Top 10 (13-19.02)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Filip Marchwiński z nowym kontraktem

„Młody musi przede wszystkim zacząć udowadniać regularnie, że te wszystkie pochwały, ochy i achy nie są na wyrost i zasługuje na nie. Na razie bardziej jedzie na opinii niż na faktycznych przesłankach. Powinien mocno sobie wziąć do serca przypadek Dawida Kownackiego (bodajże największego talentu od powstania Akademii) i każdego dnia pracować nad sobą, aby rozwijać swój wielki talent. Gra też prawdopodobnie na najtrudniejszej pozycji na boisku, ale ma naturalny talent, żeby sobie tam poradzić. Mam nadzieję, że z każdym miesiącem będzie czynił zauważalne postępy i z czasem ugruntuje sobie pozycję w wyjściowej jedenastce Lecha. Na razie 10-tka w Lechu to nie jego rozmiar kapelusza. Propsy dla zarządu, że udało się przedłużyć kontrakt z Filipem, bo różne wieści napływały.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Plusy i minusy: Cracovia – Lech 2:1

„Gdybym był postronnym kibicem o neutralnym nastawieniu do obu grających ekip stwierdziłbym, że spotkanie Cracovii z Lechem to był fajny mecz gdzie naprawdę dużo się działo, ale jako fan Kolejorza muszę przyznać w bystrości „mojego geniuszu”, że strata trzech punktów to największy minus.:) Szczególnie, że drużyny z czołówki tabeli pogubiły punkty i szkoda, że Lech z Krakowa nie wywiózł chociaż punktu. Momentami Lech naprawdę grał fajną piłkę dla oka i najuczciwszym wynikiem w tym meczu byłby remis, ale piłka to okrutny sport i tutaj nie otrzymuję się punktów za styl. Uważam jednak, że Cracovia na ten moment jest najlepszą drużyną w ekstraklasie i w pojedynku z takim rywalem grając na trudnym terenie w Krakowie Lech zaprezentował się bardzo przyzwoicie. Co do ławki rezerwowych to takim naszym jokerem powoli staje się Moder ostatnio strzelił piękną bramkę a w spotkaniu z Cracovią sprytnie oddał strzał piętką, po którym piłka niestety tylko odbiła się od słupka bramki rywala. Szkoda też sytuacji, który miał nasz najlepszy napastnik Gytkjaer, jakby w niektórych sytuacjach zabrakło zimnej krwi, bo już po pierwszej połowie Lech powinien strzelić drugą bramkę po świetnej asyście Tiby, Duńczyk znalazł się sam na sam z golkiperem Cracovii. Pomijając pierwsze 20 minut gdzie Lech się dramatycznie bronił, Kolejorz grał w ciekawy sposób i wieżę, że jeszcze w tym sezonie ta drużyny da nam dużo radości.”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Cracovią

„Strzeliliśmy bramkę w momencie, gdy na to w ogóle nie „zasługiwaliśmy” a potem przegraliśmy mecz, którego „z przebiegu gry” przegrać nie powinniśmy. Remis byłby „sprawiedliwy”. Te wszystkie cudzysłowy oczywiście dlatego, że z ostatnim gwizdkiem wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek, że się popiszę takim odkrywczym stwierdzeniem. Zgodnie z zasadami piłki nożnej wygrała więc Craxa po słusznym karnym. Jak nie lubię stereotypów w ocenach tak dziś naprawdę najsłabsi na boisku Kostewycz i Muhar. Prawie tak samo słabo Puchacz, który powinien stracić miejsce na skrzydle. Jeśli nie LO za Kostię to w następnych meczach ława. Na skrzydło Ramirez, chociaż dziś był równie słaby jak Puszka, ale on jest za krótko w zespole, aby to skreślać przez jeden słabszy mecz. W kolejce po więcej minut zgłasza się moim zdaniem Moder i dostarcza mocnych argumentów. Tiba przez większość meczu bardzo fajnie, ale tej setki jakoś nie mogę mu wybaczyć, podobnie jak Gytkjaerowi. Najlepszego wybierałbym spośród czwórki Jóźwiak, Satka, Tiba (mimo tej setki sam na sam) lub Rogne (mimo karnego).”

