Lechowy Flesz (18.01-02.02)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Znany termin meczu z Górnikiem

Ekstraklasa SA ustaliła dokładny terminarz 25. kolejki, która odbędzie się w środku tygodnia. Lech Poznań zagra wtedy z Górnikiem Zabrze przy Bułgarskiej we wtorek, 3 marca, o godzinie 18:00. Pełen terminarz Kolejorza znajdziecie -> TUTAJ.

Młodzi w kadrze

Krzysztof Bąkowski i Jerzy Tomal z akademii Lecha Poznań wystąpią w towarzyskim turnieju w hiszpańskiej Murcii. W dniach 6-10 lutego Polska do lat 17 zmierzy się z Gruzją, Norwegią i Chorwacją.

Friska w Nielbie

22-letni środkowy pomocnik rezerw, Kacper Friska po prawie 9 latach odszedł z Lecha. Zawodnik wrócił do Nielby Wągrowiec gdzie przed laty rozpoczął swoją przygodę z piłką.

Byli lechici w nowych klubach

Byli piłkarze Lecha Poznań znaleźli nowe kluby. Maciej Gostomski, który nie dał sobie rady w Norwegii podpisał kontrakt z Bytovią Bytów, natomiast Wojciech Mielcarek (w rezerwach Kolejorza w sezonie 2015/2016 i 2016/2017) przeszedł do Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnio 26-latek grał w II-lidze luksemburskiej.

Wychowankowie zagrali w reprezentacji

Antoni Kozubal z akademii Lecha Poznań zdobył zwycięskiego gola w 90 minucie w towarzyskim meczu Polska U-16 – Gruzja U-16 1:0. W drugim spotkaniu Polacy ograli Białoruś także 1:0. Szansę występu w tych meczach otrzymali jeszcze inni zawodnicy Kolejorza – Jakub Złoch, Adrian Tymiński, Jakub Antczak i Norbert Pacławski. Dziś o 15:00 „biało-czerwoni” zagrają z gospodarzem towarzyskiego turnieju U-16 – Izraelem.

Nowa knajpa na stadionie

Od tego roku na stadionie zmienia się dostawca cateringu i knajpa przy Bułgarskiej. Nie ma już „12”, jest restauracja o nazwie „Podanie”. Więcej informacji znajdziecie -> TUTAJ.

Palacz z nowym kontraktem

Obrońca Lecha Poznań U-18, Krystian Palacz podpisał w tygodniu nową 3-letnią umowę z Kolejorzem.

Lech często oglądany

Sierpniowy mecz Lech – Śląsk był drugim najczęściej oglądanym jesiennym spotkaniem na antenie Canal Plus (185 tysięcy), natomiast mecz Legia – Lech trzecim na antenie TVP (616 tysięcy widzów).

Rada zespołu poszerzona

W tygodniu rada drużyny Lecha Poznań została powiększona o kolejne 2 nazwiska. W jej skład weszli dodatkowo Pedro Tiba i Christian Gytkjaer. Wcześniej kapitanem został Thomas Rogne, a wicekapitanami kolejno: Mickey van der Hart, Kamil Jóźwiak oraz Lubomir Satka.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. inowroclawianin pisze:

    Nie wiem jak wystrój, żarcie i obsługa, ale nazwa tej knajpy fatalna.