7 najlepszych serwisowych momentów

W ostatnich dniach wykorzystując zawieszenie sezonu 2019/2020 przestawiliśmy Wam internautom KKSLECH.com listę top 30 najczęściej komentowanych tekstów oraz top 50 użytkowników najczęściej biorących udział w dyskusjach na łamach witryny. Zgodnie z zapowiedzią odsłaniamy kibicom kolejne kulisy. Dziś 7 najlepszych serwisowych momentów w ciągu ostatnich prawie 15 lat działania KKSLECH.com.Pisząc o najlepszych momentach nie mamy na myśli najprzyjemniejszych kibicowskich rzeczy, rzeczy z których się cieszyliśmy i które dały nam radość przy tworzeniu tekstów. Są to najlepsze momenty, daty, chwile, wydarzenia typowo dla serwisu KKSLECH.com, który w konkretnym czasie spełniał swoją rolę, czyli przyciągał bardzo dużo osób. Wśród 7 takich momentów są zarówno złe mecze w wykonaniu Kolejorza, nieprzyjemny kibicowski czas, interesujący dla nas i tym podobne rzeczy.

1) 7 stycznia 2006 – wybór domeny

Po amatorskich domenach Lechfans.za.pl i Lech.TK nadszedł czas na zmiany. Serwis pomalutku się rozwijał, na przełomie 2005 oraz 2006 roku zapadła decyzja o zakupie profesjonalnej domeny. Opcje były dwie KKSLECH.com albo LechPoznan.info. Wybór padł na KKSLECH.com z racji zmiany nazwy klubu na KKS Lech Poznań po planowanym wówczas przejęciu klubu przez Rutkowskich. Decyzja o wybraniu domeny KKSLECH.com zamiast LechPoznan.info po latach okazała się strzałem w „10”. W tamtych czasach ówczesne władze „polowały” na osoby zajmujące się tego typu witrynami próbując zabrać im domeny z nazwą „Lech Poznan”. KKSLECH nie było już tak łatwo przejąć. Domena pod takim adresem została zarejestrowana 7 stycznia 2006 roku, KKS Lech Poznań oficjalnie zaczął działać 30 maja 2006 roku.

2) Czerwiec 2010 – nowe KKSLECH.com

W pierwszej połowie czerwca KKSLECH.com zmieniło silnik na którym bazuje aż do teraz. Całkowicie zmieniliśmy wtedy wszystko z wyjątkiem domeny. Zmieniliśmy m.in. wygląda serwisu w tym barwy i układ strony, serwer, zmieniło się parę osób, zmieniliśmy nieco pomysł na dalszy rozwój serwisu wprowadzając mnóstwo nowości. Nie ma co ukrywać, że w tamtych czasach pomógł nam sam Lech Poznań, który po prostu na boisku odnosił bardzo dobre wyniki będąc wtedy Mistrzem Polski grającym w europejskich pucharach co przykuwało większą uwagę internautów. Całkowite odmienione KKSLECH.com przyjęło się. Zdecydowanie wzrosło zainteresowanie unikalnymi już wtedy tekstami, pojawiło się więcej dyskusji kibiców, było o wiele więcej odsłon.

2009 – 875 411
2010 – 3 997 114

null

3) Zima/wiosna 2013 – transfery

Bardzo ważnym, pozytywnym dla nas momentem były pierwsze konkretne informacje Lechowe jakie już ponad 7 lat temu zaczęły pojawiać się na tej witrynie. Zaczęliśmy mocno wiadomością o transferze Kaspera Hamalainena o którym nikt wcześniej nie wiedział. Info o jego przyjściu podane tutaj jako pierwsze pozwoliło zareklamować cały czas rozwijający się serwis m.in. na paru ogólnopolskich portalach z dużymi zasięgami. Kolejne wiadomości m.in. z Lecha w tym te transferowe pozwoliły już wiosną 2013 przyciągać coraz to więcej internautów, którzy zostali na KKSLECH.com na dłużej.

4) 7 sierpnia 2014 – Stjarnan Gardabaer

Mecze Lecha Poznań, których nie transmitowały telewizje miały to coś. Pozwalały przyciągnąć na łamach witryny zarówno mnóstwo kibiców Kolejorza jak i innych drużyn. Brak transmisji było zawsze dla nas doskonałą informacją dzięki której relacje z meczów były jeszcze bardziej rozbudowane. Tak też było 7 sierpnia 2014 roku, kiedy serwis zanotował ponad 300 tysięcy odsłon. Powód? Akurat nie brak transmisji tylko niewyobrażalna do teraz, wielka kompromitacja całego Kolejorza na którą uwagę zwrócił cały kraj. Ze względu na ogromne zainteresowanie panujące wtedy już od godzin popołudniowych wyłączyliśmy tego dnia podstrony i wszystkie niepotrzebne 7 sierpnia 2014 rzeczy. Po wejściu na KKSLECH.com był wówczas tylko sam raport na żywo z meczu z Islandczykami na którym zdawaliśmy relacje również z pomeczowej konferencji Rumaka i z tłumaczeń zawodników. Oczywiście tak wielka wtopa Kolejorza dla nas jako kibiców była przytłaczającą informacją. Sam serwis KKSLECH.com zyskał na ogromnej liczbie odsłon bardzo wiele rozgłosu.5) Wiosna 2015 – większa uwaga kibiców

Z upływem rundy wiosennej 2015 rosła forma Lecha Poznań i rosło codzienne zainteresowanie kibiców informacjami czy zdjęciami publikowanymi na KKSLECH.com. Bardzo dużo dał nam wówczas dwumecz z Błękitnymi. Kompromitacja 1 kwietnia w Stargardzie ściągnęła tutaj tłumy tak jak rewanż w którym Kolejorz odrobił straty i awansował do finału Pucharu Polski. Ten dwumecz lepiej dla odsłon KKSLECH.com nie mógł się ułożyć. Z jednej strony blisko było kompromitacji, ale z drugiej Lech na końcu zrealizował swój cel sportowy awansując dalej. Coś takiego przyciąga na stronę więcej ludzi niż np. przyciągnęłyby 2 pewne wygrane po 3:0 i 4:0.

W maju 2015 było jeszcze lepiej. Ostra rywalizacja z Legią na 2 frontach ściągnęła tu internautów tych klubów oraz innych będących zainteresowanych grą tych 2 klubów o Puchar i Mistrzostwo Polski. Po wygraniu 9 maja przy Łazienkowskiej ruszyła machina, która nie zatrzymała się 7 czerwca tylko nieco wcześniej, po zwycięstwie Kolejorza w Zabrzu. Wtedy zostali tutaj przeważnie kibice Lecha Poznań przez co rekordu odsłon 7 i 8 czerwca 2015 nie było. Mało tego. W dniu zdobycia przez Kolejorza tytułu Mistrza Polski zanotowaliśmy znacznie mniej odsłon niż po wielu przegranych meczach przez nasz zespół.

6) Czerwiec 2017 – złoty miesiąc

Czerwiec 2017 roku był miesiącem na który czeka się latami i którego w historii serwisu może już nigdy nie być. Powód? Koniec sezonu 2016/2017 na początku czerwca i początek nowego 2017/2018 jeszcze w czerwcu za sprawą meczu Ligi Europy z Pelister Bitola. Dzięki temu przez cały czerwiec były tu prawdziwe tłumy, a czerwiec i lipiec to rekordowe miesiące KKSLECH.com pod względem odsłon. W czerwcu mieliśmy masę roboty, ale wierzcie nam – znacznie lepiej pracuje się i tworzy dla Was, kiedy widzi się, ilu z Was to czyta. Był okres w którym wielu kibiców nie nadążało czytać tych wszystkich tekstów na Lechowe tematy. Były czerwcowo-lipcowe dni w których pojawiało się nawet 6-8 tekstów dziennie m.in. o transferach, o podsumowaniu poprzedniego sezonu, o kolejnym sezonie czy o europejskich pucharach. Przyjemnie zarywało się wtedy noce, co chwilę coś wrzucało, co chwile tworzyło się teksty cieszące się ogromnym zainteresowaniem internautów. Każdy z nas żył wówczas Lechem łącząc życie prywatne, zawodowe i kibicowsko-Lechowe. Czerwiec 2017 był cudowny!

7) 14-28 maja 2018 – gorący czas

W okresie 14-28 maja 2018 już żadnej kibicowskiej przyjemności nie było. Ciężko, bardzo ciężko tworzyło się wtedy cokolwiek ze względu na panującą wówczas sytuację oraz atmosferę wokół klubu. Frajersko przegrane mistrzostwo, odejście Bjelicy, tymczasowe trenerskie trio, przyjście Djurdjevicia, słynny 20 maja, protesty kibiców i inne mało przyjemne rzeczy przyciągały jednak na KKSLECH.com mnóstwo ludzi. Na brak zainteresowania prezentowanymi treściami absolutnie nie można było wtedy narzekać.

>> Top 30 najczęściej komentowanych tekstów
>> Top 50 użytkowników najczęściej biorących udział w dyskusjach

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. J5 pisze:

    Takim przełomowym wydarzeniem dla mnie było wprowadzenie logowania się w serwisie. Przedtem korzystając głównie z telefonu, rzadziej z komputera, miałem problem z opublikowaniem komentarza, który wskakiwał nieraz nawet po kilku próbach. Logowanie sprawiło, że problem ten ustał, ułatwiając znacznie komentowanie

Dodaj komentarz