Autor wpisu: Siodmy majster do newsa: Wypowiedzi trenerów po meczu:

„Probierz rozgryzł nas tak, że Kolejorz stał się etatowym dostarczycielem punktów dla jego drużyn. Dotyczy to także takiego klubiku jak Cracovia. Kołderka krótka, czeka nas cotygodniowa huśtawka nastrojów czyli od radochy po wkurw. I tak do usranej śmierci. Niby nie mamy zastrzeżeń do Tiby, ale kiedy on wreszcie strzeli gola w tym sezonie skoro dziś tego nie zrobił? Ramirez też mnie rozczarował po tych ochach i achach, które o nim pisaliśmy. Już jest nasz, już mu płacimy a tymczasem jeden mecz pauza za kartki, drugi padaka. Nie mamy czasu by się aklimatyzował lub rozkręcał. Tu na gwałt potrzebne są gole i asysty !!!”

Autor wpisu: J5 do newsa: Pięć szybkich wniosków: Cracovia – Lech 2:1

„Po tym meczu trudno mieć pretensje do kogoś innego niż zarząd. Drużyna zagrała jak mogła,trener wpuścił tego kogo mógł, i paradoksalnie do zwycięstwa zabrakło skuteczności, a jak mówi stara piłkarska dewiza niewykorzystane sytuacje się mszczą. Jakości w drużynie zabrakło nie tylko na ławce i pozycjach defensywnego pomocnika i prawego obrońcy, ale i na lewej obronie powinien grać Puchacz, a i Gytkjaer nie do każdego rywala pasuje. Niespodziewanie okazało się, i tu brawa dla Żurawia za odwagę, że mamy świetną’ dziesiątkę’ Pedro Tibę, że Jakub Kamiński to zadatek na dobrego skrzydłowego, a Moder chociaż nie w każdym meczu błyszczy, może zagrać na pozycji Tiby. Nawet tak niedofinansowana drużyna potrafiła zdominować i zamknąć na długie minuty na swoim polu karnym kandydata do mistrzostwa, a o wyniku zadecydowała gorsza dyspozycja dnia i niefrasobliwość naszego najlepszego stopera, który mając napastnika będącego tyłem do bramki i spychanego do bocznego sektora pola karnego nie powinien tak ostro atakować, a wystarczyło tylko asekurować go. Mecz nie był zły, o wyniku głównie zadecydowały aspekty poza sportowe czyli niekompetentne działania zarządu, a takie sytuacje jak faul w polu karnym czy niewykorzystane setki zdarzają się. Zabrakło tylko jakości, jakości która pozwoliłaby zablokować pewne sektory w defensywie, oraz pozwoliłaby mocniej i skuteczniej docisnąć uporczywie broniącego się rywala w ataku pozycyjnym. No i bez jakościowej ławki rezerwowych trudno oczekiwać na cuda. Ten sezon został przegrany w gabinetach prezesów, a nie na boisku. Niestety.”

