45 z powołaniami do reprezentacji w ubiegłym roku

W 2019 roku piłkarze Lecha Poznań ponownie dostawali wiele szans w reprezentacjach narodowych. Najwięcej zawodników pochodziło oczywiście z akademii Kolejorza w tym z drużyn juniorskich naszego klubu. Młodzi lechici w poszczególnych rocznikach młodzieżowych reprezentacji Polski często stanowili większość. Do kadry U-15 czy U-16 na obozy było powoływanych nawet po 5-6 lechitów.W 2019 roku Lech Poznań miał dwóch więcej reprezentantów w seniorskiej reprezentacji niż 12 miesięcy wcześniej. 6 meczów w reprezentacji Danii zanotował Christian Gytkjaer, a 2 spotkania Lubomir Satka, który do Kolejorza przybył latem. Dodatkowo w listopadzie na Stadionie Narodowym w seniorskiej kadrze zadebiutował Kamil Jóźwiak.

Lech Poznań na obozy reprezentacji od kadry Polski U-15 do seniorskiej kadry Danii, która pojedzie na Euro 2020 oddał w sumie 45 zawodników. Piłkarze Kolejorza w ubiegłym roku mieli okazję rywalizować w meczach towarzyskich, w spotkaniach eliminacji Euro 2020, w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy U-19, U-21 czy podczas Mistrzostw Świata U-20 rozgrywanych w Polsce. Wielu młodych lechitów powoływanych do kadr Polski kibice mogą nie znać, ale być może za rok czy 2 lata usłyszą o kilku wychowankach przebywających już na obozach juniorskich reprezentacji Polski.

Robert Gumny na ławce rezerwowych podczas meczu z Austrią
null

W 2019 roku najwięcej graczy Kolejorza zostało sprawdzonych w reprezentacji U-15, U-16 oraz U-17, którzy przechodzili pomiędzy tymi grupami. Dodajmy, że w 2018 roku do reprezentacji powołanie otrzymało 47 różnych zawodników Lecha Poznań licząc również piłkarzy wypożyczonych oraz tych, którzy reprezentowali nasz klub na przykład tylko do czerwca.

Jeszcze wcześniej w 2017 roku na obozy reprezentacji narodowych czy konsultacje poszczególnych kadr klub oddał 48 piłkarzy, a w 2016 roku łącznie 59 zawodników, zatem z roku na rok liczba reprezentantów pochodzących z Lecha Poznań bardzo powoli spada.

Kamil Jóźwiak debiutujący w listopadzie w seniorskiej reprezentacji Polski
nullWystępy piłkarzy Lecha Poznań z pierwszej drużyny w reprezentacjach w 2019 roku:

* – kolejno: zawodnik, mecze, minuty, gole, asysty, kadra

Mateusz Skrzypczak – 2 minuty (1 mecz w kadrze Polski U-20)
Jakub Moder – 109 minut (3 mecze kadrze Polski U-20 i U-21) – jesienią
Paweł Tomczyk – 159 minut (5 meczów w kadrze Polski U-21) – jesienią
Lubomir Satka – 180 minut (2 mecze w kadrze Słowacji) – jesienią
Christian Gytkjaer – 265 minut (6 meczów w kadrze Danii)
Filip Marchwiński – 392 minuty (6 meczów w kadrze Polski U-17 i U-19)
Robert Gumny – 450 minut (6 meczów w kadrze Polski U-21)
Kamil Jóźwiak – 507 minut (8 meczów w kadrze Polski U-21 i Polski)
Tymoteusz Puchacz – 563 minuty (9 meczów w kadrze Polski U-20) – jesienią
Jakub Kamiński – 847 minuty (12 meczów w kadrze Polski U-17 i U-19)

U-20 i U-21

Michał Skóraś
Bartosz Mrozek
Dawid Kurminowski
Miłosz Mleczko

U-17 i U-19

Jan Andrzejewski
Karol Smajdor
Wiktor Pleśnierowicz
Tymoteusz Klupś
Hubert Sobol
Karol Fietz
Igor Ławrynowicz
Filip Borowski
Patryk Gogół
Krzysztof Bąkowski
Jerzy Tomal
Damian Kołtański
Filip Szymczak
Łukasz Szramowski
Jakub Niewiadomski

U-15 i U-16

Antoni Kozubal
Norbert Pacławski
Jakub Złoch
Wiktor Nowicki
Olivier Zaręba
Bartosz Tomaszewski
Dawid Zięba
Jan Niedzielski
Mateusz Wójcik
Dawid Ławniczak
Dominik Janeczek
Jakub Czesiński
Adrian Tymiński
Filip Karwacki
Aleksander Gazda
Igor Kornobis

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. morda pisze:

    u15 u16 u17 u18 u19… mało!!! Wyncej wungla. Będę grzał 60 w lecie i nigdzie nie pojadę na wakacje.