Komunikaty Lecha i Lechii po niedzielnym meczu

W niedzielę mecz Lecha Poznań z Lechią Gdańsk został przerwany na kilkanaście minut, a obie drużyny udały się w tym czasie do szatni. Powodem przerwania spotkania po 60 minucie były rzucane race z sektora kibiców gości na sektory kibiców Kolejorza oraz na murawę po tym jak fanatycy Lecha Poznań przejęli oprawę lechistów, przenieśli ją do Kotła a na końcu spalili.

W poniedziałek, 24 lutego zarówno Lech Poznań jak i Lechia Gdańsk wydały w sprawie niedzielnych zajść stosowne komunikaty. Poniżej znajduje się treść obu pism.Komunikat Lecha Poznań:

„Mecze Lecha Poznań to emocje na boisku, a także zabawa na trybunach. W niedzielny wieczór podczas spotkania Kolejorza z Lechią Gdańsk na stadionie przy Bułgarskiej doszło jednak do skandalicznego zachowania kibiców gości. Rzucali oni race w stronę znajdujących się na trybunie im. Białasa sektorów zajmowanych przez fanów gospodarzy, wśród których znajdowało się wiele rodzin z dziećmi. To stanowiło zagrożenie ich bezpieczeństwa. Nie było, nie ma i nie będzie z naszej strony tolerancji dla takich ekscesów, które nie mają nic wspólnego ze sportową rywalizacją.

Jako klub dokładamy wszelkich starań, żeby Stadion Poznań był bezpieczny. Współpracujemy z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem, a także lokalnymi służbami, żeby kibice pojawiający się na trybunach czuli się komfortowo. I nie mamy wątpliwości, że tak właśnie jest, ponieważ takie incydenty, jak w niedzielny wieczór, mają miejsce bardzo rzadko. Chcemy jednak eliminować patologiczne zachowania, więc jako klub podjęliśmy decyzję o wydaniu dwuletniego zakazu stadionowego dla zorganizowanych grup kibiców Lechii Gdańsk. Zakaz obowiązuje na wszystkich meczach, których organizatorem jest Kolejorz. Ponadto trzy najbliższe spotkania w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy, które odbędą się na stadionie w Poznaniu, zostaną przeprowadzone bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości. Dodajmy również, że wobec osób zidentyfikowanych podczas zakłócenia imprezy masowej zostaną wyciągnięte konsekwencje na podstawie obowiązujących przepisów prawa i regulaminów wewnętrznych.

Jednocześnie chcemy przekazać informację kibicom Lecha, którzy zasiedli w niedzielę na trybunie im. Białasa. Dla nich wszystkich przygotowaliśmy darmowe wejściówki na najbliższy mecz, jaki rozegramy w Poznaniu – z Górnikiem Zabrze we wtorek (3 marca) o godzinie 18:00. Z kolei posiadacze karnetów na te sektory mogą zaprosić dodatkową osobę na starcie z zabrzanami. Bilety do wykorzystania pojawią się od środy (26 lutego) na kontach kibiców w systemie biletowym. W ten sposób chcemy zrekompensować fanom niedogodności, z jakimi musieli zmagać się podczas rywalizacji z Lechią Gdańsk.”


null
nullKomunikat Lechii Gdańsk:

„Lechia Gdańsk stanowczo potępia zachowanie kibiców, do jakiego doszło w Poznaniu podczas meczu z Lechem. Sytuacja, do jakiej doprowadziły osoby zajmujące miejsca wśród naszych fanów była niedopuszczalna, gdyż zagrażała bezpieczeństwu innych osób przebywających na stadionie.

Klub deklaruje pełną współpracę z Komisją Ligi w zakresie postępowania dyscyplinarnego. Jednocześnie upominamy naszych kibiców wspierających drużynę w meczach wyjazdowych – jakiekolwiek zachowania mogące stanowić zagrożenie na stadionie, są nieakceptowalne oraz narażają klub na odpowiedzialność i poważne konsekwencje.”


null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 38

 1. endrjiu pisze:

  Rozumiem zakaz dla Lechii. Ale ukaranie kibiców gości banem na kolejne 3 spotkania jest totalną głupotą!
  Debilizm! Wojewoda pięknie umył ręce wyręczając się klubem!

