Znany dokładny termin losowania par 1/2 Pucharu Polski

W środę, 26 lutego Polski Związek Piłki Nożnej ustalił dokładny termin losowania par 1/2 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2019/2020. Ta informacja dotyczy 8 klubów biorących udział w ćwierćfinale w tym także Lecha Poznań, który dotarł do tej fazy pierwszy raz od rozgrywek 2016/2017 w których wystąpił w finale.Losowanie par półfinału Pucharu Polski odbędzie się w piątek, 20 marca, o godzinie 12:00 w siedzibie PZPN-u w Warszawie. Spotkania 1/2 finału zostaną rozegrane 7-9 kwietnia. Jeśli Kolejorz przejdzie Stal Mielec wtedy ponownie zagra na wyjeździe, gdy wylosuje rywala z niższej ligi. W razie awansu do półfinału i trafienia na kogoś z Ekstraklasy wówczas gospodarzem będzie pierwszy wylosowany klub.

Terminarz 1/4 Pucharu Polski 2019/2020:

Wtorek, 10 marca

GKS Tychy – Cracovia Kraków (18:00)

Środa, 11 marca

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (18:00)

Wtorek, 17 marca

Stal Mielec – Lech Poznań (18:00)

Środa, 18 marca

Miedź Legnica – Legia Warszawa (18:00)Przypomnijmy, że Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił już w styczniu harmonogram sprzedaży biletów i ceny wejściówek na tegoroczny finał Pucharu Polski. Znana jest także dokładna data rozpoczęcia tegorocznego finału. Finał Pucharu Polski 2020 odbędzie się tradycyjnie 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku 2 maja wypada w sobotę w trakcie kolejki ligowej. Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Ekstraklasą SA już wcześniej zapowiedział, że tego dnia nie odbędzie się żaden ligowy mecz. Ekstraklasowicze będą grać w piątek oraz w niedzielę, a finaliści spotkanie w ramach 34. kolejki zaliczą przed lub już po decydującym meczu o Puchar Polski 2019/2020.

Sprzedaż wejściówek na finał Pucharu Polski ruszy we wtorek, 7 kwietnia, czyli jeszcze przed rozegraniem półfinałów. PZPN nie poinformował, gdzie będzie trwała sprzedaż. W poprzednim roku bilety na sektory neutralne były dostępne na stronie należącej do Polskiego Związki Piłki Nożnej, a wcześniej na witrynie zajmującej się dystrybucją wejściówek na różne imprezy. Bilety na sektory neutralne będą w tym roku kosztowały 40 zł, natomiast te dla kibiców finalistów za bramkami 30 zł, zatem ceny w porównaniu z finałem 2019 w którym Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok nie uległy zmianie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <