Akcje klubów z Ekstraklasy w czasie zawieszenia rozgrywek

W czasie pandemii koronawirusa i zawieszenia rozgrywek kluby PKO Ekstraklasy musiały wprowadzić m.in. na swoje konta w social mediach kilka nowości po to, by cały czas być blisko kibiców. Przynajmniej na razie pomysły osób pracujących w klubach są ciekawe i wzbudzają jeszcze zainteresowanie. Niektóre kluby próbują ze sobą nawet rywalizować.W niektórych klubach PKO Ekstraklasy kibice mogą nabywać wirtualne bilety na mecze swojej drużyny. Cel jest jasny, a jest nim oczywiście pomoc finansowa klubów, które notują i będą notowały poważne straty finansowe. Wirtualne bilety można było lub wciąż można kupować m.in. w Lechu, Rakowie, Jagiellonii czy w Lechii. Niektóre kluby sprzedały dotąd od 500 do nawet 2 tysięcy wejściówek.

Są również kluby, które na Twitterze postanowiły rywalizować ze sobą w różnego rodzaju gry np. w statki. O 15:00 w towarzyską grę zaczęła rywalizować za to Jagiellonia z Wisłą Płock. Rywalizacja często odbywa się według terminarza.

Ciekawy pomysł na urozmaicenie czasu swoim kibicom w trakcie zawieszenia rozgrywek miał Piast Gliwice. Mistrz Polski rozegrał mecz z Wisłą Kraków w Football Managerze i relacjonował go na swoim profilu. W dodatku wkrótce zamierza wirtualnie zmierzyć się z Koroną.

Z kolei Lech Poznań w piątek przeprowadził archiwalną transmisję z meczu z Khazarem Lankaran w 2008 roku. To spotkanie kibice Kolejorza mogli obejrzeć na YouTube oraz na Facebooku.

Ponadto podczas pandemii koronawirusa wiele klubów cały czas zachęca do pozostania w domach. Niektóre kluby z PKO Ekstraklasy aktywnie uczestniczą jeszcze w pomocy szpitalom dostarczając m.in. wodę. Część ekstraklasowiczów zamieszcza też filmiki pokazujące, jak indywidualnie w domach pracują ich piłkarzy czy jak ćwiczą m.in. podbijając rolkę papieru toaletowego. Wiele kanałów social media w tym m.in. profil Ekstraklasy poszło jeszcze w kierunku organizacji coraz bardziej oklepanych quizów dla swoich kibiców.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <