O tym wiedz przed startem wiosny

Dokładnie za tydzień w piątek, 7 lutego, o godzinie 18:00 po niespełna 2 miesiącach zimowej przerwy rozpocznie się runda wiosenna piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020. Nastroje w Kolejorzu przez niekompetentne, nieudolne działania zarządu są jakie są, start wiosny nie będzie jednak czekał za Lechem Poznań, już za parę dni czas wrócić do gry.Przed wiosną 2020 jest kilkanaście rzeczy, ciekawostek i informacji na temat samej Ekstraklasy czy Kolejorza o których warto wiedzieć bądź pamiętać. Co takiego? O tym więcej poniżej.

Znów 8 lutego – Lech Poznań drugi raz w swojej historii zainauguruję wiosnę dnia 8 lutego. Rok temu tego dnia przegrał przy Bułgarskiej z Zagłębiem 1:2 mimo prowadzenia 1:0.

Po 5 meczów – W 10 ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego Kolejorz 5 spotkań rozegra u siebie i 5 na wyjazdach. Do Poznania przyjedzie wkrótce Raków, Lechia, Górnik, Legia i Pogoń. Sam Lech uda się za to 2 razy do Krakowa, Białegostoku, Lubina i Kielc.

Najpierw awansować do ósemki – Głównym celem Lecha jest najpierw awans do górnej ósemki. Od momentu utworzenia ESA 37 tylko 2 kluby zawsze grały w grupie mistrzowskiej. Są nimi Lech i Legia. Sezon zasadniczy PKO Ekstraklasy zakończy się 11 kwietnia.

Miejsca 1-4 częściej zagrają u siebie – Aby Lech w fazie finałowej 4 razy zagrał u siebie i 3 na wyjazdach musi być po 30. kolejce co najmniej czwarty.

Gramy do 17 maja – Sezon 2019/2020 miał potrwać do 23 maja. Ostatecznie zakończy się dnia 17 maja, czyli nieco szybciej niż jeszcze ten wcześniejszy w którym Lech był dopiero ósmy.

Sporo meczów co 3-4 dni – Wiosną 2020 zespół Lecha we wtorek/w środę będzie rywalizował 4, 5 lub 6 razy w zależności od rozstrzygnięć w Pucharze Polski. Tym samym meczów co 3-4 dni podczas najbliższej rundy nie zabraknie. Pytanie tylko, jak Kolejorz z tak wąską, słabą kadrą poradzi sobie z częstą rywalizacją?

Wiosny często bywały lepsze – Od kiedy w 2002 roku Lech Poznań powrócił do Ekstraklasy aż w 11 na 17 sezonów zaliczył lepszą wiosnę niż jesień w tym 9 razy punktowo. Oby wiosna 2020 była dużo bardziej udana od tej zeszłorocznej.

Jedna przerwa na kadrę – Wiosną Lecha czeka jedna przerwa na kadrę, która będzie miała miejsce w drugiej połowie marca. Po jej zakończeniu poznaniacy w dniach 3-5 kwietnia zagrają u siebie z Pogonią.

Gytkjaer powalczy o króla – Christian Gytkjaer powalczy wiosną o swój 2 tytuł króla strzelców w karierze oraz 12 dla Kolejorza. Na razie traci 3 gole do Jarosława Niezgody.

Szansa na rewanże – Wiosną przy Bułgarskiej lechici będą mieli szansę zrewanżować się Lechii, Legii i Pogoni za jesienne wyjazdowe wpadki. Za to na wyjazdach będą mieli okazję odegrać się na Cracovii, Jagiellonii, Zagłębiu oraz Koronie. Wszystkie te ekipy jesienią urwały poznaniakom punkty przy Bułgarskiej.

Realne cele – Realnym celem Lecha wiosną jest 3-4. miejsce w Ekstraklasie i Puchar Polski. Niestety, ze względu na sytuację kadrową niewielu wierzy w realizację nawet celów minimum.

Poprawić 5. lokatę – Od ostatniego powrotu Lecha Poznań do Ekstraklasy w 2002 roku tylko w sezonie 2012/2013 ekipa Kolejorza zajęła na koniec rozgrywek taką samą pozycję na której plasowała się po rundzie jesiennej. Lech bardzo rzadko kończył sezon na niższym miejscu niż był jesienią.

Lech lepiej punktuje z najsłabszymi – Zespół Lecha zajmuje 5. lokatę po rundzie jesiennej głównie dzięki niezłemu punktowaniu w starciach z najsłabszymi ekipami ligi. W 10 meczach zdobył 19 punktów i tylko 12 oczek wywalczył w 10 spotkaniach z drużynami zajmującymi w tej chwili lokaty od 1 do 8.

Lech z najmłodszą kadrą – Przed startem rundy wiosennej 2020 poznański Lech ma najmłodszą kadrę w lidze. Średnia wieku wynosi raptem 23,6 lat.

98 lat coraz bliżej – 19 marca Lech będzie obchodził 98. rocznicę założenia. Tego dnia nie ma żadnego spotkania, 2-3 dni później Kolejorz zagra z Zagłębiem w Lubinie.

Niektóre mecze Lecha w TVP – Wiosną 2 kanał TVP lub TVP Sport będzie pokazywał 1 mecz Ekstraklasy w danej kolejce. Już dziś wiadomo, że TVP pokaże spotkanie Kolejorza z Jagiellonią, Wisłą oraz z Legią.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. J5 pisze:

    Czekam na start ligi z przyzwyczajenia i obowiązku, jednak jakby ten start opóźniono np o miesiąc tragedii bym nie robil, chociaż i tak szanse na wzmocnienia z tym zarządem są iluzoryczne. Trzeba nastawić się na walkę o remis w każdym meczu, bo po tych zimowych osłabieniach o zwycięstwo będzie ciężko, a każdego korzystnego rezultatu w stylu 1:0 trzeba będzie zawzięcie bronić, tak jak robią to ekipy walczące o utrzymanie. Nie wiadomo też, czy w tym sezonie i Lech nie będzie taką ekipą. W tym sezonie po raz pierwszy od bardzo dawna trudno będzie o optymizm, ktorego teraz nie generuje nawet piąte miejsce w lidze, i szansa na Puchar Polski. Chociaż już coraz trudniej pisać ciągle to samo, to trzeba podjąć walkę bojkotem z wronieckim okupantem, i pokonać kąśliwego pasożyta raz na zawsze. Trudno zrozumieć fakt, że w jednym miejscu mogło skupić się tyle głupoty, debilizmu, dyletanctwa, minimalizmu, skąpstwa i chamstwa na raz. Nieraz wydaje mi się, że to wszystko co spotkało Kolejorza nigdy się nie wydarzyło, i że wystarczy tylko otworzyć oczy aby to rutkowskie szambo rozmyło się w mrokach gnojówki. Szkoda że tego szamba z amici nie da się wylać gdziekolwiek, choćby do kanalizy. Precz z wronieckim okupantem!!!

  2. Tadeo pisze:

    Dokładnie jak piszesz.Człowiek ma już dosyć komentowania tych ciągłych kłamstw i artykułów pisanych przez dziennikarzy i komentatorów wchodzących w tyłek Rutkowskim.Gdzie 3 transfery które miały być przeprowadzone do piątku, o których sam Żuraw mówił. Czy w tym klubie nie ma już ani jednej wiarygodnej osoby ?