Lech zmienił tryb pracy

Walka z koronawirusem trwająca w całym kraju oraz zawieszenie rozgrywek piłkarskich zmusiła Lecha Poznań do zmiany trybu pracy. Jeszcze w piątek po godzinie 10:00 trener Dariusz Żuraw podczas zamkniętej konferencji prasowej myślał tylko o najbliższym meczu, niecałe 3 godziny później musiał wraz ze swoim sztabem ustalać już indywidualny plan zajęć piłkarzy Kolejorza na najbliższy czas.Zawodnicy Lecha Poznań otrzymali wszystkie wytyczne od klubowego lekarza mając podczas zagrożenia epidemicznego stosować się do zaleceń. Obcokrajowcy są w Polsce, pozostali zawodnicy także zostali w domach dostając indywidualny plan treningowy. Grupowe zajęcia są zawieszone co najmniej do jutra. We wtorek, 17 marca UEFA po spotkaniu z europejskimi federacjami zdecyduje co dalej informując m.in. kiedy mniej więcej piłkarze będą mogli wrócić do rywalizacji.

Ekstraklasa SA podporządkuje się UEFA, a Lech Poznań i inne kluby PKO Ekstraklasy będą musiały podporządkować się spółce zarządzającej polską ligą. Nieco inaczej wygląda obecnie sytuacja innych drużyn Kolejorza takich jak rezerwy czy zespoły U-18, U-17 oraz U-15. Piłkarze z akademii także dostali wolne, wrócili do swoich domów, mają plan indywidualnych zajęć i czekają na sygnał z klubu.

Sam klub KKS Lech Poznań również musiał zmienić plan działania. Co najmniej do 22 marca zawieszony jest główny sklep Kolejorza mieszczący się pod IV trybuną stadionu przy Bułgarskiej. W tym czasie kibice mogą jednak robić zakupy w internetowym sklepie. Ponadto do 22 marca nieczynne są biura Lecha Poznań pod I trybuną. Klub pracuje teraz przeważnie zdalnie, kontakt z pracownikami Kolejorza w tym z poszczególnymi działami możliwy jest jedynie poprzez telefon bądź adresy e-mail.

Niewykluczone, że obecne działania KKS Lech Poznań zostaną wydłużone nawet do kwietnia. Dla samych piłkarzy Kolejorza w tej chwili najważniejszy jest wtorek, 17 marca, decyzje UEFA i późniejsze komunikaty Ekstraklasy SA. Rozgrywkami o Puchar Polski, I czy II-ligi zarządza już Polski Związek Piłki Nożnej.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

 1. Ostu pisze:

  Warto by było gdyby nasi gracze – a zwłaszcza Młodzi – popatrzyli do neta i zobaczyli jak ćwiczy w domu Lewandowski, i z jaką niezwykłą starannością wykonuje każde ćwiczenie i każdy pojedynczy ruch…
  Każdy marzy o karierze Lewego – to niechaj​ zaczną ćwiczyć tak jak on – z dbałością o każdy szczegół – i mieć taką dietę oraz sposób wypoczynku…
  Warto zobaczyć z jakich prostych przyrządów treningowych i obciążników korzysta Lewy…
  Powtarzam to jak mantrę – TYLKO dokładnie ćwiczenia i świadomość mięśniową – jak dane ćwiczenie i sposób jego wykonania będzie oddziaływał na dany mięsień lub grupę mięśni – jest podstawą do PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU każdego sportowca…
  Pewnie, że takie samodzielne ćwiczenie jest trudne – potrzeba sporo motywacji i wynikającego z niej samozaparcia – ale TYLKO tak można osiągać sukcesy…

 2. El Companero pisze:

  zawodnicy powinni sobie kupić do domu rowerki stacjonarne, może bieżnie albo sprzęt do ćwiczeń, koszt 3-5 tysięcy to dla nich pestka. W przyszłości mogą go opchnąć na allegro :)