Plusy i minusy: Lech – Raków 3:0

Sobotnią inaugurację wiosny 2020 śmiało można zapisać po stronie plusów. Lech Poznań zrobił to co było obowiązkiem w starciu z takim rywalem i na swoim boisku, gdzie Kolejorz już 6 razy stracił punkty. Tym razem podopieczni Dariusza Żurawia w 2 kolejnym spotkaniu przed własną publicznością na szczęście nie potknęli się triumfując niespodziewanie wysoko.

Największym plusem sobotniego meczu z Rakowem jest pierwsza zwycięska inauguracja wiosny od 2017 roku. Kolejorz wygrał pewnie 3:0 strzelając co najmniej 1 gola w 19 spotkaniu w tym sezonie ligowym. W dodatku po 81 minucie gry lechici zdobyli wczoraj odpowiednio 14 i 15 bramkę w trwających rozgrywkach ligowych będąc najgroźniejszym zespołem w lidze w samych końcówkach.

W drugiej połowie meczu z Rakowem poznaniacy popisali się bardzo wysoką skutecznością. Z 6 celnych strzałów zdobyli 3 gole wygrywając wysoko spotkanie w którym długo nie było większego pomysłu na grę. Był to specyficzny mecz w którym Lechowi udało się pewnie zwyciężyć różnicą 3 goli, choć do 68 minuty niewiele wskazywało nawet na zdobycie jednej bramki. Wczoraj poznaniacy przedłużyli serię bez porażki na 2 frontach do 10 meczów. W tym czasie wygrali 6 razy tracąc raptem 3 gole z Pogonią, ze Śląskiem i z Arką co jest dowodem na progres Kolejorza w defensywie.

Wczoraj ponownie na tle ligowego średniaka błyszczeli młodzi. Kamil Jóźwiak zakończył mecz z asystę, Tymoteusz Puchacz z golem, a Jakub Moder po fantastycznym uderzeniu ze słabszej lewej nogi zdobył swoją premierową bramkę dla seniorskiego Lecha Poznań. 20-latek dał bardzo dobrą zmianę pokazując się w ofensywie dużo lepiej od Filipa Marchwińskiego, który sobotnie spotkanie rozpoczął na „10”. Nie można zapomnieć także o lewym pomocniku Jakubie Kamińskim, który na prawej obronie dał sobie radę.

W pojedynku z Rakowem był także jeden minus. To atak pozycyjny prowadzony głównie w pierwszej połowie. Wtedy rzucał się w oczy brak jakości w tym brak Darko Jevticia, który zawsze umiał popisać się świetnym prostopadłym podaniem albo świetnie rozprowadzić akcję. Wczoraj w pierwszych 45 minutach tego nie było, Lechowi kończył się pomysł na rozegranie piłki na 25-20 metrze przed bramką przeciwnika przez co poznaniacy decydowali się na strzał z dystansu albo na dośrodkowanie w pole karne do nikogo.

Plusy meczu z Rakowem 3:0