Top 10 (12-18.03)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Praca trenera wyżej oceniana

„Trener radzi sobie dobrze w obecnej sytuacji i robi co może, widać że bardzo się stara i ma faktycznie pomysł na klub. Mimo widocznego braku co najmniej kilku piłkarzy z lepszą jakością na niektórych pozycjach wyciska z drużyny obecnie chyba maks ich możliwości,a przecież może być zawsze lepiej. Nie byłem zbyt pozytywnie do Żurawia nastawiony, chciałem innego, lepszego trenera, ale muszę przyznać, że jak na razie wykonuje swoją pracę dobrze i oby tak dalej. Ciekawe, jak to będzie wyglądać latem i jak poradzi sobie trener ze stratą czołowych graczy jak np Gytkjaer, bo to też dużo powie o nim. Oczywiście byłoby dużo lepiej, jednak trzeba pamiętać, że mamy beznadziejny zarząd z Piotrusiem na czele, który nie potrafi zwykle wzmocnić drużyny jak należy. Zamiast ułatwić pracę trenerowi, to robią mu tylko pod górkę. W każdym razie życzę mu powodzenia w dalszej pracy i wszystkiego dobrego. Przede wszystkim jak najwięcej spokoju i cierpliwości do zarządu, zwłaszcza Piotrusia…”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Sezon będzie mógł być dokończony do końca czerwca

„Ale to jest forum o piłce, o Lechu, nie o polityce, nie o czymkolwiek innym, więc rozmawiamy, komentujemy obecną sytuację tylko i wyłącznie w kontekście Lecha, Ekstraklasy, piłki w ogóle i tylko w związku z nią. Dlaczego ta dyskusja ma być niby niepoważna? A co mamy robić w wolnym czasie, skoro nie ma meczów, koncertów, imprez, siłowni, wyjazdów, czegokolwiek. Wszystkie plany można wyrzucić do kosza. Sam mam przełożone bilety na 3 koncerty, na które miałem jechać w ciągu miesiąca. Coś trzeba robić, w wolnym czasie. Nie będziemy tutaj panikować, przejmować się problemami kraju, świata, gospodarki czy ludzkości, bo to nie jest do tego miejsce. Tutaj tylko o piłce. Mamy nie rozmawiać o tym co ciekawe, istotne, kluczowe w piłce, o tym co przedefiniuje cały futbol, następne sezony, piłkarską rzeczywistość itd., dlatego, że najważniejsze jest teraz życie i zdrowie ludzi? Oczywistą oczywistością jest, że zdrowie i życie jest najważniejsze, ale czy fakt rozmawiania tutaj dalej o Lechu i piłce sprawi, że sytuacja się pogorszy, komuś coś się stanie. Zachowajmy proporcje i nie przesadzajmy. Nie widzę nic niepoważnego, w tym, że na stronie dotyczącej Lecha i piłki dalej normalnie rozmawiamy o Lechu i piłce. Robimy to tylko w innym kontekście, bo zmieniła się otaczająca nas rzeczywistość. Życie płynie wolniej i zupełnie inaczej niż zwykle, ale toczy się dalej. W domu, w pracy, na portalach społecznościowych teraz też każdy ma być poważny, smucić się i przejmować losem świata, przestać żartować i rozmawiać tylko o wirusie i problemach jaki on wywołuje? No nie! Skoro nie ma meczów to właśnie kalendarz meczów, terminy, co z kontraktami, transferami, pucharami, Euro, tym właśnie się zajmujemy bo to jest ciekawe i ważne. Wszystko inne, niezwiązane z piłką i Lechem naturalnie też jest ważne i na pewno ważniejsze, ale to nas otacza wszędzie, media bombardują nas informacjami, jeżeli chcemy coś sprawdzić, dowiedzieć się, to w kilka sekund wszystko mamy podane na każdym portalu informacyjnym, a tutaj możemy właśnie od tego odskoczyć i skupić się na Lechu i piłce, bo po to i dlatego właśnie tutaj jesteśmy. I koronawirus nie zabije w nas pasji do piłki. A z pasji do piłki i miłości do Lecha tutaj jesteśmy. Niezależnie od tego co się dzieje, dalej o piłce i Lechu myślimy i chcemy o tym gadać, żeby ten czas do grania, szybciej minął. Ale może ja się mylę i jestem niepoważny.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Na chłodno: Zaczekamy i działamy

„A dlaczego mamy nie wchodzić na tę stronę i zapominać o Lechu i piłce? Moim zdaniem ten cały koronawirus jest dużym problem, ale jednak najważniejsze, by nie panikować i zachować spokój. Za jakiś czas wszystko się uspokoi i wróci do normy. Kiedy? Tego nikt nie wie, ale mam nadzieję, że w kwietniu będzie już poprawa sytuacji. A tymczasem chyba warto zająć czymś myśli innym niż koronawirus. Swoją drogą – ciekawe, kiedy wznowią rozgrywki, czy w ogóle wznowią, a jeśli wznowią, to ile zostanie kolejek rozegranych. Ogólnie jestem za tym, by wznowić jednak te rozgrywki i zagrać kilka kolejek, albo nie przyznawać mistrzostwa i anulować rozgrywki. Mam jednak nadzieję, że rozgrywki zostaną wznowione. Może to brzmi banalnie, ale wszystko wróci za jakiś czas do normy i będzie dobrze.”

Autor wpisu: MaPA do newsa: COVID-19 torpeduje futbol

„Ta sytuacja z tym koronawirusem kiedyś się skończy. Na razie są same niewiadome odnośnie sposobu dokończenia rozgrywek ligowych i pucharowych w Europie. To samo z zaplanowanym na ten rok Euro i Olimpiadą. Mnie ciekawi jakie wnioski i czy w ogóle krajowe związki sportowe,europejskie czy światowe są w stanie wypracować jakieś regulaminy czy procedury na wypadek podobnych zdarzeń w przyszłości?. Na dzień dzisiejszy Euro powinno zostać zawieszone lub przeniesione na inny termin.Dzięki pomysłowi rozgrywania Euro 20 w kilku państwach można spodziewać się setek tysięcy zachorowań na koronawirusa poprzez migrację tysięcy kibiców po całej Europie bez żadnej kontroli.Chyba że zostaną zamknięte stadiony i granice państw. Owszem mecze można transmitować w TV bez udziału kibiców ale to tak jakbyśmy przenieśli się w świat kina niemego.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Absurdy PZPN-u mogą poważnie dotknąć Lecha

„Tym którym opłaca się lobbować na korzyść zawieszenia/zakończenia rozgrywek już to robią już się grać nie chce kasa na konto wpadnie jest dobrze. Dopiero 2 miesiące sobie odpoczywali i trenowali w kurortach teraz miesiąc pograli i już najlepiej wolne do lipca i nie trzeba się juz denerwować spadkiem. Ciekawe jakby śpiewali jak by im klub powiedział nie ma granka nie ma sianka zaraz by chcieli grać. Smutny widok stadiony bez kibiców ale raz sponsorzy dają kasę żeby ich było widać w tv Janusz z Grażyną może specjalnie kupili nc+ żeby ekstraklasę oglądać i co teraz dostają wybrakowany towar a nie uważam żeby do rozegrania meczu podstawowych środków bezpieczeństwa nie można było zorganizowac dopóki nie ma przypadków wśród zawodników. Zwykli ludzie muszą zapierdzielać do pracy i nikogo to nie obchodzi i prędzej się zarażą w mpk czy pkp niz zawodnicy jadący autokarem na mecz.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Tam jeszcze się gra

„Trudno skomentować te doniesienia bez informacji na temat tego ile zakażeń jest w danym kraju, choć domniemywać można że co najmniej tyle co w Polsce. Wniosek wysnuć można taki, że nie w każdym kraju rozbudzona jest świadomość Covid 19 tak jak w naszym kraju. Rzeczywiście, Euro warto byłoby przenieść na następny rok, już nawet nie tyle z uwagi na groźbę koronawirusa której ani przez moment nie można lekceważyć, ale i na stopień nieprzygotowania do mistrzostw poszczególnych drużyn, choćby z uwagi na niemożność przeprowadzenia meczów kontrolnych np w nieodległym terminie przerwy na mecze reprezentacji. Byłoby to niezgodne z duchem sportu, a przełożenie Euro dałoby oprócz wymienionych, korzyść dokończenia ligowych i pucharowych kolejek na Starym Kontynencie. Bardzo dotyczyłoby i korzystnie wpłynęło na sytuacje polskich klubów zarówno na szczeblu centralnym jak i regionalnym oraz grającym w ligach juniorskich. Tak samo korzyści wyniosłaby reprezentacja naszego kraju. Wypada życzyć owocnych obrad delegatom oraz władzom europejskiego futbolu.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Sezon będzie mógł być dokończony do końca czerwca

„Rok bez Euro rokiem straconym, ale innego wyjścia z tej sytuacji nie ma. Sezon trzeba dokończyć rozgrywając wszystkie kolejki i Puchar Polski, nawet jeżeli trzeba będzie przez 2 miesiące grać co 3 dni. Oczywiście jeżeli sytuacja pozwoli grać, bez narażania zawodników. Tak czy inaczej, w Kwietniu i tak pewnie mecze bez publiczności, może w Czerwcu wróci normalność. Wariant grania do 30 czerwca jest bardzo optymistyczny, pozwoliłoby to rozpocząć nowy sezon, z maksymalnie tygodniowym poślizgiem, w połowie lipca, a nie na początku. Czasu przed pierwszą rundą pucharów nie będzie wcale, ani na urlopy, ani na przygotowania. Transfery to już powinno się w zasadzie uzgadniać. Kalendarz po tej przerwie będzie niesamowicie wypełniony.”

Autor wpisu: Ostu do newsa: Lech zmienił tryb pracy

„Warto by było gdyby nasi gracze – a zwłaszcza Młodzi – popatrzyli do neta i zobaczyli jak ćwiczy w domu Lewandowski, i z jaką niezwykłą starannością wykonuje każde ćwiczenie i każdy pojedynczy ruch… Każdy marzy o karierze Lewego – to niechaj​ zaczną ćwiczyć tak jak on – z dbałością o każdy szczegół – i mieć taką dietę oraz sposób wypoczynku… Warto zobaczyć z jakich prostych przyrządów treningowych i obciążników korzysta Lewy…
Powtarzam to jak mantrę – TYLKO dokładnie ćwiczenia i świadomość mięśniową – jak dane ćwiczenie i sposób jego wykonania będzie oddziaływał na dany mięsień lub grupę mięśni – jest podstawą do PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU każdego sportowca… Pewnie, że takie samodzielne ćwiczenie jest trudne – potrzeba sporo motywacji i wynikającego z niej samozaparcia – ale TYLKO tak można osiągać sukcesy…”

Autor wpisu: Piasek do newsa: Praca trenera wyżej oceniana

„U trenera Żurawia na przestrzeni miesięcy uwypukla się jedna ogromna zaleta. Podczas konferencji czy wywiadów mówi prosto, do rzeczy i przede wszystkim realnie ocenia rzeczywistość. Jak swój chłop, który twardo stąpa po ziemi. Zestawiając to np. z pierdoleniem Nawałki, to różnica jest kolosalna. Pamiętam, że za czasów tego drugiego często powtarzała się sytuacja, gdy padało konkretne pytanie, a ten krążył gdzieś tam po swojej orbicie. Dziennikarz o „rybie”, a ten o „grzybie”.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Plusy trwającej wiosny

„Największym plusem jest to, że Lech jest na fali wznoszącej, w odróżnieniu od innych zespołów pierwszej szóstki, w tym nawet od Legii. Zwłaszcza Piast, który w szczęśliwych okolicznościach ograł lidera, Cracovia, Śląsk i Pogoń są pogrążone w lekkim kryzysie. Nie wiadomo natomiast jak ta przerwa w rozgrywkach podziała na poszczególne kluby. Brak rytmu meczowego pewnie w jakimś stopniu zaszkodzi wszystkim, zastanowić się zatem można czy Lech nie wytraci impetu, albo czy wytraci go mniej niż rywale. I o ile większe szanse na ogranie Legii Kolejorz miałby gdyby mecz został rozegrany w minioną sobotę, czy może lepszą sytuację zwłaszcza kadrową będzie miał po wznowieniu rozgrywek, to się okaże .Forma wszystkich zespołów pozostanie wielką niewiadomą. My tak jak i cały europejski futbol zależni jesteśmy od pandemii, i tak na prawdę nawet wtorkowe obrady UEFA nie na wiele pomogą. Natomiast sztab szkoleniowy, o ile nie będzie zakażeń w drużynie, może popracować aby jeszcze lepiej przygotować ją do możliwej dalszej części sezonu. To tak jakby zacząć drugie przygotowania do sezonu. Oby udało się szczęśliwie i dobrze popracować.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. 100h2o pisze:

  Nawiązując do postu @Ostu ” o samozaparciu” mam pytanie: czyktoś zna dobry sposób na zaparcia (oprócz lewatywy) ?

  • bombardier pisze:

   Suszone śliwki, maślanka. Z apteki bez recepty płyn Rhelax, płyn lactulosum, płyn mentho-paraffinol,
   czopki glicerynowe, tabletki dulcobis, herbatki typu normosan, laxanta fix, verdin fix.

   • 100h2o pisze:

    dziękuję @bombardier :-). Maślanka nie działa niestety. Słyszałem o mocnej kawie na czczo i popiciu kiszonej kapust zsiadłym mlekiem. Zresztą może to „samozaparcie” jakoś przejdzie. Wiesz, czasem trzeba poczekać. Generalnie sytuacja słaba, ale czasy ciekawe. Mam jednak przekonanie, ( uczy tego historia) że niewiele nauki zostanie wyciągnięte z tego co się dzieje.
    Kluby szybko wyciągną rękę po NASZE pieniądze, bo jak wiesz większość radośnie nie liczy bejmów. Paradoksalnie „granie wychowankami” to fuksiarsko najlepszy pomysł na TEN czas !