Autor wpisu: ryszbar do newsa: Filip Marchwiński z nowym kontraktem

„Gratuluję decyzji zarówno Lechowi jak i Marchwińskiemu. To dobra decyzja dla wszystkich, również dla nas. @klio82 ubiór Marchewy wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Co by nie mówić to jest duże wydarzenie w życiu człowieka i strój i otoczka świadczą o tym kto jak podchodzi do sprawy. Oczywiście mógłby być w dresie z treningu czy zwykłej koszuli ale tym by nam nic specjalnego nie przekazał. Natomiast garnitur czy smoking /nie pamiętam już co tam miał na sobie/ mówi o szacunku dla Lecha, kibiców i o jego skromności a jednocześnie wiemy, że to dla tego młodego chłopaka duże wydarzenie w życiu. Może zrobił to z własnej inicjatywy, może za podpowiedzią agencji menadżerskiej – nie ważne. Przekaz dla nas jest jasny. Teraz czas na większą ilość minut bo brak ogrania widać gołym okiem. Sytuacja kadrowa każe uważać, że będzie miał ich zdecydowanie więcej niż w ubiegłym roku. Ciekawi mnie jego rywalizacja o miejsce na boisku bo zarówno Julek, Kuba jak i Ramirez będą również walczyć o plac. A przecież ma wrócić Amaral.”

Autor wpisu: Bart do newsa: Śmietnik Kibica

„Dalej mam ochotę wypłacić Bakerowi luja ogłuszacza za te eksperymenty w rewanżu ze Stiliciem w ataku i Rudnevsem na skrzydle. Braga była do przejścia i bez tych kombinacji pewnie byśmy ich przeszli. W ogóle, w tamtym sezoni Lech mógł w Lidze Europy zajść dużo dalej. Arboleda był wtedy obrońcą klasy europejskiej, Rudnevs strzelał jak opętany, talent Stilicia błyszczał jak nigdy, był Krivets ściągnięty prosto z Ligi Mistrzów. Sądzę że w zasięgu Lecha był nawet finał Ligi Europy. Jak można było tak spierdolić taki potencjał. Lech miał u stóp Europę i zamiast otworzyć drzwi i się ładnie przywitać, zdecydowano się zawrócić i olać wieloletnią budowę naprawdę silnego zespołu.”

Autor wpisu: piotrx do newsa: Wypowiedzi treneró po meczu:

„Ja nie mam żadnych oczekiwań jeśli chodzi o tą drużynę. Oglądam z przyzwyczajenia, z obojętnością i absolutnie bez najmniejszego wqrwienia czy radochy. Emocje? A co to takiego? Jednego czego chyba w końcu wszyscy musimy się oduczyć to pisanie o „zarządzie ” w kontekście że coś powinni albo czego nie powinni. Zarząd to grupa ludzi którzy czymś zarządzają, na czymś się znają, mają doświadczenie, uznanie i szacunek, widać jakieś efekty ich pracy, podkreślam słowo „pracy”. Zostali wybrani, bo są do tego predysponowani, dają jakąś podstawę do tego, aby liczyć na sukces. W przypadku Lecha nie ma czegoś takiego. Tych dwóch oderwanych od rzeczywistości parodystów to kpina. Lechem nikt nie zarządza. Więc dopóki trwamy z tymi nieudacznikami na najwyższych stołkach przestańmy mówić o jakichkolwiek oczekiwaniach bo wychodzimy sami na idiotów. W myśl zasady, że tylko idiota oczekuje innych rezultatów, robiąc ciągle to samo. Wydaje mi się, że już nie warto pisać o tym, że czegoś znów nie zrobili, nie dopilnowali, coś zjebali. To jest tak oczywiste, że szkoda strzępić klawiatury. Przykre ale prawdziwe. Lech nie osiągnie nic do czasu kiedy w jego jakichkolwiek strukturach widnieje nazwisko Piotr Rutkowski. Gość, który gdyby nie bogaty ojciec byłby nikim (kurwa tak pisze jakby dziś byłby kimś ;P). Jednorazowe podrygi, zbiegi okoliczności, przypadki zdarzają się najgłupszym i tylko w tych kategoriach należy traktować „sukcesy” Kolejorza pod rządami tego dżentelmena. Nie będzie drogi do sukcesu, nie będzie żadnej budowy Lecha, planów na przyszłość tak jak nigdy nie było planu 2020. Naiwnie daliśmy zrobić się w chuja i niektórzy dalej to robią. Nie ma i nie będzie nic oprócz przeciętności w słabej lidze. Tak jak napisał Siódmy Majster, jedyne co jest pewne to huśtawka nastrojów. Raz do przodu, raz remisik, raz w ryj. Ot życie na Bułgarskiej. Spokojnej nocy.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Cracovią

