Decyzja w sprawie niższych lig i juniorskich do 11 maja

Większość klubów występujących na co dzień w PKO Ekstraklasie oraz w I-lidze bardzo chce kontynuować sezon 2019/2020 w czerwcu czy w lipcu ze względu finansowych, na niższych szczeblach jest trochę inaczej. W środę, 15 kwietnia Polski Związek Piłki Nożnej przeprowadził videokonferencję z przedstawicielami związków wojewódzkich. W dodatku prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek spotkał się z przedstawicielami rządu.

Polski Związek Piłki Nożnej po videokonferencji wydał specjalny komunikat. Prezentujemy go w całości, ponieważ jego treść dotyczy również Lecha Poznań, a konkretnie ekip juniorskich występujących w CLJ U-18, U-17 oraz U-15.Komunikat PZPN-u z dnia 15 kwietnia 2020:

„W środę, 15 kwietnia 2020 roku, odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskiej III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.

Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.

Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.”Ponadto dziś prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek spotkał się z ministrem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk. Tematem spotkania był m.in. powrót do zajęć profesjonalnych sportowców występujących w PKO Ekstraklasy. Możliwy termin powrotu ligowców do gry pod koniec maja cały czas jest realny, ale nie jest w żaden sposób w 100% potwierdzony.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <