Coraz lepiej! Lech – Górnik 4:1

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 25. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Górnika Zabrze. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:33 – Dzień dobry z Bułgarskiej na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo. Dziś Lech może przekroczyć granicę 40 punktów w sezonie i być może wskoczy nawet na podium po tej kolejce. Pierwszym warunkiem jest wygrana nad Górnikiem.

16:35 – Poniżej od paru minut znajduje się skład Lecha. Debiut Butko, Kamiński do przodu w miejsce Puchacza.

16:40 – Ze względu na ponownie ulewę podczas meczu przy Bułgarskiej obie drużyny odbyły bardzo krótki spacer po murawie. Część zawodników nawet nie wyszło z tunelu.

16:42 – Górnik od paru minut gotowy już do rozgrzewki. Elementy rozłożone.

16:42 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Kamiński.

16:45 – Godzinę i kwadrans przed meczem na trybunach w porywach z kilkadziesiąt osób.

17:00 – Przez godzinę 18:00 i taką pogodę może być dzisiaj ciężko uzbierać nawet 8 tysięcy. Niestety nie można było tego meczu zrobić o 20:30 przez transmisję na Canal+ Sport Derbów Krakowa.

17:05 – Poniżej jeszcze skład Górnika. Angulo na ławce.

17:12 – Kibiców powitał właśnie spiker. A na murawie pojawili się bramkarze Lecha.

17:21 – Poznaniacy w komplecie na rozgrzewce.

17:40 – Mimo niezłej gry na starcie wiosny Lech ma na razie 1 punkt mniej niż po 24 kolejkach w zeszłym sezonie. Rok temu w 25. kolejce przegrał w Legnicy, dziś taki wynik ciężko sobie wyobrazić.

17:46 – Rozgrzewka zakończona. Do meczu kwadrans, Lech ostatni raz wygrał z Górnikiem w 30. kolejce sezonu 2017/2018 triumfując wtedy 3:1. Wówczas na trybunach zasiadło ponad 30 tysięcy ludzi, Kolejorz po sezonie zasadniczym był liderem.

17:48 – Spiker czyta składy. Na stadionie delikatnie pisząc – pustki.

17:58 – Hymn odśpiewany, obie drużyny już na boisku. Górnik na czarno.

1 min. – Pierwsza akcja Kamińskiego zakończona złym podaniem w pole karne.
4 min. – 1:0! GOOOOL! Akcja Lecha z prawej na lewą stronę, strzał Kostevycha został jeszcze wybroniony, ale wobec dobitki Ramireza z kilku metrów bramkarz nie miał już szans!
6 min. – Groźny rzut wolny Lecha. Ostatecznie piłka w rekach bramkarza.
10 min. – Lech ma bardzo dużą przewagę. Co chwile atakuje skrzydłami.
11 min. – Kontra Górnika zakończona minimalnie niecelną bombą Manneha z daleka.

14 min. – Błąd w wyprowadzeniu piłki, próba przelobowania Van der Harta przez Jimeneza na szczęście zła.

16 min. – Groźna wrzutka Kostecycha z lewej strony. Niestety nikt nie zamknął akcji.
19 min. – Zła główka Gytkjaera po mocnym dośrodkowaniu Kostevycha.
27 min. – Płaski strzał Ramireza wyłapał Chudy.
27 min. – Lech w pełni kontroluje przebieg meczu. W dodatku gra bardzo dynamicznie z przodu.
28 min, – Uffff. A teraz było niebezpiecznie po tym jak Butko nie zablokował dośrodkowania z lewej strony i Kostevych źle pokrył rywala.
30 min. – A teraz zablokowany strzał Kamińskiego z około 15 metrów!

31 min. – Po błędzie obrony Lecha pada gol dla Górnika, ale był spalony.
33 min. – Znów było groźnie po szybkiej akcji Górnika. Tym razem uderzał Jirka.
35 min. – 1:1. Górnik wykorzystuje okres przewagi zdobywając bramkę. Mocno pogubiła się cała obrona Lecha łatwo gubiąc krycie.
40 min. – Górnik z upływem meczu gra coraz lepiej. Lechici momentami maja duże problemy. Nie mają już boiskowej kontroli.
43 min. – Świetna akcja Lecha lewą stroną zakończona obronionym strzałem Jóźwiaka przez Chudego.
45 min. – A teraz kapitana interwencja Van der Harta po uderzeniu z rzutu wolnego. Zrehabilitował się za gola.
45+1 min. – Do przerwy 1:1. Do 27 minuty Lech przeważał, później mecz się wyrównał.

48 min. – Kapitalna piłka do Gytkjaera, ten uciekł obrońcy i oddał niezły strzał obroniony jednak przez Chudego.
51 min. – Na razie bardzo ciekawy początek II polowy. Górnik często gra długą piłką.
54 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Jóźwiak! Efektowny strzał zza pola karnego, piłka w długi róg, 2:1!
57 min. – Kolejna fajna akcja, Chudy w ostatniej chwili zatrzymał uderzenie Ramireza!

64 min. – Dobre minuty za Lechem. Gra jest szybka i ładna da oka.
65 min. – Dwa groźne wstrzelenia piłki przez zabrzan. Van der Hart miał problemy.
66 min. – Groźny wolej przeciwnika po dośrodkowaniu z rożnego.
73 min. – Efektowny, dynamiczny rajd Jóźwiaka zakończony wywalczeniem wolnego z którego do siatki nie trafił Moder.

81 mun. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 3:1! Prostopadłe podanie do Gytkjaera, który w trudnej sytuacji i z ostrego kąta zdobywa gola ładna podcinką!
84 min. – Indywidualna akcja Jóźwiaka zakończona złym strzałem.
85 min. – 4:1! Gytkjaer wyszedł sam na sam, minął bramkarza i dobija zabrzan! Brawo GYT!
90 min. – Jeszcze 2 minuty.