„Generalnie mam nadzieję, że przyjdzie do nas napastnik o większej mobilności i dynamice który wykorzysta prostopadłe piłki a nie tylko strzeli z 6 metrów jak działo stacjonarne przy takim układzie lepiej dać Tibe na 10 który takie piłki zagra a i też kiwką minie zawodników broniących ponieważ na 8 to on się marnuje i jednocześnie środek pola, który tworzy z Muharem jest mało dynamiczny co przeciwnik wykorzystuje. Puchacz na lewą obronę Jóżwiak na lewą pomoc Ramirez prawa pomoc jakiś szybki napastnik o podobnej charakterystyce co Tomczyk tylko mniej drewniany i na pozycję numer 8 ściągnać kogoś szybszego do pressingu. Co do meczu dzisiejszego mogliśmy wygrać a przegraliśmy bardzo ważne spotkanie żeby liczyć się w walce o podium musimy ograć Lechię za tydzień bo zrobi się średnio. Co do ocen Ramirez niewidoczny słabe zawody w jego wykonaniu.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Na chłodno: Standard

„Puchary? Jakie puchary? Ta kadra jest słaba, brakuje jakości, są braki, a latem będzie jeszcze słabsza, bo odejdzie najlepszy strzelec w drużynie i kto wie, czy nie ktoś jeszcze? Możemy wygrywać z innymi średniakami, ale gdy przyjdzie mecz z drużyną z górnej ósemki lub z czołówki, to jest zawsze strata punktów, a zwykle porażka. Według mnie 4 miejsce i finał PP to realny cel tej drużyny. No, może gdy zepną tyłki, to uda im się wygrać nawet PP, ale to już będzie szczyt możliwości tej kadry. Nawet, jeśli czy poprzez PP czy ligę uda się zająć miejsce dające prawo gry w kwalifikacjach do LE, to nasz klub do fazy grupowej nie awansuje. Tu nie ma nawet o czym mówić – słaba kadra, zarząd nie nastawiony na sukces sportowy, a jedynie na sprzedaż piłkarzy, głównie wychowanków. Nic się nie zmieniło od maja 2018 i nie zmieni. Jest coraz gorzej. 5 miejsce to i tak bardzo, bardzo dobre miejsce w tabeli w obecnej sytuacji. Niestety jesteśmy tylko ligowym średniakiem i tak już będzie przez długi czas, dopóki nie nadejdą jakieś zmiany. Tylko kiedy one nadejdą?”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. 100h2o pisze:

    @Grimmy – się tak zastanawiam czy słowo „talent” pasuje do Kownackiego. Tak, zaczął super strzelając ( bodajże miał 15 lat) w 2 meczach jakiejś „U” Niemcom (rówieśnikom) 5 bramek. I….. zaczął się rozmieniać. Byłby takim super talentem gdyby mimo „wody sodowej” i towarzystwa Teodorczyka robił postępy. Jakoś nie „szedł do przodu”. Pierwszym sygnałem że coś nie gra była niezrealizowana #dychakownasia. A dla super napadziora 10 bramek w tej słabej lidze to minimum, minimum. Potem Sampdoria „gdzie się nie poznali” i teraz (przed kontuzją) pokazał się jako jeden z NAJGORSZYCH piłkarzy Bundesligi ! To jest talent? „Na papierze dziennikarzyn” jak widać, bo i będąc w kadrze jakoś nie zabłysnął ( mówię o ME u-21 – Michniewicza). Sorry ale zabawne jest to „bodajże największy talent Akademii”.No i wybacz – 3,5 Mln € za młodego „super napadziora” ( bo tyle skasował Lech) to tak średnio dzisiaj świadczy o tej widocznej wielkości Kownasia.