Tak Lech strzelał i tracił gole zimą

Tegoroczny krótki zimowy okres przygotowawczy składał się w przypadku Lecha Poznań tylko z 3 meczów towarzyskich. Rywale Kolejorza tej zimy byli solidni. Spotkania z wiceliderem ligi rumuńskiej Astrą Giurgiu, z Mistrzem Ukrainy i uczestnikiem 1/16 Ligi Europy Szachtarem Donieck oraz z Mistrzem Słowenii Mariborem były dobrym testem dla Wielkopolan, którzy mimo wszystko rozegrali zbyt mało sparingów, aby wyciągnąć po nich poważniejsze wnioski.W raptem 3 zimowych meczach towarzyskich „niebiesko-biali” zanotowali bilans 1-1-1, gole: 3:1. Poznaniacy jedyną bramkę tej zimy stracili w sparingu z Szachtarem Donieck, który nie wykorzystał wielu dobrych szans, za to zdobył gola wykorzystując błąd naszej defensywy w tym kiks Lubomira Satki, który przypadkowo wyłożył piłkę rywalowi na strzał.

Tej zimy pod względem liczb najbardziej efektywny okazał się być Pedro Tiba notując w ostatnim sparingu z Mariborem gola i asystę. To Portugalczyk strzelił pierwszą bramkę dla Lecha w tym okresie przygotowawczym. Później po stałych fragmentach gry trafiali jeszcze Lubomir Satka i Christian Gytkjaer.

Podopieczni Dariusza Żurawia jedyne 3 gole tej zimy zdobyli między 41 a 51 minutą gry. To okres w którym w jesiennych meczach o stawkę Kolejorz akurat nie był zbyt skuteczny. Niestety ze względu na zbyt małą liczbę spotkań kontrolnych ciężko jest wyciągnąć poważniejsze wnioski.

Więcej odpowiedzi mógł dać jeszcze sparing z Vozdovacem Belgrad, który ze względu na niewystarczającą liczbę zdrowych i nadających się do gry zawodników został odwołany. Jeszcze nigdy w historii Lech Poznań podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej nie rozegrał tak mało towarzyskich meczów, jak w tym roku.Minuty i strzelone gole w zimowych sparingach 2020:

01–10 – 0
11–20 – 0
21–30 – 0
31–40 – 0
41–50 – 2
51–60 – 1
61–70 – 0
71–80 – 0
81–90 – 0

Strzelcy goli w zimowych sparingach 2020:

1 – Tiba, Satka, Gytkjaer (karny)

Asystenci w zimowych sparingach 2020:

1 – Puchacz, Tiba

Tak lechici strzelali w zimowych sparingach 2020:

Lech – Maribor na 1:0 – Tiba po asyście Puchacza

Prostopadłe podanie Puchacza do Tiby ustawionego po lewej stronie pola karnego i lekki, płaski strzał Portugalczyka po którym piłka wturlała się tuż obok lewego słupka bramkarza.

Lech – Maribor na 2:0 – Satka po asyście Tiby

Dośrodkowanie z rzutu rożnego z lewej strony, przedłużenie piłki przez Tibę, głową do siatki z paru metrów trafił Satka.

Lech – Maribor 3:0 – Gytkjaer z rzutu karnego

Kontra Lecha, lewą stroną urwał się Marchwiński, który był faulowany. Karnego z problemami wykorzystał Gytkjaer, który uderzył źle trafiając szczęśliwie pod poprzeczkę.

Minuty i stracone gole w zimowych sparingach 2020:

01–10 – 0
11–20 – 0
21–30 – 0
31–40 – 0
41–50 – 1
51–60 – 0
61–70 – 0
71–80 – 0
81–90 – 0

Lech – Szachtar 0:1

Dośrodkowanie piłki z lewej strony naszego pola karnego, przegrana główka obrońcy, kiks Satki, przypadkowe wyłożenie piłki przez Słowaka zawodnikowi Szachtara, który w 50 minucie strzałem z paru metrów zdobył gola.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

 1. John pisze:

  Te mecze towarzyskie mają znaczenie tylko dla sztabu szkoleniowego,żeby jakieś założenia taktyczne przećwiczyć.
  Piszecie, że ciężko wyciągnąć poważniejsze wnioski ze względu na małą liczbę spotkań kontrolnych,ale już jeden sparing więcej mógłby dać więcej odpowiedzi.
  Nie prawda,wnioski byłyby takie same.
  -Lech jest słaby, są braki kadrowe na kilku pozycjach i tyle.
  Nawet wynik i styl gry nie miał by żadnego znaczenia.
  Sparing z Astrą 0-0
  Lech gra na dwa składy, w 2 połowie naprawdę głębokie rezerwy, w 1 połowie przyzwoita gra,ale Astra zawiodła, jest na innym etapie przygotowań, przeciwnik dreptał miał ciężkie nogi.
  Dla Lecha też był to 1 sparing kombinowanym składem.

  Szachtar
  Nie było tragedii, ale wiadomo brak jakości, brak ławki,ale gdzie tu się porównywać do Szachtara mając taki skład.
  Maribor
  Lech wygrywa 3-0 grając w dziwnym składzie ze skrzydłowymi na bokach obrony i ŚP na skrzydłach,nie ma co wyciągać wniosków, Lech był skuteczny,Maribor grał lepiej ale nie był skuteczny.
  Ale Maribor jest na innym etapie przygotowań, dopiero zaczął przygotowania. ;-)))
  Braki kadrowe.
  Lech mógłby wygrać ten kolejny sparing i 10-0 wnioski byłyby takie same,nie ma co wyciągać wniosków.
  Serbowie ciężkie nogi, nie chciało im się biegać, Lech za to w rytmie meczowym.
  Wnioski
  Braki kadrowe.