Polsat będzie pokazywał Puchar Polski aż do 2024 roku

W poniedziałek, 6 kwietnia Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o nowej umowie z telewizją Polsat. Na jej pomocy Polsat będzie wyłączonym nadawcą meczów m.in. Pucharu Polski w sezonach 2021/2022, 2022/2023 oraz 2023/2024. Telewizja Polsat pokazuje spotkania pucharowe oraz I-ligi od paru lat i będzie transmitować je dalej.Nowa umowa PZPN-u z Polsatem dotyczy m.in. Lecha Poznań czy kibiców Kolejorza, którzy śledząc rozgrywki o Puchar Polski mogą oglądać występy „niebiesko-białych” właśnie na sportowych kanałach Polsatu. Od dziś wiadomo, że taka sytuacja będzie miała miejsce co najmniej do lata 2024 roku.

Polsat w sezonach 2021/2022, 2022/2023 oraz 2023/2024 na swoich antenach pokaże na żywo co najmniej 28 meczów rozgrywek o Puchar Polski w tym wszystkie od 1/8 finału. W dodatku spotkania półfinałowe oraz finał Puchar Polski nie będą transmitowane tylko przykładowo na Polsacie Sport, ale także na otwartym Polsacie. Ponadto do 2024 roku Polsat na otwartej antenie pokaże również każdy mecz o Superpuchar Polski.

Dzięki nowemu kontraktowi telewizyjnemu Polski Związek Piłki Nożnej zachował prawo do internetowych transmisji na własnych platformach meczów, które nie będą pokazywane przez Polsat. Warto dodać, że w trwających rozgrywkach Polsat Sport pokazał pucharowe spotkania Lecha Poznań z Chrobrym Głogów, Resovią Rzeszów i Stalą Stalowa Wola.

W razie prawdopodobnego wznowienia sezonu 2019/2020 w czerwcu Polsat Sport transmitowałby na swojej antenie ćwierćfinałowy bój ze Stalą Mielec. W przypadku dojścia Kolejorza do finału Pucharu Polski 2020 podopiecznych Dariusza Żurawia w akcji mogłoby zobaczyć wtedy bardzo wielu widzów z racji otwartej transmisji na Polsacie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <
s