Wielki niedosyt. Jagiellonia – Lech 1:1

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Słonecznej 1 w Białymstoku, początek meczu 24. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Jagiellonii Białystok a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Jagiellonia – Lech (28.02.2020):

1 min. – Pierwsza akcja Jagiellonii. Dośrodkowanie z lewej strony, celny strzał Puljicia wyłapał Van der Hart.
3 min. – Odpowiedź Lecha. Do prostopadłego podania Tiby niestety nie zdążył Puchacz.
7 min. – Dobra interwencja Satki po kontrze Makuszewskiego.
10 min. – Trzy rzuty rożne dla Jagiellonii. Wszystkie zmarnowane.
15 min. – Wyrównany pierwszy kwadrans. Obie ekipy stawiają na atak.

17 min. – Gospodarze grają bardzo agresywnie. Już 2 piłkarzy zarobiło po kartce.

24 min. – Niepewna interwencja Van der Harta po rzucie wolnym Pospisila. Niewiele brakowało do gola.
25 min. – Van der Hart naprawia swój błąd łapiąc główkę Arsenicia po główce z rzutu rożnego.
27 min. – Dobry rajd Kamińskiego na prawej stronie zakończony wywalczeniem rzutu rożnego.
30 min. – Rogne się posypał. Musi zejść.

33 min. – Bardzo groźne zderzenie Węglarza z Puchaczem.
40 min. – Niewiele się dzieje. Jagiellonia przejmuje kontrolę, Lech nic nie gra.
41 min. – Bombę Borysiuka z daleka sparował Van der Hart.
41 min. – 1:0 dla Jagiellonii. Rzut rożny, strzał Puljicia broni jeszcze bramkarz, ale wobec dobitki Tiru był już bez radny.
44 min. – Bomba Puchacza zatrzymała się na poprzeczce!
45 min. – Do przerwy 0:1. Z taką grą jak do tej pory nie ma żadnych szans na 3 oczka.

46 min. – GOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Świetna akcja Lecha, podanie do Jóźwiaka na lewą flankę, pierwszy celny strzał i mamy bramkę!
48 min. – A jednak nie ma bramki. VAR stwierdził inaczej.
48 min. – Kolejna akcja Lecha, tym razem prawą stroną, sędzia dyktuje rzut karny po faulu na Puchaczu, po chwili go anuluje. Cyrk.
50 min. – 2 minuty, 2 decyzje sędziego na niekorzyść Lecha. Zobaczymy, jak jego decyzje podziałają na poznaniaków.
55 min. – Dobre podanie Ramireza do Gytkjaera. Duńczyk wygrał walkę o piłkę, ale trafił tylko w Węglarza.
57 min. – Romanchuk trafił w słupek!

63 min. – W KOŃCU!!! 1:1! Po strzale Modera z daleka błąd popełnił Węglarz, który nie poradził sobie z tym uderzeniem.
65 min. – Mecz stał się bardzo otwarty. Idzie cios za cios. Lech zaczął grać szybciej.
72 min. – Coraz mniej jest taktyki, a coraz więcej walki i szybkiej gry. To spotkanie może się podobać.
72 min. – Niecelny strzał Romanchuka z powietrza.
74 min. – Kontra Puchacza, podanie do Gytkjaera, który marnuje kolejną szansę.

76 min. – Gytkjaer marnuje doskonałe podanie od Kamińskiego! Dostawił nogę, nie trafił na pustą bramkę…
77 min. – Tym razem płaski strzał Ramireza wyłapał Węglarz.
78 min. – Co on dziś wyrabia?! Gytkjaer w sytuacji 1 na 1 znów nie trafił.
85 min. – Ostatnie minuty zdecydowanie dla Lecha.
90 min. – Pogramy jeszcze aż 7 minut.
90+3 min. – Ajj! Poczarował w polu karnym Ramirez, ale podał źle.
90+4 min. – Fatalny błąd Kamińskiego naprawił jeden z obrońców.
90+6 min. – A teraz Tibaaaa… niepilnowany po rzucie rożnym zmarnował kapitalną okazję. Lech powinien już dawno prowadzić.
90+7 min. – Jeszcze Van der Hart broni uderzenie Camary!

24. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, piątek, 28 lutego, godz. 20:30
Jagiellonia Białystok – KKS Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 41.Tiru – 62.Moder

Asysty: 1:1 – Ramirez

Żółte kartki: Arsenić, Romanchuk, Borysiuk – Puchacz, Tiba, Moder

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 6886

Jagiellonia: Węglarz – Kadlec, Tiru, Runje, Arsenić – Romanchuk, Borysiuk – Makuszewski (67.Camara), Pospisil, Mystkowski (68.Wdowik) – Puljić (75.Imaz).

Rezerwowi: Gostomski, Szymonowicz, Wdowik, Wójcicki, Struski, Toporkiewicz, Camara, Prikryl, Imaz.

Lech: Van der Hart – Kamiński, Satka, Rogne (31.Crnomarković), Kostevych – Muhar (60.Moder), Tiba – Jóźwiak, Ramirez, Puchacz (77.Marchwiński) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański, Butko, Crnomarković, Moder, Letniowski, Marchwiński, Zhamaletdinov.