nawet do kadry. 19-latkowi najlepiej szło w pierwszym sezonie we Włoszech, kiedy w rozgrywkach 2017/2018 zdobył dla Atalanty U-17 w sumie 10 goli w 20 meczach w tym 2 bramki podczas debiutu.

Wkrótce po nim do Włoch wyjechał inny bardzo utalentowany junior Szymon Czyż, który w akademii Lecha Poznań ćwiczył raptem 2 lata po tym jak przyszedł do nas z Arki Gdynia. 19-letni środkowy pomocnik został wyciągnięty przez jedną z agencji menagerskich do Lazio Rzym. Czyż ma miejsce w kadrze Polski U-19, nieźle spisuje się również w Primaverze rozgrywając w trwającym sezonie 15 spotkań w których zaliczył 1 asystę. Środkowy pomocnik wyjazd do Włoch może uznać za udany, ponieważ od sezonu 2017/2018 w młodzieżowej drużynie Lazio Rzym zanotował już 40 meczów, 6 goli i 3 asysty.

Rok później po tych 2 piłkarzach z Lecha Poznań wyjechał Łukasz Bejger, którego do Anglii ściągnęła osoba pracująca w Manchesterze United pełniąca wcześniej wysoką funkcję w naszej akademii. Według mediów Manchester United kupił Bejgera za 450 tysięcy euro, jednak ta kwota nie jest w żaden sposób zweryfikowana. 18-letni prawy bądź środkowy obrońca zasłynął w Polsce kontrowersyjnym wywiadem w którym przejechał się po akademii Kolejorza. Młodzieżowy reprezentant Polski w bieżących rozgrywkach zanotował 10 gier w angielskiej Premier League do lat 18. Piłkarz podchodzący z Poznania zaczął przebijać się do składu „Czarnych diabłów” równo rok temu i od tamtej pory ma swoje miejsce w składzie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <