Juniorzy przygotowują się do wiosny

Rezerwy Lecha Poznań na przełomie lutego i marca a pozostałe najstarsze młodzieżowe roczniki Kolejorza w marcu rozpoczną rundę wiosenną sezonu 2019/2020. Aktualnie wszystkie zespoły intensywnie przygotowują się do nowej rundy mając za sobą już nawet 3 mecze kontrolne. Niektóre drużyny dopiero teraz, w drugiej połowie lutego, zaczną rozgrywać więcej sparingów.

Wiosną najwcześniej, bo już za 2,5 tygodnia grać zaczną rezerwy Kolejorza w II-lidze, a następnie w weekend 7-8 marca do rywalizacji w CLJ powrócą juniorzy starsi, juniorzy młodsi i trampkarze starsi.Lech II Poznań z II-ligi:

Wiosną 2020 rezerwy zajmujące na razie 13. lokatę w II-lidze czeka ciężka walka o uniknięcie degradacji. Tej zimy podopieczni Rafała Ulatowskiego jeszcze nie przegrali, ale rywale nie powalali na kolana. Najpierw po 2 golach Huberta Sobola rezerwy pokonały kontrolnie Polonię Leszno 2:0 będącą na 7. pozycji w grupie wielkopolskiej IV-ligi. Następnie po hat-tricku Oleksandra Yatsenki młodzi lechici wygrali z Nielbą Wągrowiec 3:1 (13. lokata w grupie 2 III-ligi), a później bezbramkowo zremisowali z Unią Janikowo (szósta po jesieni w grupie 2 III-ligi). Przed Lechem II Poznań do 29 lutego kolejne testy. 15 lutego na drodze Kolejorza staną przedostatnie w grupie 3 III-ligi rezerwy Zagłębia Lubin. 22 lutego przeciwnikiem będzie Lechia Zielona Góra (8. miejsce w grupie 3 III-ligi), a na sam koniec zimowych przygotowań Stilon Gorzów Wielkopolski (wicelider grupy lubuskiej IV-ligi).

Lech Poznań z CLJ:

Juniorzy starsi trenowani przez Huberta Wędzonkę będą mieli wiosną wiele do udowodnienia. Kolejorz po rundzie jesiennej CLJ U-18 zajmuje dopiero 9. lokatę w tabeli i nie może być pewny utrzymania. Lechici rozegrali dotąd 2 mecze kontrolne. W nich pokonali niemiecki Union Berlin 3:1 oraz IV-ligowy klub Orla Wąsosz 1:0. Przed nimi do inauguracji wiosny z Górnikiem Zabrze jeszcze kolejne 4 sparingi. W nich juniorzy starsi zagrają z Wartą Poznań, Notecią Czarnków, Rawią Rawicz i Lubuszaninem Trzcianka.

Lech Poznań z CLJ U-17:

Juniorzy młodsi, którzy jesienią wygrali zmagania grupy B grę w sparingach dopiero rozpoczynają. Podopieczni Bartosza Bochińskiego do rozpoczęcia wiosennych zmagań 7-8 marca zmierzą się z bardzo wymagającymi rywalami. Przeciwnikiem Lecha do lat 17 tej zimy będzie Ruch Chorzów, niemiecki Red Bull Lipsk, Hutnik Kraków i Chrobry Głogów. Poznaniacy wszystkie te mecze kontrolne rozegrają do dnia 28 lutego. Na razie juniorzy młodsi mają za sobą jeden tegoroczny sparing w którym pokonali Polonię Warszawa 2:0.

Lech Poznań z CLJ U-15:

Nieco inaczej wyglądają przygotowania do wiosny trampkarzy starszych, którzy jesienią pierwszy raz w historii wygrali zmagania grupy B CLJ U-15. O tym czy zawodnicy duetu trenerskiego Kardela & Łągiewka pierwszy raz awansują do półfinału dowiemy się wiosną, gdy zmagania grupy B zaczną się od dawna. Na razie za zespołem do lat 15 jeden sparing w którym lechici ograli Wartę Poznań 2:1. Przed poznaniakami jeszcze towarzyskie spotkanie z Unionem Berlin i Rozwojem Katowice.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz