Rozgrywki PZPN i Ekstraklasy zawieszone do 26 kwietnia

W piątek, 20 marca Polski Związek Piłki Nożnej wydał kolejny komunikat. Dziś oficjalnie wiadomo, że drużyny juniorskie Lecha Poznań (CLJ U-18, CLJ U-17 i CLJ U-15) oraz rezerwy Kolejorza występujące na co dzień w II-lidze nie wrócą do ligowych zmagań wcześniej niż na przełomie kwietnia oraz maja. Taką samą decyzję podjęły też władze Ekstraklasy SA zarządzające PKO Ekstraklasą.Poniżej znajduje się piątkowy komunikat PZPN-u, który wcześniej odwołał jeszcze zaplanowane na dzisiaj na godzinę 12:00 losowanie 1/2 Pucharu Polski 2019/2020.

“Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi zostały odwołane do 26 kwietnia włącznie.

Odwołano ponadto rozgrywki III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych.”

W niemal tej samej chwili podobny komunikat wydała Ekstraklasa SA, która zawiesiła sezon 2019/2020 PKO Ekstraklasy do 26 kwietnia:

“Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <7 komentarzy

 1. Didavi pisze:

  To było niestety pewne. Start na początku Maja i tak będzie sukcesem i to na pewno będzie granie bez publiczności, jeżeli w ogóle. Normalność może wróci dopiero w nowym sezonie, w lipcu.
  Dokończenie sezonu w 2 miesiące będzie trudne do wykonania i też wypaczy ostateczne wyniki, bo granie będzie non stop, co 3 dni, kluby bez kontuzji, z szerszą kadrą, drużyny które nagle złapią formę mogą dużo zyskać.

 2. Grossadmiral pisze:

  No nic w maju też pewnie się średnio uda grać w czerwcu góra 4 ostatnie kolejki i puchar i to by było na tyle w tym sezonie

 3. Ostu pisze:

  Ja od początku twierdzę – i zdania nie zmienię – że jeśli wznowimy ligę 15 Maja, co i tak będzie cudem, to zrobimy to TYLKO by dograć sezon w TV i dostać kasę za prawa TV…
  O konsekwencjach pisałem już w innym wątku…

 4. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Cały czas do końca nie rozumiem, czemu kibice nie dopuszczają do siebie myśli zakończenia sezonu po 30 kolejkach… Przecież to wydaje się być sytuacja idealna, niemal skrojona pod nasz system, gdzie wielu kibiców i trenerów krytykuje dodatkowe 7 kolejek. Ja osobiście system ESA37 polubiłem, ale skoro sytuacja wymaga ekstra rozwiązań, to przecież można uznać, że sezon, w którym każdy z każdym zagra po dwa razy, jest jak najbardziej sprawiedliwy. A ci, którzy będą narzekać? Cóż, mogą ponarzekać najwyżej na Chinczyków, którzy “wypuścili” wirusa, bo na pewno nie na władze ligi, które w tej wyjątkowej sytuacji NIE SĄ W STANIE ZNALEŹĆ ROZWIĄZANIA PASUJĄCEGO KAŻDEMU! Rozwiązanie, o którym napisałem, jest o tyle dobre, że tak naprawdę wystarczyłoby zacząć grę około 2-3 czerwca (to pozwoliłoby nawet dograć do 30 czerwca PP), co wydaje się realne. Oczywiście zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijać.

 5. Ekstralijczyk pisze:

  Jak na początku maja będzie można grać to jakoś raczej udałoby się rozegrać ESA 37 i PP.

  Jak w czerwcu to pewnie do 30 kolejki i PP.

 6. Franco pisze:

  Rozgrywki na początku maja ? Podziwiam optymizm co niektórych, albo poczucie humoru (co kto woli).
  A euro puchary wystartują w lipcu ? :D
  sorry (śmiech przez łzy)