Nie do końca uśpiona Ekstraklasa

W ten weekend miną już 2 tygodnie od ostatnich meczów ligowych oraz tydzień od zawieszenia zajęć grupowych w większości klubów PKO Ekstraklasy. Aktualnie wszystkie drużyny ćwiczą indywidualnie, jednak na różne sposoby. Część ekip dostało polecenie pozostania w domach, a zawodnicy paru zespołów mogą w tym czasie wychodzić na świeże powietrze, by odbyć zajęcia biegowe.

Tak jest choćby w Pogoni, która zachęca swoich graczy do odbywania części zajęć na dworze. Legia kupiła swoim zawodnikom rowery stacjonarne, Lech do niedzieli ćwiczy indywidualnie, w Koronie zawodnicy 2 razy na dobę mają sobie mierzyć temperaturę, natomiast Wisła jako pierwsza w lidze przymierza się już do powrotu do zajęć w grupie. Co aktualnie robią ekstraklsowicze i jakie mają plany? O tym więcej poniżej.1. Legia Warszawa

Piłkarze Legii trenują indywidualnie do odwołania w swoich domach. Obcokrajowcy musieli zostać w Warszawie, zawodnicy mają specjalne rozpiski zajęć indywidualnych. Każdy z graczy Legii na trudny czas został zaopatrzony w rower stacjonarny.

2. Piast Gliwice

Zawodnicy Mistrza Polski otrzymali indywidualne rozpiski i czekają na to co wydarzy się w przyszłości. Pracownicy Piasta przerzucili się na pracę domową.

3. Cracovia Kraków

Po zawieszeniu rozgrywek zawodnicy Cracovii otrzymali od Michała Probierza tydzień wolnego, który powoli dobiega końca. Później zostaną podjęte dalsze decyzje. Za to prezes Cracovii już wyliczył, że jego klub może stracić z samych transmisji 4 mln złotych.

4. Śląsk Wrocław

Piłkarze Śląska dostali na razie polecenie siedzenia w domu. Sam Śląsk przyszedł na tryb pracy domowej.

5. Lech Poznań

Zawodnicy Lecha Poznań do niedzieli ćwiczą indywidualnie według rozpiski przekazanej przez trenerów od przygotowania fizycznego. Obcokrajowcy zostali w Polsce.

6. Pogoń Szczecin

Piłkarze Pogoni ćwiczą indywidualnie w domach, ale otrzymali też nakaz treningów na świeżym powietrzu m.in. biegowych. Po zajęciach mają wysyłać dane z odbytych treningów do szkoleniowców.

7. Lechia Gdańsk

Lechiści treningi mają odbywać w domu. Zespół indywidualnie realizuje również zajęcia z przygotowania mentalnego pod okiem klubowego psychologa.

8. Jagiellonia Białystok

Gracze Jagiellonii trenują indywidualnie. Trenerzy nakazali im pozostać w domach i realizować indywidualny plan zajęć.

9. Raków Częstochowa

Zawodnicy Rakowa zostali w domach mając ćwiczyć indywidualnie. Pod koniec tego tygodnia Marek Papszun podejmie decyzję co dalej.

10. Wisła Płock

Piłkarze Wisły Płock przebywają w domach mając ćwiczyć indywidualnie. Każdego dnia rano mają meldować trenerom o stanie swojego zdrowia.

11. Zagłębie Lubin

Zagłębie mimo zawieszenia rozgrywek początkowo trenowało normalnie. Dopiero w poniedziałek piłkarze otrzymali indywidualny plan zajęć.

12. Górnik Zabrze

Górnik jako pierwszy w lidze sprzeciwił się grze w czasie pandemii nie chcąc jechać na mecz do Łodzi. Więcej niż o indywidualnych zajęciach w Zabrzu mówi się o poważnej kontuzji Łukasza Wolsztyńskiego oraz śmierci byłego piłkarza Piotra Jegora.

13. Wisła Kraków

Wisła na razie trenuje indywidualnie i jako pierwsza w lidze przymierza się do zajęć grupowych. Na razie pomysłem Artura Skowronka jest utworzenie grup kilkuosobowych, aby więcej popracować nad szybkością i techniką.

14. Korona Kielce

Koroniarze trenują indywidualnie według rozpiski. Dwa razy dziennie przesyłają trenerom dane na temat temperatury ciała.

15. Arka Gdynia

W Arce zawodnicy codziennie otrzymują plany treningowe do realizacji. Każdy piłkarz został wyposażony w zestaw składający się z paska na klatkę piersiową do pomiaru częstości skurczów serca oraz z zegarka z GPS.

16. ŁKS Łódź

ŁKS we wtorek miał wrócić do zajęć w grupie, ale tak się nie stało. Zawodnicy otrzymali plan indywidualnych treningów, który w piątek zostanie uaktualniony.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. J5 pisze:

  Wreszcie coś ciekawego o zespołach Ekstraklasy. Trochę normalności nie zaszkodzi. Wszystkie drużyny mniej więcej mają te same zajęcia. Pewnie i forma, i zaległości będą na podobnym poziomie. Liczę na kontynuację dobrej formy Kolejorza po epidemii

 2. Grossadmiral pisze:

  Tak przy okazji Filipiak by się mógł wstydzić za wypowiedz że PZPN powinien pomagać bo kase mają

  • Ostu pisze:

   Absolutnie nie…
   PZPN ma obowiązek wspomagać polskie kluby…
   Tak jak UEFA ma obowiązek wspomagać kluby europejskie – w tym polskie…
   Oczywiście że mogą tego nie zrobić – ale za chwilę nie będą miały wpływów gdy kluby zaczną padać jak muchy…
   Jeśli nie zaczniemy grać 15 Maja – a to ostatni „dopuszczalny” przez UEFA termin to wszystko się posypie…

   • Grossadmiral pisze:

    Tak ale na zasadzie porozumień i transparencji a jak to brzmi że jeden z bogatszych Polaków mówi niech nam dają kasę bo mają na zasadzie nam się należy jesteśmy roszczeniowi

 3. 100h2o pisze:

  Trzymajmy się ekonomii. Jest „postój”. W większości firm w takim przypadku urlopy, urlopy bezpłatne rzadko „postojowe” czyli zmniejszony wymiar pensji. „Loczek” powiedział coś oczywistego ” „piłkarze MUSZĄ ponieść ciężar kryzysu”. W końcu to PRACOWNICY związani finansowo z klubem. Zresztą… jak klub im nie płaci mają możliwość „zerwania kontraktu i pójścia za friko” GDZIEŚ. No właśnie gdzie pójdzie np taki Peszko. A jak nigdzie wcześniej ( przez zarazą) nie poszedł to widać że niepotrzebnie martwimy się o piłkarzy ! Utrzymają się…. Z głodu nie zdechną.
  Co do klubów, przypominam Wam ile firm zniknęło i nikt się tym nie przejął , gdzie są Ruch, Odra Wodzisław, Polonia Bytom. Po prostu trzeba ścisnąć poślady i zrezygnować z graczy takich np jak Vejinović w Arce ( ma ponoć pensję….. 140 000 zł miesięcznie !). Może nawet WRÓCI piłka na poły amatorska gdzie kontrakty będą mieli TYLKO najlepsi?