Długie zimowe okno transferowe w Polsce

W sobotę, 1 lutego 2020 oficjalnie w naszym kraju rozpocznie się zimowe okienko transferowe, które tym razem wyjątkowo potrwa aż do 2 marca. Powód jest prosty. 1 marca to niedziela, dlatego Ekstraklasa SA daje ligowcom możliwość załatwienia ewentualnych wszelkich formalności w dzień pracujący do godziny 23:59. W niektórych państwach okienko właśnie dobiega końca.Dziś zimowe okno transferowe 2020 kończy się w paru zachodnich ligach takich jak m.in. szkocka, hiszpańska, włoska, niemiecka, francuska, duńska, angielska, belgijska czy holenderska. Nieco później, bo 2 lutego okienko zamknie się w Portugalii. W tych krajach oficjalnie transfery można było przeprowadzać od dnia 1 stycznia 2020 roku.

Zimowe okno w Polsce otwarte aż do 2 marca jest ewenementem. W wielu ligach europejskich podobnych do naszej okienko jest krótsze i zamknie się nawet już za kilka dni. Choćby w Austrii transfery można przeprowadzać do 6 lutego. W Bośni do 14 lutego, w Rosji do 21 lutego, w Bułgarii do 29 lutego, w Czechach do 22 lutego, na Węgrzech do 14 lutego, w Rumunii do 17 lutego, w Szwajcarii także do 17 lutego, w Słowenii do 15 lutego, na Ukrainie do 28 lutego, a na Słowacji do 21 lutego.

Zupełnie inaczej zimowe okienka transferowe wyglądają w krajach, gdzie gra o tytuł toczy się systemem „wiosna-jesień”. W Szwecji zimowe okno 2020 potrwa do 31 marca. W Finlandii do 8 kwietnia, na Białorusi do 29 marca, w Gruzji do 31 marca, w Kazachstanie do 3 kwietnia, na Wyspach Owczych do 13 marca, a w Norwegii także do końca marca.

Warto dodać, że termin przeprowadzania transferów w Polsce do 1 lutego 2020 do 2 marca 2020 jest tylko terminem oficjalnym. To w tym czasie należy zarejestrować nowego zawodnika oraz uprawnić go do gry wysyłając komplet dokumentów do Ekstraklasy SA. Niemal wszystkie kluby z wyjątkiem Lecha Poznań oraz Korony Kielce pozyskały tej zimy już co najmniej jednego piłkarza przed 1 lutego.

Każdy kibic jeszcze bardziej zainteresowany tematem zimowych transferów w tym informacją od kiedy do kiedy należy zgłaszać nowych piłkarzy w poszczególnych ligach może zaczerpnąć wiedzy z oficjalnego kalendarza FIFA dostępnego -> TUTAJ.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 4

 1. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  I to jest akurat rzecz, którą mogliby się zająć zarządzający tą ligą.
  Zawodnik powinien przychodzić zimą przed rozpoczęciem rundy (tym bardziej skoro mamy długą przerwę zimową i okazję do pogrania w sparingach), a wiosnę rozpoczynać już normalnie. Tymczasem u nas wciąż jest tendencja do kontraktowania szrotu w drugiej połowie lutego i nie dość, że zawodnik sam w sobie jest słaby, to bez możliwości zgrania z drużyną, nadaje się do czegokolwiek dopiero od lata.
  Rzecz jasna to temat bardziej do zarządzających klubami, by tego nie robić, ale skoro oni tego nie rozumieją, to władze ligi powinny tego kategorycznie zabronić i skrócić zimowe okienko powiedzmy do 5-6 lutego.

  • John pisze:

   To bez znaczenia czy będziemy kontaktować w styczniu czy na koniec lutego,tak czy inaczej wybieramy ze szrotu.
   Nie stać jest naszych klubów na zawodników gdzie z góry można zakładać, ten to będzie kozak,dobrzy kosztują, dobrzy nie wybiorą naszej ligi.
   Jak ktoś ma oko,odrobinę szczęścia to trafi na dobrego zawodnika,któremu nasza liga podpasuje.
   Nie wiem,z 75% wszystkich zawodników trafiajacych do ekstraklasy w każdym okienku to szrot.
   Różnica między styczniem a lutym to jest tylko kwestia przygotowań do sezonu, choć jak trafi się dobry gracz, to wchodzi i gra bez potrzeby aklimatyzacji.
   Kluby też czekają na ten luty, bo z końcem stycznia zamyka się okienko dla najlepszych lig, i jak zawodnik nie wyjechał to może jednak się skusi na ekstraklasę.
   Łatwo mówić, że w lutym to sam szrot,zobacz, że spie*dala z tej ligi każdy kto ma na to szansę, gdziekolwiek, nawet ci słabi kopacze gdzieś się zawijają.

 2. Pawel68 pisze:

  Zobaczcie co z betonami.Odstrzelili 3,a teraz po kolei wszyscy odchodzą.To samo ze szmaty cafu następny.U nas miał odejść jeszcze Timur i Maki,ale zostają,żebyśmy walczyli do końca….

 3. Tadeo pisze:

  Gdzie te 3 transfery które miały być do piątku, a o których sam Żuraw mówił.Czy w tym klubie już wszycy potrafią tylko kłamać, a kibica ma się za kompletnego idiotę.Śmiać się czy płakać.

Dodaj komentarz