Jutro kolejne ważne spotkanie UEFA

W środę, 1 kwietnia w prima aprilis odbędzie się drugie w ciągu ostatnich kilkunastu dni spotkanie Europejskiej Federacji Piłki Nożnej z 55 federacjami Starego Kontynentu. Tym razem w specjalnej videokonferencji UEFA porozmawia z sekretarzami generalnymi związków.Podczas jutrzejszej videokonferencji Polski Związek Piłki Nożnej będzie reprezentował Maciej Sawicki. Władze UEFA, a konkretnie specjalnie utworzone kilkanaście dni temu grupy robocze pracowały w ostatnim czasie nad różnymi rzeczami. W trakcie środowej videokonferencji, która rozpocznie się o godzinie 12:00 omówione zostaną m.in. szanse na dokończenie sezonu 2019/2020. UEFA przedstawi wtedy 3 opcje kontynuowania rozgrywek.

Ponadto UEFA chce poinformować o zmianach w swoim kalendarzu w tym układzie gier Ligi Mistrzów, Ligi Europy i międzynarodowych spotkań towarzyskich. Jutro poruszony zostanie również temat letniego okna transferowego, które może mieć miejsce w innym przedziale czasowym oraz kontraktów zawodników, które mogą zostać wydłużone i nie obowiązywać tylko do 30 czerwca jak do tej pory.

Na całym Starym Kontynencie wciąż jest ogromna chęć dokończenia sezonu 2019/2020 choćby bez kibiców na trybunach. Coraz mocniej bierze się pod uwagę m.in. zmiany zasad w poszczególnych ligach, system pucharowy czy grę dopiero w czerwcu a nawet w lipcu aż do sierpnia byle tylko dograć brakujące kolejki. Żeby tak się stało trzeba będzie zmodyfikować plan kolejnego sezonu 2020/2021 w tym europejskie puchary 2020/2021 mogące zostać ukrócone.

Środowa videokonferencja UEFA z 55 sekretarzami generalnymi wszystkich europejskich federacji piłkarskich odbędzie się właśnie po to, aby omówić te wszystkie sprawy i skonsultować je z całą Europą. Dwie grupy robocze UEFA przygotowały już odpowiednie scenariusze, które jutro w południe zaprezentują działaczom, mediom oraz kibicom czekającym na powrót swoich drużyn na boisko.

Wcześniej unieważnione zostały daty finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy 2019/2020, które miały się odbyć pod koniec czerwca. Po ostatnim spotkaniu z UEFA wydano dwa otwarte komunikaty. Jeden wydał Polski Związek Piłki Nożnej, który poinformował wówczas o ustaleniach podczas videokonferencji.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

 1. Ostu pisze:

  Nie liczmy, że to spotkanie będzie jakieś przełomowe…
  Ponieważ UEFA chce za wszelką cenę nie dopuścić do utraty kasy z praw tv, to będzie przedstawiać kolejne „wariantowe” terminy i rozwiązania dotyczące „dokończenia” różnych lig…
  A tu TRZEBA pogodzić się z faktami i uznać, że tego sezonu uratować i dokończyć się nie da – co wiąże z wypłatą kasy z UEFA na wsparcie dla klubów…
  Albo dokończyć ten sezon w sposób, o którym wspomniałem 13 marca w komentarzach…
  Co też wiąże się ze wsparciem dla klubów w Europie ale rozwiązuje – niejako przy okazji – kilka innych problemów…