 2. Niebieski77 pisze:

  Górnik, szmata i Pogoń te trzy ekipy zawitają do Poznania i coś mi się wydaje że klub celowo zaproponował takie rozwiązanie mają święty spokój i mniej na ochronę pójdzie

 3. J5 pisze:

  I atmosfery meczowej nie ma

 4. slavus pisze:

  Pięknie. Proponuję oprócz kibiców z Zabrza ukarać jeszcze proboszcza pobliskiej parafii i burmistrza Zakopanego

 5. Pawel68 pisze:

  Co za debilizm!Pięknie sobie umyli rączki i myślą że na szmatę docisną dodatkowe 5 tysięcy bez stref buforowych…Ale jak zwykle od 2 lat mnie nie muszą karać!

  • Erwin pisze:

   Moim zdaniem to raczej więcej wiary zdecyduje jednak nie przychodzić na mecz ze szmatą, spotkanie z udziałem gości to większe emocje i można sobie „pozdrawiać” zespół przyjezdny obecny na stadionie, wielu kibiców (pewnie Januszy) na pewno motywuje to dodatkowo i patrząc na kiepską frekwencje, nie jest to dobra wiadomość.

 6. DAMGOR84 pisze:

  Zakaz wyjazdowy dla wszystkich drużyn do końca sezonu. Jak już szaleć, to na całego.

 7. Grimmy pisze:

  A wystarczyłoby zamontować siatkę ochronną odgradzającą sektor kibiców gości od murawy i przylegających sektorów. Taka sama jak jest na Arce. I po kłopocie. Może PZPN powinien wprowadzić taki zapis jako jeden z wymogów licencyjnych? Niestety bydło stadionowe co chwilę udowadnia, że nie można ich traktować jak zwyczajnych ludzi.

 8. Rafik pisze:

  Dziwna decyzja! Karać innych kibiców! Za co?

  • El Companero pisze:

   nie za co, tylko po co. Po to, żeby ludzie z dziećmi czuli się bezpiecznie. Przecież do nas na mecze kółko różańcowe nie przyjeżdża z w-wy, tylko sami kryminaliści.

   • bladixon pisze:

    Zabierać dzieci na mecz podczas którego kilkanaście tysięcy ludzi chóralnie wykrzykuje co 3 minuty słowa na k… i ch…? Nie, dziękuję. Bezpiecznie to ja się czuję kiedy moje dziecko przebywa z dala od patologii.

 9. inowroclawianin pisze:

  Czyli legły, paprykarzy i Górnika nie będzie. Rutkom pewnie na rękę, że nie będzie legły, bo wtedy teoretycznie wieksza szansa na wygraną z nimi.

 10. inowroclawianin pisze:

  Wiadomo dlaczego nie ma wyjazdu do Białegostoku i do Krakowa?

 11. Ekstralijczyk pisze:

  Kara dla Lechii ok.

  No, ale niewpuszczenie kibiców trzech rywali najbliższych w Poznaniu to całkowicie bez logiczna sprawa.

 12. Erwin pisze:

  Rozumiem karę dla „kibiców” Lechii, ale dlaczego dostało się kibicom innych drużyn nie uczestniczących w zajściu ? Jakaś dziwna pokazówa i pewnie oficjalne stanowisko klubu to wymysł wojewody.

 13. Pawel68 pisze:

  Ja już wiem o co chodziło naszym właścicielom.Oni po prostu martwią się już na zapas naszym zdrowiem!Po prostu nie chcą roznosić koronowirusa którego oficjalnie w Polsce nie ma!Ale oni już asekuracyjnie nas zabezpieczają!Brawo i dzięki dla dzielnego Piotra!

 14. El Companero pisze:

  nooo, jestem pod wrażeniem , od dawna popierałem szlaban dla kiboli tych klubów, które przyjeżdżają tu tylko na rozróby a nie na mecz. A te darmowe wejściówki to miły geścik, aczkolwiek myślę, że to trochę podpucha i próba wykorzystania kibiców do swoich celów, koniunktura musi rosnąć. P.S. ale będzie skowyt u tęczowych, gdy dowiedzą się o tym, że tu nie przyjadą. Zresztą oni zawsze przyjeżdżają do Poznania tylko po to, żeby demolować kible na stadionie. Będzie więcej wolnych miejsc na czwórce dla wielkopolskich fanów, bo te buforowe sektory to zabierały zawsze połowę trybuny.

 15. kacu.red pisze:

  Nie ma to jak derby Polski bez kibiców gości.. kino

 16. Didavi pisze:

  Mam nadzieję, że pomimo tej głupiej decyzji (jeżeli zostanie podtrzymana) to kibiców Górnika jednak na zakazie ugościmy, tak jak oni nas wielokrotnie! Przypominam sobie, że nawet jak mieli tylko jedną, tą starą trybunę, która została, a reszta była w budowie i był zakaz wpuszczania wyjazdowiczów, to nas chyba jedynych ugościli. Z tego co pamiętam, nawet doping był wtedy tak zorganizowany, że jedni drugim nie przeszkadzali. Nie jestem fanem zgód, ale kibiców Górnika szanuje mocno. Ludzie z honorem. Mocna grupa wyjazdowa, zawsze dobry doping.

 17. tolep pisze:

  na trzy mecze to powinno się zamknąć trybunę II za prowokację.

 18. 07 pisze:

  Powiem tak – oglądając te sceny podczas meczu pomyślałem sobie o biznesie o tym dlaczego nie chcą zainwestować w futbol w Polsce. Lata płyną, a w tym temacie nic się nie zmienia. Jak patologia była tak trwa. Ogólnie jestem za racami, ale w sposób następujący – odpalam, robimy show i po akcji zostawiam wypaloną racę na betonie przed swoimi nogami. Przyjdą służby posprzątają. Easy. Jednak u Nas nadal mamy do czynienia z patologią na trybunach. Nic nie usprawiedliwia zachowania kibiców Lechii. Na trybunach pomijając mężczyzn były kobiety oraz dzieci. Dla mnie tyło to zagrożenie życia, a na pewno zdrowia. I taki zarzut powinni dostać Ci którzy rzucali race z sektoru gości. Ze strony Lecha również doszło do uchybienia, bo każdy kibic przed wejściem na stadion jest sprawdzany przez ochronę. To co ? Skąd kibice Lechii wzięli race? Spadły z dachu stadionu? W tym temacie proponuję zorganizować okrągły stół przy którym usiądą przedstawiciele klubu, Policji, kibiców, związku, aby ustalić w końcu zasady do których wszyscy będą się stosowali, bo na dziś jest to w myśl słów jednego dzieci resortowych – ”róbcie co chcecie”….

  • inowroclawianin pisze:

   Nie masz racji. W Niemczech inwestują więcej, a racami i tak się rzucają, wbiegają na murawy itd i to w Bundeslidze. W Grecji też trochę większa kasa, a też strzelają rakietnicami. We Włoszech też potrafią zadymic. Jedynie w Anglii biją się tylko poza stadionami. We Francji też potrafią nadymic. W tamtych ligach kluby wydają dużo większą kasę niż w Polsce.

  • arek z Debca pisze:

   07, ty to naprawdę nie widziałeś patologii na meczach w innych krajach europejskich.

 19. arek z Debca pisze:

  Głupota naszego zarządu nie zna granic. Kibice Górnika Zabrze, z którymi Lech żyje w nieoficjalnej zgodzie dostali bana!

Dodaj komentarz