Kibice w Polsce pomagają walczyć z koronawirusem

Podczas przerwy w sezonie 2019/2020 nie próżnują kibice klubów piłkarskich w naszym kraju, którzy są teraz aktywni na innym polu. Kibice w całej Polsce w tym fanatycy Lecha Poznań dołączyli do walki z koronawirusem wspierając szpitale poprzez różnego rodzaju zbiórki i dostarczanie im potrzebnych produktów.W Lechu bardzo aktywne są poznańskie sekcje i wielkopolskie fankluby. Choćby Ratajscy Fanatycy zebrali ostatnio m.in. 150 kombinezonów, 8 termometrów dousznych czy 180 kremów glicerynowych odwiedzając 5 szpitali. Poza tym kibice Lecha Poznań zbierają i przekazują najpotrzebniejsze produkty takie jak woda, ręczniki jednorazowe, kawa, herbata, soki, warzywa czy owoce. W zbiórkę zaangażowało się także wiele lokalnych firm. Dary cały czas można zostawiać m.in. przed wejściem do biura Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz przy IV trybunie w godzinach 09:00 – 16:00.

null

Podobne produkty zbierają również kibice innych klubów takich jak m.in. Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Korona Kielce, Jagiellonia Białystok, Wisła Płock, Legia Warszawa, Arka Gdynia czy Górnik Zabrze. Aktywnie działają także fanatycy klubów występujących na co dzień w niższych polskich ligach jak choćby Ruch Radzionków, Ruch Chorzów, Resovia Rzeszów, Kotwica Kołobrzeg bądź Orkan Rumia.

null
null
null

Kibice Pogoni Szczecin ruszyli niedawno ze specjalną zbiórką w której chcą w ciągu miesiąca uzbierać kwotę 20 tysięcy złotych potrzebną na maski, gogle, przyłbice ochronne, rękawice ochronne czy płyny do dezynfekcji. Doskonałym wynikiem podobnej zbiórki na walkę z koronawirusem mogą pochwalić się za to fanatycy Widzewa Łódź, którzy już zebrali ponad 125 tysięcy złotych, a także Wisły Kraków – ponad 64 tysiące.

Bardzo ciekawy pomysł, jak docenić osoby, które w trudnym czasie muszą nam wszystkim służyć mieli natomiast kibice Iglopoolu Dębica. Tamtejsi fani udali się do sklepów z drobnymi upominkami, aby wesprzeć i podziękować w ten sposób m.in. pracownikom sklepów w tym sprzedawcom. Podobne typu akcje charytatywne miały oraz będą miały miejsce też w kolejnych dniach. Kibice polskich klubów kontynuując swoje działania na rzecz walki z koronawirusem oddając nawet krew, której w niektórych miastach zaczęło brakować.

null
null

Foto: Twitter

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz