Wolny poniedziałek i intensywny okres

Piłkarze Lecha Poznań po jednym dniu wolnego wracają dziś do zajęć i rozpoczynają przygotowania do najbliższego spotkania z Legią Warszawa. Kolejorz przygotowując się do starcia z obecnym liderem PKO Ekstraklasy będzie trenował tak naprawdę pod dwa mecze, które dzieli bardzo mało czasu. Do przerwy na kadrę „niebiesko-białych” czeka niezwykle intensywny okres.Podopieczni Dariusza Żurawia po konfrontacji w Krakowie otrzymali wolny poniedziałek. Dziś lechici wrócą do treningów i do sobotniego spotkania z Legią Warszawa odbędą łącznie cztery jednostki treningowe. Poznaniacy do soboty będą ćwiczyć raz na dobę. Ze względu na zagrożenie koronawirusem klub zamknął wszystkie aktywności medialne odwołując także piątkową konferencję prasową.

W tym tygodniu do pełnych zajęć po urazie kolana ma już wrócić Thomas Rogne nieobecny w ostatnich dwóch meczach. Coraz lepiej czuje się Paweł Tomczyk, który w sobotę jeszcze nie zagra podobnie jak przechodzący rehabilitację po zabiegu kolana Robert Gumny wyłączony z występów do końca sezonu. Już w Krakowie obecny na trybunach był za to Jakub Kamiński mający ostatnio wolne ze względu na problemy rodzinne.

Sobota będzie intensywnym dniem nie tylko dla zawodników, którzy wystąpią od początku w meczu z Legią Warszawa (start o 20:00). Wcześniej o 12:00 we Wronkach rezerwy powalczą w II-lidze z Garbarnią Kraków. Na to spotkanie zostaną oddelegowani piłkarze trenujący na co dzień z pierwszą drużyną, którzy nie załapią się 14 marca do kadry meczowej na bój z „Wojskowymi”.

Warto przypomnieć, że zagrożeni pauzą przed klasykiem polskiej ligi są Djordje Crnomarković, Jakub Moder, Thomas Rogne oraz Kamil Jóźwiak. Zaledwie 3 dni po tym meczu na odległym Podkarpaciu ekipa Kolejorza powalczy o półfinał Pucharu Polski, dlatego w tym tygodniu tak naprawdę przygotowuje się do dwóch spotkań. Pojedynek ze Stalą w Mielcu zostanie rozegrany we wtorek, 10 marca, o godzinie 18:00. Również przy pustych trybunach.Przewidywany skład Lecha na mecz z Legią na ten moment:

Van der Hart – Butko, Satka, Rogne, Kostevych – Muhar, Tiba – Puchacz, Ramirez, Jóźwiak – Gytkjaer.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <